Ukrajinske snage, prema navodima ruskih Telegram kanala, tokom noći 6. novembra izvele su napad na rafineriju nafte u Volgogradu, pri čemu je objekat oštećen.
Istovremeno su zabeležene eksplozije na nekoliko ruskih energetskih postrojenja, dok ukrajinska vojska nije potvrdila ove informacije niti izdala zvaničan komentar.
Portal Kyiv Independent naveo je da nije mogao nezavisno da potvrdi ove izveštaje, a ruske vlasti tvrde da su sistemi protivvazdušne odbrane aktivirani u više regiona.
🔥 Temporarily occupied Crimea under drone attack.
Locals report that the oil depot in the village of Hvardiiske, Simferopol district, was hit. pic.twitter.com/k4xM5m6QfH
— 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐀 | 🇪🇺🇫🇷🇵🇱🇺🇦 (@tweet4Anna_NAFO) November 6, 2025
Prema rečima guvernera Volgogradske oblasti Andreja Bočarova, poginuo je jedan civil, a nekoliko objekata pretrpelo je materijalnu štetu.
„Četrdesetosmogodišnji muškarac, civil, poginuo je od gelera tokom granatiranja“, naveo je Bočarov na svom Telegram kanalu.
The Lukoil refinery in Volgograd, russia and an oil depot in Simferopol, occupied Crimea also got a visit from good Ukrainian drones. pic.twitter.com/BSNjXLGV1O
— Kvist (@kvistp) November 6, 2025
On je potvrdio da je izbio požar u industrijskoj zoni Krasnoarmejskog okruga, dok su vatrogasne ekipe radile na lokalizaciji plamena. Grad Volgograd nalazi se oko 350 kilometara od istočne granice Ukrajine i približno 500 kilometara od ukrajinskih položaja u blizini Kramatorska.
Serija dron napada: pogođeni Volgorečensk i Krim
Lokalne vlasti navode da je ovaj napad deo šireg talasa udara dronovima na energetske objekte u Rusiji.
Rafinerija kojom upravlja Lukoil, udaljena oko 450 kilometara od linije fronta, od presudnog je značaja za snabdevanje ruske vojske gorivom. Objekat je i ranije bio meta napada, a jednom je morao privremeno da obustavi proizvodnju.
U gradu Volgorečensku, u Kostromskoj oblasti, eksplozije su pogodile termoelektranu, saopštio je ukrajinski Telegram kanal Exilenova+. Grad se nalazi oko 275 kilometara severoistočno od Moskve.
Na Krimu, u mestu Bitumnoe blizu Simferopolja, pogodeno je rusko skladište nafte, naveo je kanal Crimean Wind.
Kijev nastavlja napade duboko u Rusiji
Ukrajina poslednjih meseci redovno izvodi napade na vojne i industrijske objekte duboko unutar ruske teritorije, koristeći bespilotne letelice domaće proizvodnje.
Ruska naftna i gasna infrastruktura ostaje među glavnim metama ukrajinskih udara, jer Kijev nastoji da oslabi ključni izvor finansiranja Moskve za vođenje rata.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da je Rusija završila ogromnu modernizaciju svog strateškog nuklearnog arsenala i da sada poseduje „najsavremeniju nuklearnu trijadu na svetu“, preneo je TASS.
Iznenadna poseta holivudske glumice i bivše ambasadorke dobre volje UN-a Anđeline Džoli Ukrajini pretvorila se u skandal, nakon što su ukrajinski vojni regruteri zadržali člana njenog tima i prisilno ga mobilisali, prenose mediji.
Ruski biznismen, milijarder Roman Abramovič, sastao se sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Kijevu, objavio je poslanik ukrajinske Vrhovne rade Oleksij Gončarenko na Telegramu.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je danas da rat Rusije protiv Ukrajine postaje pretnja za sve države na istočnoj granici Evropske unije, nakon eksplozije pomorskog drona u rumunskoj luci Konstanca na Crnom moru.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da je Rusija završila ogromnu modernizaciju svog strateškog nuklearnog arsenala i da sada poseduje „najsavremeniju nuklearnu trijadu na svetu“, preneo je TASS.
Unutar studentskog pokreta koji je organizovao blokade došlo je do ozbiljnog raskola i međusobnih optužbi za netransparentnost, loš rad na terenu i nestanak novca.
Ruska vojska zauzela je selo Ševčenko u Harkovskoj oblasti koje su ukrajinske oružane snage pokušale da zadrže koristeći najobučenije jedinice, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno izlaze na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedoče o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Voditeljka TV Prva, Marija Savić Stamenić, govorila je o stanju u medijima tokom perioda vlasti bivšeg predsednika Srbije Boris Tadić, ističući da su tada postojala ozbiljna ograničenja kada je reč o načinu izveštavanja i postavljanju pitanja najvišim državnim funkcionerima.
Profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, gostovao je u emisiji na TV Prva, gde je govorio o aktuelnim društvenim i političkim temama, odnosu prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi, studentskim blokadama, kao i o, kako je naveo, rastućim podelama u društvu.
Na Kosovu i Metohiji se danas održavaju treći vanredni parlamentarni izbori u poslednjih 16 meseci, nakon što Skupština prethodno nije uspela da izabere predsednika.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Meteorolozi u Grčkoj izdali su upozorenje zbog naglog skoka temperatura koje će u pojedinim delovima zemlje prelaziti i 40 stepeni Celzijusa, dok se more ubrzano zagreva.
Arhimandrit Jefrem Vatopedski, jedan od najuticajnijih svetogorskih staraca, preživeo je progon, zatvaranje i veliku nepravdu, a sada prvi put u javnost
Mađarski MOL dobio je licencu od SAD da do 16. juna nastavi pregovore o kupovini ruskog većinskog udela u NIS-u. Iz kompanije navode da pregovori napreduju.
Radoman Vintolm i Dejan Bulatović uhapšeni su po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva (SDT), zbog sumnje da su izvršili krivična dela stvaranje kriminalne organizacije i šverc kokaina.
Telefonske poruke dvojice tadašnjih službenika policije Crne Gore, otkrivaju da je zaštićeni svedok u slučaju ubistva Šćepana Roganovića prošao policijsku torturu nakon što je uhapšen u februaru 2020. godine kao član grupe koja je organizovala i taj zločin.
Muškarac star 25 godina zadobio je povrede nožem u tuči koja se dogodila na uglu ulica Koče Popovića i Gavrila Principa na Zelenom vencu, rečeno je u Hitnoj pomoći.
Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona uputilo je 4. juna Kantonalnom sudu u Zenici predlog za određivanje pritvora B. N, osumnjičenom za pokušaj ubistva vanbračne supruge H. S. u Zavidovićima.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Sredina juna donosi značajne finansijske promene za Bikove, Device i Ribe, a 15. jun se izdvaja kao datum kada bi moglo doći do olakšanja u vezi sa novcem i dugovima.
Britanska manekenka Peni Lejn privukla je veliku pažnju na reviji kupaćih kostima u Majamiju, gde je na pisti predstavila dva različita i veoma efektna izdanja.
Bivša stjuardesa Barbara Bačilijeri, koja je godinama radila u kabinskom osoblju, upozorila je na najčešće greške koje putnici prave tokom spavanja u avionu i objasnila zašto neke navike mogu biti nehigijenske, neprijatne, pa čak i opasne.
Kompanija Meta počela je širom sveta da uvodi novu pretplatničku uslugu za Instagram, čime određene funkcije po prvi put postaju dostupne isključivo korisnicima koji plaćaju mesečnu članarinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar