Američke zveri u komšiluku, nikad brutalnija poruka Rusiji: Počinje...
Podeli vest
Proizvodnja svih aviona F-16 Blok 70 iz početnih narudžbina Bugarske i Slovačke ja završena, saopšteno je iz američke kompanije Lokid Martin.
Saopšteno je da su avioni proizvedeni u pogonu Lokid Martina u Grinvilu, Južna Karolina, i da je kroz program američke vlade za prodaju vojne opreme inostranstvu (FMS) izvršeno njihovo konačno prihvatanje.
Bugarska je, zajedno sa Italijom, Belgijom i Maltom, izrazila rezerve prema planu Evropske unije da koristi zamrznutu rusku imovinu kao osnovu za finansijski mehanizam podrške Ukrajini, saopštile su vlade u zajedničkoj deklaraciji.
Belgija, Bugarska, Italija i Malta saopštile su tokom današnjeg glasanja u Savetu Evropske unije da podržavaju plan o dugoročnom zamrzavanju ruske imovine, prenosi Rojters.
12.12.2025
19:12
Ministarstvo odbrane Bugarske objavilo je da su u 3. vazduhoplovnu bazu Graf Ignatijevo sletela poslednja dva od osam višenamenskih borbenih aviona F-16 koji su naručeni u prvom ugovoru sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Kako se navodi, njihov polazak iz Grinvila, SAD, bio je 15. decembra 2025. godine, sa međusletanjem na Azorska ostrva, Portugal.
CENK T, putnički i teretni brod pod zastavom Paname, u vlasništvu turske kompanije Cenk Ro-Ro, pogođen je onim što je kompanija identifikovala kao raketu Iskander dok je bio usidren u lučkom objektu
Bugarska vlada, koјu predvodi premiјer Rosen Želјazkov podnela јe ostavku, saopštio јe Zaјednički upravni savet.
11.12.2025
13:35
History was made today at Third Air Base, as Bulgaria introduced its first eight @LockheedMartin F-16 Block 70 fighter aircraft to the country. The United States was proud to participate in the ceremony and stands committed to ensuring the F-16 fulfills its mission of defending… pic.twitter.com/XqMI97oajq
— U.S. Embassy Sofia (@USEmbassySofia) December 18, 2025
Na objavljenim fotografijama može se uočiti se da su u pitanju jednosedi F-16C sa evidencijskim brojevima 311 i 315.
Podsetimo, prvi bugarski F-16 "311" je poleteo 22. oktobra 2024, zvanična primopredaja prvog aviona izvršena je 31. januara ove godine.
Svi bugarski F-16 iz ugovora koji je potpisan 2019. isporučeni su ove godine. Prvi primerak, dvosed F-16D ’’301’’ stigao je 2. aprila, prvi jednosed – ’’313’’ 8. juna, potom 3. oktobra jednosed ’’314’’ i dvosed ’’302’’, a 18. oktobra jednosedi ’’312’’ i ’’316’’.
🚨🇺🇸🇧🇬🇸🇰 BREAKING:
Lockheed Martin just completed the full batch of F-16 Block 70 jets for Bulgaria and Slovakia.
Drugim ugovorom iz 2022. predviđeno je da isporuka drugih osam aviona započne 2027. godine.
Nabavljeno je ukupno 10 jednoseda i šest dvoseda u dva paketa ukupne vrednosti od nešto preko 2,5 milijarde dolara. F-16 će u RV Bugarske zameniti sovjetske borbene avione MiG-29 i Su-25.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Lala
pre 3 meseca
? Da je barem F22 ili F35...Ovo Kinezare J10,20...a tek Moćni Zmaj J30-35 jedu za doručak...Suhoje da ne pominjem. Tako da...Bugari ko Bugari...
Bugarska je, zajedno sa Italijom, Belgijom i Maltom, izrazila rezerve prema planu Evropske unije da koristi zamrznutu rusku imovinu kao osnovu za finansijski mehanizam podrške Ukrajini, saopštile su vlade u zajedničkoj deklaraciji.
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Sjedinjene Američke Države spremne su da konačno usaglase bezbednosne garancije za Ukrajinu samo ukoliko se ukrajinske snage povuku iz Donbasa, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za Rojters.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da je Nemačka zemlja koja se ubedljivo najbrže naoružava u svetu i dodao da je, kada je reč o naoružavanju Srbije, bolje da Nemci gledaju svoje dvorište umesto što nam drže moralne pridike.
Na osnovu informacija do kojih je došao portal NS Uživo, blokaderi iz Novog Sada i Bačke Palanke iz jedne prodavnice, čije je ime poznato toj redakciji, naručili su veću količinu biber-sprejeva sa ciljem izazivanja nereda i incidenata u nedelju u Kuli.
Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na društvenim mrežama i još jednom podsetio javnost na snažnu poruku koju je uputio ženama tokom svog obraćanja u Beogradskoj areni.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Zabog radova na rredovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea i Auto-put za Zagreb, od 26. marta do 9. aprila doći će do izmena u saobraćaju javnog prevoza.
Apelacioni sud Crne Gore ukinuo je prvostepenu presudu kojom su Marko Šuković i Miloš Marković bili osuđeni na ukupno 27 godina zatvora za ubistvo Saše Klikovca.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Udovica Saše Popovića, pevačica Suzana Jovanović, u potresnoj ispovesti otvorila je dušu o životu nakon gubitka supruga, koji je pre godinu dana izgubio bitku sa teškom bolešću.
Starleta Stanija Dobrojević odlučila je da tuži Ivanu Šopić zbog uvreda koje su iznete na društvenim mrežama, gde ju je voditeljka optužila da obmanjuje javnost i da proizvode za svoj brend nabavlja preko jeftinih kineskih platformi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar