Severna Koreja spremna: Kim Džong Un šalje svoje trupe
Podeli vest
Veliki broj pripadnika ruske vojske raspoređen je u akciji čišćenja mina u pograničnoj oblasti Kurska, a među njima su i trupe iz Severne Koreje, saopštio je regionalni guverner Aleksandar Hinštajn tokom sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.
"Raspoređene su snage neviđenih razmera. One uključuju inženjerijske trupe, rusku Nacionalnu gardu, Ministarstvo za vanredne situacije i inženjerijske jedinice oružanih snaga Severne Koreje", rekao je Hinštajn.
Predsednik Južne Koreje Li Džae Mjung predložio je obnavljanje komunikacionih kanala sa Severnom Korejom, naglašavajući da bi to moglo da posluži kao polazna tačka za "mirnu koegzistenciju".
Ruski jezik postao je obavezan predmet u školama Severne Koreje, počevši od četvrtog razreda. Ovu odluku je objavio Aleksandar Kozlov, ruski ministar prirodnih resursa i kopredsedavajući međuvladine komisije Rusija - Severna Koreja.
27.11.2025
20:30
On je saopštio da su vlasti Kurske oblasti započele pripreme za budući oporavak regiona i da su u toku "napori za razminiranje".
"Do danas su 92 naseljena mesta razminirana i očišćena od eksplozivnih sredstava, a ukupno je tokom ovog perioda uklonjeno skoro 2.700.000 eksplozivnih sredstava. Bez završetka ovog posla, bilo kakva sistemska obnova je nemoguća", rekao je Hinštajn.
U aprilu 2025. godine, načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije Valerij Gerasimov izvestio je ruskog predsednika da su vojnici i oficiri Korejske narodne armije izvršili borbene misije zajedno sa ruskim vojnim osobljem u Kurskoj oblasti.
Rusija nikada neće zaboraviti pomoć vojske Severne Koreje u opasnim i teškim radovima na razminiranju u Kurskoj oblasti izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Severna Koreja je osudila zajedničke vežbe i razgovore o bezbednosti između Sjedinjenih Američkih Država i Južne Koreje, koji su nedavno održani, i najavila je da će preduzeti "ofanzivnije akcije" protiv uočene pretnje, objavili su danas državni severnokorejski mediji, dan nakon što je Pjongjang lansirao balističku raketu.
08.11.2025
12:30
Severnokorejske specijalne snage učestvovale su u odbijanju invazije Ukrajine na Kursku oblast. Severnokorejski lider Kim Džong Un je takođe doneo odluku da pošalje hiljadu minera u Rusiju kako bi pomogli u operaciji razminiranja Kurske oblasti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Hahahaha
pre 4 meseca
Što ne udare na Severnu Koreju već svaki pas zapišava malu Srbiju napaćenu od 90- tih godina...Malo smo živnuli iz blata i oni nas ponovo guše.SRSM BILO CEO ZAPAD...AKO JE BAJDEN UVEO ZA OVOLIKO VREMENA TRAMP JE MOGAO UKINUTI SANKCIJE...
Predsednik Južne Koreje Li Džae Mjung predložio je obnavljanje komunikacionih kanala sa Severnom Korejom, naglašavajući da bi to moglo da posluži kao polazna tačka za "mirnu koegzistenciju".
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Razulareni blokaderi danas su najavljivali haos u Vrbasu zbog dolaska predsednika Srpske napredne stranke (SNS) MIloša Vučevića, preteći kako mu neće dati da uđe u taj grad i da će "je*ati sve iz opštine", međutim, njihovim gnusnim pozivima odazvalo se svega 45 zgubidana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao je intervju čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu i tom prilikom odgovorio otvoreno šta misli o šefu Bele kuće Donaldu Trampu.
Filozofski fakultet u Beogradu još se nije oglasio povodom davanja odgovora u vezi sa misterioznom smrću studentkinje Milice Živković (25), a rok da to učini je istekao!?!
Na mreži Iks osvanuo je šokantni snimak na kojem se vidi blokaderska profesorka u vidno alkoholisanjom ili čak nadrogiranom stanju kako priča nepovezane rečenice, od kojih smo jedino mogli da razumemo da su blokade za nju "provod".
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija automobila gotovo potpuno prekrivenog ptičjim izmetom, što je podstaklo brojne šaljive komentare da bi njegov vlasnik mogao imati sreće i osvojiti dobitak na Lotou.
Državni inspektorat Republike Hrvatske obaveštava potrošače o povlačenju proizvoda "Samyang" Cup Inst. Noodle Hot Chicken Carbonara zbog povećanih količina 3-MCPD i glicidil estara masnih kiselina.
Potraga za Anđelom Mihajlović (37), koja je u četvrtak doputovala iz Beča još uvek je u toku, a sada je u njenom automobilu pronađena i sumnjiva poruka, kao i patike koje su bile van vozila.
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
Dvojica maloletnika i jedan tek punoletni Nišlija, već mesecima zadaju glavobolju policiji i dovode u opasnost svoje, ali i živote drugih građana divljajući ukradenim vozilima po gradu, ali i po auto-putu.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
Voditeljka i pevačica Suzana Mančić progovorila je o ćerki Teodori Kunić koja je udata za 23 godine starijeg generala Miroslava Talijana, i dotakla se prinove.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar