• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

09.11.2025

15:19

(VIDEO) Horor: Srušio se helikopter sa ruskim vojnim moćnicima - Niko nije preživeo! Svi se pitaju samo jedno...

Youtube printscreeen

Vesti

(VIDEO) Horor: Srušio se helikopter sa ruskim vojnim moćnicima - Niko nije preživeo! Svi se pitaju samo jedno...

Podeli vest

Pet osoba, među kojima i četiri visoka rukovodioca ruske fabrike vojne opreme Kizljarski elektromehanički zavod (KEMZ), poginulo je u padu helikoptera u Dagestanu.

Nesreća se dogodila prošlog petka, u blizini sela na obali Kaspijskog jezera.

Prema ruskim i ukrajinskim izvorima, helikopter Ka-226, koji je prevozio rukovodioce kompanije, srušio se u stambenom naselju. U nesreći je poginulo pet osoba, dok su dve povređene. Na snimcima objavljenim na društvenim mrežama vidi se kako pilot pokušava prinudno da sleti na plažu – rep helikoptera udara u tlo, letelica gubi kontrolu i obrušava se na kuću u selu Aci-Šu, koja je u potpunosti izgorela.

Prema prvim informacijama koje je objavio kanal Nexta, uzrok tragedije najverovatnije je tehnički kvar, bez naznaka sabotaže ili spoljnog uticaja.

KEMZ, sa sedištem u Republici Dagestan, proizvodi avionske komponente i sisteme upravljanja za rusku vojsku. Evropska unija je 2024. godine uvela sankcije kompaniji, optuživši je da „materijalno podržava akcije koje podrivaju teritorijalni integritet i suverenitet Ukrajine“.

Među poginulima je i Acalo Magomedov, zamenik generalnog direktora za izgradnju i logistiku, kao i još trojica rukovodilaca fabrike i inženjer leta. Ruska Federalna uprava za vazduhoplovstvo (Rosavijacija) pokrenula je istragu koju je označila kao „ozbiljan vazduhoplovni incident“.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!
Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!

Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.

14.01.2026

17:42

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Hapšenje Avganistanaca u Subotici: Pokušali da krijumčare migrante
Hronika

Hapšenje Avganistanaca u Subotici: Pokušali da krijumčare migrante

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici, u saradnji sa pripadnicima Regionalnog centra granične policiјe, uhapsili su Z. B. (25), A. A. (27) i K. H. (25), državljane Avganistana, zbog postoјanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i kriјumčarenje ljudi.

14.01.2026

18:32

Zabava

Magazin

Džet set