• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

19.11.2025

16:15

Brisel pod pritiskom: Slovačka sprema neočekivani potez

Tanjug AP

Vesti

Brisel pod pritiskom: Slovačka sprema neočekivani potez

Podeli vest

Slovačka razmatra da podnese tužbu protiv EU koja planira da od 2028. godine, zbog rata u Ukrajini uvede obustavu isporuka ruskog gasa, izjavio je danas premijer Slovačke Robert Fico.

Slovačka i Mađarska oštro su kritikovale planove EU da postepeno ukine uvoz ruskih energenata jer su obe zemlje i dalje u velikoj meri zavisne od isporuka gasa i nafte iz Rusij i strahuju da će skuplje alternative naneti štetu njihovim ekonomijama, prenosi Rojters.

Slovački premijer Fico, koji je deomonstrirao nesaglasje sa većinom evropskih zemalja zbog svog proruskog stava, danas je potvrdio da je zadužio svoje ministre ekonomije, spoljnih poslova i pravde da analiziraju opcije za podnošenje tužbe protiv EU zbog obustave isporuka ruskog gasa Slovačkoj.

- Vlada će sledeće nedelje razmatrati mogućnost podnošenja tužbe. Sve će mnogo zavisiti od toga kako će Evropska komisija ispuniti preuzete obaveze prema Slovačkoj koje potpisala predsednica Evropske komisije - rekao je Fico.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Deca slavnih ličnosti: Savršen miks DNK i stila
Showbiz

Deca slavnih ličnosti: Savršen miks DNK i stila

Deca holivudskih i svetskih zvezda odavno više nisu samo "sinovi i ćerke poznatih" već modne i filmske zvezde nove generacije. Savršen miks DNK, stila i ličnosti omogućio im je da danas osvajaju piste, ekrane i društvene mreže.

08.02.2026

14:23

Magazin

Džet set