Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da je ukrajinsko rukovodstvo pretvorilo državni aparat u „kriminalnu bandu“ koja je uzurpirala vlast radi lične koristi.
Amerika očekuje da ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski potpiše Trampov mirovni plan do 27. novembra, piše list Fajnenšel tajms, pozivajući se na ukrajinske zvaničnike.
21.11.2025
06:00
Posle oslobađanja Kupjanska Kijevu preti slom fronta na tom pravcu, rekao je za Sputnjik vojni ekspert Andrej Maročko.
"Ukrajinska komanda je izgubila veliki strateški punkt. S obzirom na to da je grad zaista bio strateški važan ukrajinskim snagama preti slom fronta na tom pravcu. Ukrajinska komanda će sada pretrpeti ogromne gubitke", ocenio je on.
Ruski predsednik Vladimir Putin danas je posetio komandni centar grupe „Zapad“ i saslušao izveštaje o situaciji na frontu, uključujući Kupjansk i Konstantinovku.
Zemlje Evropske unije (EU) izjasnile su se protiv novog mirovnog plana za rešavanje ukrajinskog konflikta, koji predviđa ustupke od strane Kijeva, javlja Rojters.
Putin: Borbe ušle u Konstantinovku, kod Kupjanska blokirano 15 ukrajinskih bataljona
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da se borbe već vode unutar Konstantinovke, dok je u oblasti Kupjanska, kako tvrdi, blokirano 15 bataljona Oružanih snaga Ukrajine.
Prema ruskim izveštajima, oslobođena je Platonovka, a u Seversku se sprovodi čišćenje urbanih kvartova. Putin je poručio da ukrajinski vojnici treba da imaju mogućnost da polože oružje i predaju se bezbedno u zarobljeništvo.
Ove izjave dolaze u trenutku intenzivnih borbi duž celog fronta, dok i Kijev i Moskva objavljuju različite interpretacije situacije na terenu.
Ruske snage napreduju u Pokrovsku i u Dnjepropetrovskoj oblasti
Prema ruskim vojnim izvorima, jedinice grupe „Centar“ nastavljaju napredovanje ka Pokrovsku i izvode udare u Dnjepropetrovskoj oblasti. Navodi se da se danonoćno uništava ukrajinska pešadija i tehnika.
Napredovanje, kako tvrde ruske snage, podržavaju operateri jurišnih dronova koji preciznim udarima pogađaju ukrajinske položaje. Objavljeni video-snimci prikazuju delove likvidacije pripadnika OSU, kao i uništenje tehnike za koju se navodi da pripada ukrajinskim i NATO formacijama, uključujući i teške dronove-bombardere i komunikacione sisteme.
Komandanti grupacija „Jug“ i „Zapad“ izvestili o stanju na frontu
Komandanti ruskih grupacija „Jug“ i „Zapad“ podneli su detaljne izveštaje o situaciji duž više pravaca fronta.
Prema tim navodima:
Grupa „Zapad“ je preuzela kontrolu nad Petropavlovkom i Jampoljem, a vodi borbe za Kučerovku, Kurilovku i Kupjansk-Uzlovoj. Navodi se i aktivno napredovanje prema Krasnom Limanu.
Grupa „Jug“ tvrdi da je potpuno preuzela istočni i jugoistočni deo Konstantinovke i da je započela čišćenje centralnih delova grada. Ruski izvori navode da je oslobođeno više od 4.000 objekata.
Veći deo Konstantinovke, prema procenama komande „Jug“, mogao bi da bude zauzet do sredine decembra.
Ruske snage su ušle u Seversk i napreduju kroz gradsku infrastrukturu, istovremeno obuhvatajući grad sa zapadne strane.
Oslobođena je Maslikovka, a jedinice Oružanih snaga Rusije napreduju ka Krasnom Limanu, opisanom kao veliki odbrambeni čvor ukrajinske vojske.
Napredovanje se razvija i severno od Kleban-Bikskog veštačkog jezera u Donjeckoj oblasti, dok se završava operacija zauzimanja Ivanopolja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je ruski predsednik Vladimir Putin zainteresovan za postizanje novog sporazuma o kontroli nuklearnog naoružanja, ali je naglasio da postojeći dogovor između Vašingtona i Moskve ima „mnogo slabosti“ i da bi novi sporazum morao da uključi i Kinu.
Bivši zamenik komandanta Snaga za specijalne operacije Oružanih snaga Ukrajine, general Sergej Krivonos, izjavio je da su Sjedinjene Američke Države u Iraku i Venecueli pokazale kako se „kupovinom elita“ može doći do izdaje lidera i promene vlasti, i dodao da se sličan scenario, po njegovom mišljenju, može primeniti i u Rusiji.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da se ruski lider Vladimir Putin plaši Sjedinjenih Američkih Država i da se nada da neće doći u situaciju da protiv njega primeni scenario sličan onom koji je Vašington sproveo u Venecueli protiv Nikolasa Madura.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da je ukrajinsko rukovodstvo pretvorilo državni aparat u „kriminalnu bandu“ koja je uzurpirala vlast radi lične koristi.
Doček Nove godine na Gradskom trgu u Čačku, koji je trebalo da bude narodno veselje i trenutak opuštanja za više od hiljadu građana, propao je pod naletom pomračenih umova i blokadera koji su se okupili iz Čačka, Gornjeg Milanovca i Kraljeva.
Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom, u četvrtak, 15. januara 2026. godine.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donalda Trampa od 21. januara obustavlja obradu viza za posetioce iz 75 zemalja, javio je "Foks njuz", pozivajući se na memorandum Stejt departmenta - među zemljama kojima se obrada vize prekida je i Crna Gora, ali tu vest u tamošnjim vestima ili kriju ili ne objavljuju u potpunosti.
Nemanja Starović, ministar za evropske integracije, reagovao je povodom napada na Anu Bekutu, kada su blokaderi nju i članove benda gađali grudvama dok su nastupali na bini u Čačku.
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas osma epizoda Exatlona, koja donosi pregršt uzbudljivih momenata, ali i jednu novinu u takmičenju.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
Deo audio poruka za koje tužilaštvo Crne Gore tvrdi da ih je slao vođa "kavačkog" klana Radoje Zvicer, a u kojima se govori o ratu klanova gde navodi da su "škaljarci" započeli sukob, dospeo je u javnost, a radi se o delu dokaznog materijala u sudskim postupcima koji se vodi pred nadležnim Višim sudom u Podgorici.
Pred Višim sudom u Podgorici nastavljeno je suđenje grupi optuženoj za likvidacije dvojice državljana Srbije, slučaj koji je godinama bio obavijen velom misterije i kasnije povezan sa obračunima najmoćnijih kriminalnih klanova u regionu.
Oružani napad u kafiću u Dečanima, u kojem su ranjene tri osobe, među njima i dvojica Srba, dobio je sudski epilog određivanjem pritvora osumnjičenom Albancu.
Ilija Racović (35) uhapšen je danas u Nikšiću. Racović je osumnjičen za krivično delo neovlašćenja proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga u saizvršilaštvu, povratnika u izvršenju krivičnih dela iz oblasti zloupotrebe oružja i droga.
U američkoj seriji "Bibliotekari: Sledeće poglavlje" ("The Librarians: The Next Chapter") jedna od scena snimana je u Knez Mihailovoj ulici u centru Beograda.
Automobil marke "mercedes" koji je Dragomir Gidra Bojanić vozio u serijalu filmova "Lude godine" obožavala je cela Jugoslavija i važio je za pravi simbolni status.
Predstava "Kuća" Nebojše Ilića, u režiji Voje Brajovića, otkazana je zbog zdravstvenog stanja glumca Branimira Brstine i neće biti izvedena u sredu, 21. januara, saopštio je danas Zvezdara teatar.
Na društvenim mrežama ovih dana pojavio se konceptualni trejler za istorijski film posvećen Boju na Kosovu iz 1389. godine, koji je u potpunosti realizovan uz pomoć savremenih alata veštačke inteligencije.
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Osećaj nedostatka daha nakon što se popnete jedan ili dva sprata stepenicama česta je pojava kod osoba različitog uzrasta i telesne kondicije. Od presudnog je značaja pratiti reakcije tela ako zadihanost traje duže nego što se očekivalo i ako se ponavlja.
Estradni umetnik Boban Rajović održao je koncert na Floridi za Srpsku novu godinu na koju je došao luksuznim "rols-rojsom" i od kojeg je zaradio 35.000 dolara.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar