BBC je saopštio da će izneti svoju odbranu na tužbu koju je podneo američki predsednik Donald Tramp protiv britanskog javnog servisa zbog montaže njegovog govora od 6. januara 2021. u dokumentarcu "Panorama".
- Kao što smo već jasno stavili do znanja, mi ćemo se braniti u ovom slučaju - rekao je portparol BBC.
On je dodao i da se medijski servis neće više oglašavati o sudskim postupcima koji su u toku.
BBC se prošlog meseca izvinio Donaldu Trampu, ali je odbacio njegove zahteve za odštetu i nije se složio da postoji "osnov za tužbu za klevetu".
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država, Donald Tramp podneo je danas tužbu za klevetu protiv britanskog javnog servisa BBC zbog dokumentarca u kojem su, prema navodima tužbe, montirani delovi njegovog govora od 6. januara 2021. godine, održanog ispred Bele kuće, preneo je CBS.
Tužba je podneta saveznom sudu za Južni okrug Floride i obuhvata jednu tačku za klevetu i jednu tačku za kršenje Zakona o trgovinskoj praksi Floride.
Trampov pravni tim traži 10 milijardi dolara
U tužbi na 33 strane navodi se da je BBC u dokumentarcu "Panorama", emitovanom u Velikoj Britaniji nedelju dana pre predsedničkih izbora 2024. godine, objavio "lažan, klevetnički, obmanjujući i zlonameran prikaz" Trampa.
Deo dokumentarca bio je posvećen njegovim rečima i postupcima uoči nereda u Kapitolu 6. januara 2021. godine.
Prema navodima tužbe, BBC je "namerno i zlonamerno" obmanuo gledaoce spajanjem dva odvojena dela Trampovog govora, koja su se dogodila, kako se tvrdi, u razmaku od 55 minuta.
Trampov pravni tim navodi da je tom montažom izostavljena njegova izjava u kojoj poziva na mir.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp podneo je tužbu za klevetu protiv britanskog javnog servisa BBC zbog dokumentarca u kojem su, prema navodima tužbe, montirani delovi njegovog govora od 6. januara 2021. godine, održanog ispred Bele kuće, preneo je CBS.
Administracija Donalda Trampa razmatra formiranje ekskluzivnog kluba "Ključna petorka", koji bi ujedinio SAD, Rusiju, Kinu, Indiju i Japan, dok je Evropa potpuno izostavljena – potez koji mnogi vide kao direktan izazov Briselu i mogući preokret u globalnoj politici.
Ambiciozni američki odbrambeni sistem pod nazivom "Zlatna kupola" mogao bi da košta više od jednog biliona dolara, što je daleko iznad početne procene od 175 milijardi dolara koju je najavio predsednik Donald Tramp, objavljeno je u analizi "Blumberga".
Američki predsednik Donald Tramp pozvao je slovačkog premijera Roberta Fica da poseti Sjedinjenje Američke Države sredinom 2026. godine kako bi potpisali sporazum o saradnji dve zemlje u oblasti nuklearne energije i dodao da je Slovačka poštovana zemlja zbog "suverene spoljne politike", saopštio je danas Fico.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp podneo je tužbu za klevetu protiv britanskog javnog servisa BBC zbog dokumentarca u kojem su, prema navodima tužbe, montirani delovi njegovog govora od 6. januara 2021. godine, održanog ispred Bele kuće, preneo je CBS.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov poručio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iskusan i hrabar političar! Ruski šef diplomatije time je sahranio laži blokadera i njihovih medija da Kremlj više ne podržava srpskog šefa države.
Udari na brodove koji se upućuju ka lukama Velike Odese sa teretom ukrajinskih oružanih snaga još uvek ne predstavljaju potpunu blokadu, kaže ruski vojni stručnjak i penzionisani kapetan prvog ranga Sergej Gorbačov.
Objava Ivana Atanaskovića na društvenoj mreži Iks, u kojoj je, govoreći o ženama koje su posle Drugog svetskog rata optuživane za saradnju sa okupatorima, podsetio na praksu javnog šišanja glava, izazvala je talas oštrih reakcija i novi sukob unutar opozicionog i blokaderskog kruga.
Nova izjava jedne od predstavnica blokaderskog pokreta otvorila je ozbiljno pitanje. Naime, blokaderka sa FPN-a Isidora Jovanović, priznala je u razgovoru sa novinarom tajkunske N1, da studenti ni ne znaju ko im je na listi!
Akademik za semafore, ideolog blokadera Dušan Teodorović tokom gostovanja na Novoj S žestoko se nalupetao o Kosovu i Metohiji, ali su njegove budalaština naišle na plodno tle među pojedinim strancima.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
Takmičar u RTS-ovoj Slagalici Pavel Breznik, totalno je dominirao u igri asocijacija, pogodio sva polja, a onda pred kamerama rekao ono što se sigurno nije smelo čuti.
Alen Kostić Kubi, vođa Partizanove navijačke grupe "Zabranjeni", ubijen je u Železniku pre deset godina kada ga je, nakon dugotrajnog sukoba oko narkotika i reketiranja, izrešetao poznanik Nikola Elezović, inače vođa suparničke frakcije "Alkatraz".
Nesvakidašnji napad odigrao se u beogradskom naselju Zvezdara, kada je državljanin Azerbejdžana polno uznemiravao A. J. (30). Detalji iz policijske istrage rasvetljavaju neverovatnu bezobzirnost napadača, ali i prisebnost i hrabrost napadnute Beograđanke, koja je uspešno pružila otpor i izbegla najgori scenario.
Krvavi obračun odigrao se tokom noći na Novom Beogradu, u Ulici dr Ivana Ribara, gde je muškarac (35) zadobio teške povrede nakon što ga je nepoznati napadač izbo nožem
Paralelno sa maratonskim procesom koji se vodi za stravična ubistva i delovanje svirepog kriminalnog klana, pred Specijalnim sudom u Beogradu odvija se i obiman postupak protiv Veljka Belivuka, Marka Miljkovića, njihovih supruga i bliskih saradnika zbog sumnje da su godinama uspešno "prali" novac stečen teškim kriminalom.
Policija u Zrenjaninu, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u ovom gradu, uhapsila je M. N. (43) iz Zrenjanina, zbog postojanja osnovane sumnje je vršio prodaju droge.
Pevačica Katarina Didanović nalazi se trenutno na odmoru, gde sitno broji do porođaja a asada je podelila fotogradije koje otkrivaju njenu letnju idilu.
Voditelj televizije "Pink" Darko Tanasijević oglasio se povodom velikog požara koji je zahvatio Deliblatsku peščaru, predeo za koji je emotivno vezan i gde je odrastao.
Pevačica Sandra Afrika objavila je na svom Instagramu slike na kojima se oprobala u vožnji daske za vodu, a njeno umeće palo je u drugi plan zbog njenih vrelih atributa.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.