• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

11.11.2025

05:40

Kakav šok! Američki gigant vraća se u Rusiju i ostaje od 2034: "Registrovani su"

EPA

Vesti

Kakav šok! Američki gigant vraća se u Rusiju i ostaje od 2034: "Registrovani su"

Američki lanac brze hrane Mekdonalds registrovao je u Rusiji sedam robnih marki koje pokrivaju njegove poznate proizvode i usluge.

Registrovanje su marke "Big mek" (Big Mac), "Big tejsti" (Big Tasty), Rojal čizburger (Royal Cheeseburger), "Kvoter paunder" (Quarter Pounder), Mekfreš (McFresh), Mekflari (McFlurry) i Mekdeliveri (McDelivery), pokazuju podaci organizacije Rospatent, prenosi TASS.

Sve prijave su podnete iz Sjedinjenih Američkih Država u decembru 2024, a odluka o registraciji doneta je tokom ove godine. Registracije ističu u 2034. godini.

Mekdonalds je napustio rusko tržište u proleće 2022. godine, nakon početka sukoba u Ukrajini i uvođenja zapadnih sankcija Moskvi. Tada su svi restorani zatvoreni, a u maju iste godine kompanija je objavila da u potpunosti napušta Rusiju.

Ruske aktive Mekdonaldsa je kupio biznismen Aleksandar Govor koji je u junu 2022. otvorio lokale brze hrane pod novim brendom "Vkusno i točka".


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

(UZNEMIRUJUĆE) Jezive tajne koje spajaju Belivuka i američke psihopate: Detalji istrage šokirali su ceo svet
Hronika

(UZNEMIRUJUĆE) Jezive tajne koje spajaju Belivuka i američke psihopate: Detalji istrage šokirali su ceo svet

Njihova imena decenijama izazivaju jezu, a slučajevi koje su ostavili iza sebe i danas predstavljaju predmet analiza kriminalista širom sveta. Dok je jedan godinama vodio dvostruki život predstavljajući se kao uzoran porodični čovek, drugi je iza zatvorenih vrata skrivao najmračnije tajne, dok se trećima pred Specijalnim sudom u Beogradu sudi za najteža krivična dela.

20.07.2026

21:56

Zabava

Magazin

Džet set