(FOTO/VIDEO) Ovako Italija kažnjava divljanje lažnih aktivista - Udarili Gretu Tunberg po ušima - Zabranili joj ulaz, ali ni to nije sve...
Podeli vest
Švedskoj aktivistkinji Greti Tunberg zabranjen je ulazak u Veneciju i kažnjena je sa 150 evra, nakon što je sa grupom aktivista iz organizacije "Pobuna protiv izumiranja" prosula zelenu boju u Veliki kanal.
Vlasti Venecije odredile su joj 48-časovnu zabranu ulaska uz obrazloženje da je "više zainteresovana za samopromociju nego za zaštitu životne sredine".
Blokader Petar Đurić, nasilnik koji je privođen zbog pozivanja na nasilnu promenu vlasti, široj javnosti poznat preko naloga "Ćale, ovo je za tebe", došao je da provocira ispred Informera.
Jedan od najvećih antisrba i ideolog blokadera Čedomir Stojković javno je kritikovao svoje sledbenike poručujući da su izgubili poverenje građana.
24.11.2025
09:23
Incident se dogodio tokom vikenda, kada je oko 35 aktivista protestvovalo zbog uništavanja životne sredine.
Oni su nosili transparent "Stop ekocidu", a u veliki kanal su prosipali zelenu i crvenu boju i sa velovima na glavi "marširali" kroz grupe turista, piše Dejli mejl.
Biznismen Branko Babić otkrio je juče na društvenoj mreži Iks identitet jednog od najostrašćenijih blokaderakih botova i čoveka koji na najstrašniji način napada vlast Srbije, predsednika Aleksandra Vučića i Informer, pri čemu je tokom čitavog dana nastavio da objavljuje postove o njemu.
24.11.2025
07:40
❗️⚠️🇮🇹 - Climate activists from Extinction Rebellion, with Swedish activist Greta Thunberg in attendance, released an fluorescent dye into Venice's Grand Canal, turning the water a vivid green. The action coincided with stalled negotiations at a UN climate conference in Brazil… pic.twitter.com/SECnwa1qDX
— 🔥🗞The Informant (@theinformant_x) November 22, 2025
Guverner regiona Veneto Luka zaja osudio je akciju aktivista kao "nepoštovanje prema Veneciji, njegovoj istoriji i njegovoj krhkosti".
- Još me više iznenađuje što vidim Gretu Tunberg među autorima ovog beskorisnog protesta, koji očito imaju za cilj - više od podizanja svesti o okolini, da sebi daju vidljivost - rekao je on.
Istom kaznom kažnjeni su i ostali aktivisti.
Aktivisti "Pobune protiv izumiranja" izveli su slične akcije i u drugim italijanskim gradovima - Bolonji, Đenovi, Milanu, Padovi, Palermu, Parmi, Trstu, Torinu i Tarantu navodeći da im je cilj da podignu svest o "masovnim posledicama klimatskog kolapsa", a Italiju su odabrali jer je navodno jedna od zemalja koje su se najviše zalagale da spreče usvajanje predloga iznetih na samitu COP30.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokader Petar Đurić, nasilnik koji je privođen zbog pozivanja na nasilnu promenu vlasti, široj javnosti poznat preko naloga "Ćale, ovo je za tebe", došao je da provocira ispred Informera.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da bi, ukoliko Iran prihvati da ispuni dogovorene uslove, sukob bio okončan, a Ormuski moreuz otvoren za sve, u suprotnom počinje bombardovanje intezivnije nego ranije.
Ministar finansija Siniša Mali oštro je odgvorio potpredsedniku Stranke slobode i pravde (SSP) i narodnom poslaniku Dušanu Nikeziću, a sadržaj vam prenosimo u celosti.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić poručila je da Komisija ima kompletan uvid u birački spisak i matične evidencije, odbacujući tvrdnje Ane Gođevac o ograničenom pristupu i pozivajući na rad bez politizacije.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Tokom pandemije koronavirusa, kompanija Biontech iz Majnca ostvarila je milijarde evra prihoda, a već sada planira da zatvori nekoliko proizvodnih pogona, što bi uticalo na skoro 2.000 radnih mesta.
U Laćarku, najvećem sremskom selu, dogodilo se pravo malo čudo! Na farmi kod domaćina Marka Doskočija, jedna krmača donela je neverovatan broj prasadi!
Povodom obeležavanja Dana grada, učesnici Dečijeg đurđevdanskog karnevala, deca iz kragujevačkih vrtića, osnovnih škola, plesnih i sportskih klubova, kulturno - umetničkih društava prodefilovali su centralnom gradskim ulicama do Trga Radomira Putnika
Odbegli član kriminalne grupe Vasa Ulića, Radoja Zvicera i Slobodana Kašćelana, Tužanin Kristijan Drešaj uhapšen je danas u Moskvi, a stručnjak za bezbednost prof. dr Vojo Laković za Informer ovim povodom ističe da akcija "General" napreduje i da joj se nazire kraj.
Kristijan B. (19), izazvao je stravičnu saobraćajnu nesreću kod Novog Pazara u kojoj su pored njega poginule još tri osobe. On je prema nezvaničnim informacijama imao je probnu vozačku dozvolu, a izvor otkriva da je automobil koji je vozio pbio prejak za mladu osobu.
Sidni Svini mazala je intimne delove narkoticima u seriji "Euforija", što je izazvalo buru reakcija među gledaocima i ponovo pokrenulo rasprave o granicama prikazivanja eksplicitnog sadržaja na televiziji.
Povodom Svetskog dana lozinki, stručnjaci iz Kaspersky upozoravaju na ono što većina korisnika uporno ignoriše, lozinke su nam i dalje previše provaljive.
Harmonikaš Aca Sofronijević progovorio je o roditeljstvu i ćerki Tari koju je dobio u petoj deceniji, te je istakao da se oseća sada kao dvadesetogodišnjak.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar