• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

06.11.2025

17:01

Putina pitali da li će zabraniti vejpove u Rusiji, ovo je njegov odgovor!

Tanjug/AP

Vesti

Putina pitali da li će zabraniti vejpove u Rusiji, ovo je njegov odgovor!

Predsednik Rusije Vladimir Putin pozitivno se izjasnio o ideji potpune zabrane prodaje vejpova u zemlji.

On je naglasio da je važno ne samo zabraniti prodaju takvih proizvoda, već i sprovoditi edukativni rad među mladima.

- Evo, Dmitrij Nikolajevič (Černjišenko, potpredsednik Vlade Rusije) klima glavom. Naša vlada podržava to - rekao je Putin tokom posete sportskom centru u Samari.

U avgustu je gubernator Nižnjegorodske oblasti, Gleb Nikitin, predložio Putinu da se uvede potpuna zabrana vejpova i da se pokrene pilot-projekat za realizaciju ove inicijative u regionu. Predsednik je podržao ovaj predlog.

Trenutno u zemlji važi delimična zabrana prodaje vejpova: zabranjena je prodaja maloletnicima, prodaja ispod minimalne cene i prodaja van specijalizovanih prodavnica (npr. preko interneta).


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Đurđević Stamenkovski: Podižemo spomenik Milošu Obiliću – trajni simbol viteštva i Kosovskog zaveta
Društvo

Đurđević Stamenkovski: Podižemo spomenik Milošu Obiliću – trajni simbol viteštva i Kosovskog zaveta

Povodom obeležavanja Vidovdana kod Spomenika knezu Lazaru Hrebeljanoviću u Ćupriji, ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i predsednica Vladinog odbora za negovanje tradicija oslobodilačkih ratova Srbije, Milica Đurđević Stamenkovski, poručila je da Kosovski zavet predstavlja jedan od temelja srpskog identiteta, slobode i državnosti.

28.06.2026

12:32

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set