• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

14.12.2025

09:00

Amerika zavijena u crno: Napadač na Univerzitetu Braun u bekstvu, ne izlazite napolje (VIDEO/FOTO)

Reuters

Vesti

Amerika zavijena u crno: Napadač na Univerzitetu Braun u bekstvu, ne izlazite napolje (VIDEO/FOTO)

Na društvenim mrežama pojavio se snimak napadača sa Univerziteta Braun, ali se na njemu ne vidi njegovo lice niti oružje. Napad je odneo život dvoje studenata, dok je devetoro povređeno.

Najmanje dva studenta su ubijena, a devetoro ranjeno kada je napadač otvorio vatru tokom časa ponavljanja gradiva za završni ispit u zgradi inženjerskog fakulteta Barus i Holi na istočnom delu kampusa.

 

 

Osumnjičeni, opisan kao muškarac u tridesetim godinama obučen u tamnu odeću, i dalje je u bekstvu. Stanovnicima je naloženo da ostanu u zatvorenom prostoru, dok više od 400 pripadnika policije iz lokalnih, saveznih i federalnih agencija pretražuje okolinu. Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da je obavešten o pucnjavi.

Bolnica Rod Ajlend saopštila je da je većina povređenih u "kritičnom, ali stabilnom" stanju. Bolnica je u režimu potpunog zatvaranja dok napadač nije uhvaćen.

Profesorka ekonomije Rejčel Fridberg opisala je haos u učionici: napadač je ušao kroz vrata, nešto povikao i počeo da puca. Studenti su bežali, pokušavali da se sklone u amfiteater i pri tome su bili ranjeni. Zgrada je odmah evakuisana.

 

 

Stanovnicima šireg područja naređeno je da ostanu kod kuće ili u zatvorenom prostoru. Policija pretražuje zgrade i vodi ljude na sigurna mesta, dok studenti u domovima treba da ostanu u zaklonu.

Predsednica univerziteta Kristina Pakson izjavila je da je dan „duboko poražavajući za zajednicu“.

Predsednik SAD Donald Tramp nazvao je pucnjavu „strašnom tragedijom“, dok je guverner Rod Ajlenda Den Maki opisao događaj kao „nezamislivu tragediju“ i izrazio saučešće svima pogođenima.

Univerzitet Braun, član prestižne Ajvi lige, ima više od 11.000 studenata i nalazi se u Providensu, oko 80 kilometara od Bostona. Ovaj napad podiže broj masovnih pucnjava u SAD ove godine na 389, prema Gun Violence Archive.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

"U Hrvatskoj je dozvoljeno iskazivanje mržnje prema Srbima!" Linta razotkrio "komšije": To je u suštini šovinistička država
Politika

"U Hrvatskoj je dozvoljeno iskazivanje mržnje prema Srbima!" Linta razotkrio "komšije": To je u suštini šovinistička država

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta izjavio je danas da je u Hrvatskoj dozvoljeno iskazivanje mržnje prema Srbima i ocenio da odluka Opštinskog prekršajnog suda u Splitu da oslobodi komandanta paravojne formacije HOS Marka Skeju i još 12 osoba optužbi zbog uzvikivanja pozdrava "Za dom spremni" u Kninu 2022. godine predstavlja "profašističku i anticivilizacijsku presudu".

15.07.2026

07:03

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set