• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

15.12.2025

23:00

Šahovski ubica digao Rusiju na noge: Ubijao ljude, vadio im srca i jeo! Jurio specifičan tip žrtve...

murderpedia.org/printscreen

Vesti

Šahovski ubica digao Rusiju na noge: Ubijao ljude, vadio im srca i jeo! Jurio specifičan tip žrtve...

Aleksandar Bjačkov, rođen 1989. godine u Rusiji, odrastao je u disfunkcionalnoj porodici obeleženoj alkoholizmom i nasiljem.

Teško detinjstvo, samoubistvo oca i trajno invalidstvo mlađeg brata nakon napada lokalne bande ostavili su duboke posledice na njegovu psihu.

Nakon što je napustio školovanje i povukao se iz društva, Bjačkov je razvio snažnu mržnju prema alkoholičarima, koje je povezivao sa sopstvenim porodičnim traumama. Taj prezir postao je motiv za seriju brutalnih ubistava koja je započeo 2009. godine.

Žrtve su mu uglavnom bile muškarci zavisni od alkohola, među njima i Vladimir, ljubavnik njegove majke. Njegovu smrt opisao je u dnevniku:

"Ubo sam ga u glavu. Ubo sam ga i u leđa bezbroj puta, samo da budem siguran. Posle toga sam odvukao njegovo telo u grmlje. Prekrio sam ga crepom i granjem. Ubio sam opet na jesen. Presekao sam čoveku grlo i telo sakrio u grmlju. Rasekao sam grudni koš i izvadio srce. Telo sam ostavio, ali sam srce poneo. Kada sam se vratio u kuću skuvao sam srce i pojeo ga sa kečapom i hlebom. Bilo je malo masno, ali ipak sam uživao. Sve je bilo sjajno dok nisu počeli da otkrivaju tela. Pričalo se da je u gradu serijski ubica i da ubija ljude i skida im glave. Policija je patrolirala ulicama. Bilo je svuda po vestima i odlučio sam da se primirim", napisao je.

Foto: murderpedia.org/printscreen


Aleksandar Bjačkov
 

Tu je šemu primenjivao i u narednim ubistvima. Ubijao je iz manije, ali i detinje ukorenjene osvete. Sve žrtve su bile muškarci alkoholičari. Među njima se našao i bivši muž njegove majke Sergej Berezovski.

Foto: murderpedia.org/printscreen

Aleksandar Bjačkov

Bjačkov je u javnosti postao poznat kao "šahovski ubica", nakon što je priznao da mu je cilj bio da izvrši 64 ubistva - po jedno za svako polje na šahovskoj tabli. Uhapšen je pre nego što je ostvario svoj plan, nakon što je priveden zbog pljačke, kada je sam priznao i višestruka ubistva.

Ruski sud ga je 22. marta 2013. godine osudio na doživotnu robiju. U trenutku izricanja presude imao je 25 godina.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set