Bivši predsednik Francuske Nikola Sarkozi viđen je prvi put u javnosti nakon izlaska iz zatvora.
Sarkozi je nekoliko dana nakon puštanja iz čuvenog zatvora La Sante viđen kako trenira u kratkom crnom šorcu, uz pratnju telohranitelja.
Bivši francuski predsednik odležao je tri nedelje od petogodišnje kazne uslovnog zatvora zbog slučaja Gadafi.
Podsetimo se, Sarkozi je osuđen na pet godina zatvora zbog kriminalne zavere, optužen je da je ilegalno prihvatao novac od tadašnjeg libijskog lidera Muamera Gadafija kako bi obezbedio pobedu na izborima 2007. godine. U slučaju je bilo još 11 ljudi, među kojima i trojica bivših ministara.
France’s Sarkozy makes first public appearance since release — video
The ex-pres was filmed jogging days after walking out from the La Santé prison in Paris
Sarkozy had done three weeks out of the 5-year term over the Gaddafi case
Apelacioni sud u Parizu odobrio je uslovno puštanje bivšeg predsednika, uz strogi sudski nadzor, zabranu kontakta sa ostalim učesnicima slučaja i izlaska iz Francuske.
Francuski tužioci su naveli da su rizici od dogovaranja i pritiska na svedoke opravdali ovakvo rešenje.
Nakon izlaska, Sarkozi je istakao:
- Nikada nisam mogao da zamislim da ću sa 70 godina biti u zatvoru… Nikada neću priznati nešto što nisam učinio.
U međuvremenu, bivši predsednik služi kaznu kod kuće, dok čeka suđenje po žalbi.
Bivši francuski predsednik Nikola Sarkozi pušten je iz zatvora „La Santé“ u Parizu i ostatak petogodišnje kazne služiće kod kuće pod strogo sudskim nadzorom.
Apelacioni sud u Parizu usvojio je zahtev bivšeg francuskog predsednika Nikole Sarkozija, koji služi zatvorsku kaznu u zatvoru La Sante u Parizu, da bude pušten na uslovnu slobodu.
Bivši predsednik Francuske, Nikola Sarkozi, suočio se sa pretnjama smrću od strane drugog zatvorenika u zatvoru La Sante u Parizu, gde je nedavno započeo izdržavanje kazne.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši francuski predsednik Nikola Sarkozi pušten je iz zatvora „La Santé“ u Parizu i ostatak petogodišnje kazne služiće kod kuće pod strogo sudskim nadzorom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na svom Instagram profilu sjajan snimak iz Banata, gde je nakon posete Kini odmah krenuo u obilazak naših mesta i razgovor sa građanima.
Hrvatski premijer - Andrej Plenković, govorio je kako treba preispitati rečnu granicu između Srbije i Hrvatske, što znači da bi se delovi koji pripadaju Srbiji pripojili Hrvatskoj.
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đilas ponovo je izazvao buru u javnosti nakon što je, komentarišući saradnju Srbije i Kine, poručio da "samo lud čovek može da potpiše ugovor o slobodnoj trgovini sa Kinom".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je prilikom uključenja na Informer TV, da se protiv njega već duže vreme vodi organizovana kampanja iz Crne Gore, ali da ga to neće sprečiti da nastavi da radi u interesu Srbije i njenog naroda.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da ga politički protivnici okrivljuju za sve što se dogodi u zemlji, navodeći da se, kako kaže, kroz stalno ponavljanje neistina stvara slika da je odgovoran za svaki problem.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na Informer TV da se nakon njegove posete Kini pregovara o velikoj investiciji sa kompanijom koja treba da zaposli čak 3.000 ljudi.
Zlatna LEGO kockica jedan je od retkih primeraka za ljubitelje ove igre, a verovali ili ne, u nemačkom Kvedlinburgu na aukciji prodat je za gotovo 18.000 dolara.
Ministarka Milica Đurđević Stamenkovski poručila je da je došlo vreme da se imena svih stradalih i ubijenih Srba sa prostora Republike Srpske Krajine trajno sačuvaju od zaborava, kao svedočanstvo o njihovom stradanju i opomena budućim generacijama.
Načelnik granične policije pri Policijskoj upravi Prijepolje, Danilo Femić, poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć kod Bijelog Polja.
Policija u Beogradu uhapsila je M. V. (40) zbog sumnje da je tokom porodične svađe fizički napala svog supruga V. V. (39) i nanela mu lake telesne povrede.
Crnogorac D.B. (45) iz Podgorice, uhapšen je u Srbiji po međunarodnoj poternici NCB Interpol Podgorica, zbog sumnje da je učestvovao u stvaranju kriminalne organizacije i švercu narkotika.
Pripadnici MUP, UKP, Službe za borbu protiv droga, u koordinaciji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, zaplenili su 36 kilograma marihuane i uhapsili D. P, V. P. i A. A. zbog sumnje na neovlašćenu proizvodnju i stavljanje u promet opojnih droga.
Marša Lukas, slavna filmska montažerka i dobitnica Oskara za kultni film "Ratovi zvezda", preminula je u sredu u Rančo Miražu u Kaliforniji u 80. godini života.
Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.
Bred Pit se suočava sa tužbom koju su protiv njega podneli proizvođači jedne luksuzne kreme za penis, i to zbog navodne prevelike sličnosti u nazivima njihovih kozmetičkih linija.
Rumer Vilis, ćerka glumačkih legendi Brusa Vilisa i Demi Mur, optužila je bivšeg partnera Dereka Ričarda Tomasa da ju je psihički zlostavljao sve zbog borbe oko starateljstva nad detetom.
Olivija Krol doživela je neprijatno iznenađenje po dolasku na aerodrom u Tajlandu, kada je njen prtljag zadržan zbog vibratora koji je izazvao sumnju kod aerodromskog osoblja.
Paola Tombini, italijanski farmer iz čuvene kompanije "Cirio", otkriva četiri ključne tajne kako da uzgajate paradajz na italijanski način i izvučete maksimum iz svakog ploda.
Ovog leta dovoljan je samo jedan upečatljiv komad da ceo outfit izgleda moderno, skupo i sređeno bez mnogo truda. Upravo zato su efektne suknje postale apsolutni hit sezone i već preplavile ulice, modne piste i društvene mreže.
Pevačica Jelena Karleuša ponovo je izazvala veliku pažnju javnosti objavom na društvenoj mreži X, gde je oštro kritikovala glumce zbog njihovog političkog angažmana.
Luna Đogani i Marko Miljković trenutno uživaju na letovanju u Turskoj, odakle redovno dele fotografije i snimke sa mora, a njihova najnovija objava izazvala je veliki broj reakcija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar