• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

06.11.2025

15:18

Pirati sa mitraljezima i bacačima upali na tanker: Drama kod obale Somalije

EPA

Vesti

Pirati sa mitraljezima i bacačima upali na tanker: Drama kod obale Somalije

Podeli vest

Pirati naoružani mitraljezima i raketnim bacačima ukrcali su se na tanker u blizini obale Somalije, saopštila je Agencija za pomorsku trgovinu Velike Britanije (UKMTO).

Agencija je izdala upozorenje da bi obavestila brodove u tom području o napadu, koji je lociran 560 nautičkih milja jugoistočno od Ajla u Somaliji, u Indijskom okeanu, prenosi Skaj njuz.

"Kapetan broda je prijavio da mu se približio jedan mali čamac na krmi. Mali čamac je ispalio vatreno oružje i RPG-ove (raketne bacače granata) prema brodu", saopštio je UKMTO.

Firma za pomorsku bezbednost Embri takođe je izvestila o napadu, navodeći da su se pirati ukrcali na tanker pod malteškom zastavom. Tanker je kasnije, kako izveštavaju mediji, pronađen bezbedan 560 nautičkih milja (oko 1.000 kilometara) od Ajla, u Somaliji. Ajl je postao poznat sredinom 2000-ih kao epicentar talasa piratskih napada.

Prema pomorskim stručnjacima iz Vangard teha i Embrija, podaci o napadnutom brodu odgovaraju brodu "Elas Afrodit" sa 24 člana posade, koji je u trenutku napada promenio kurs i usporio. Brod je, kako je saopštila kompanija Embri, bio na putu od Sike u Indiji do Durbana u Južnoj Africi.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Flojd, Flojd, Flojd: Bez vozačke, mrtav pijan, za dva minuta šest preticanja preko pune linije (VIDEO)
Hronika

Flojd, Flojd, Flojd: Bez vozačke, mrtav pijan, za dva minuta šest preticanja preko pune linije (VIDEO)

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, danas oko 15 časova, na državnom putu Beograd - Čačak, presretačem su zaustavili pedesetčetvorogodišnjeg R.M. koji je vozilom "pežo 206" za samo dva minuta u više navrata izvršio preticanje ukupno šest vozila preko uzdužne neisprekidane linije čineći prekršaj nasilničke vožnje, a zatim se kretao brzinom od 107 kilometara na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 60 kilometara na čas.

26.12.2025

22:57

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set