NATO se priprema za mogući vojni sukob sa Rusijom do 2030. godine, izjavio je ruski ministar odbrane Andrej Belousov na proširenoj sednici kolegijuma Ministarstva odbrane Rusije u Moskvi.
- Sve ovo ukazuje na to da se NATO priprema za vojni sukob sa Rusijom. Planovi Alijanse predviđaju punu spremnost za takav scenario do početka tridesetih godina ovog veka. O tome su više puta javno govorili i zvanični predstavnici NATO bloka - rekao je Belousov, prenosi TASS.
„Ne pretimo mi, već se preti nama“
Ruski ministar odbrane naglasio je da Moskva ne upućuje pretnje Zapadu, već da se, kako tvrdi, suočava sa sve otvorenijim bezbednosnim izazovima i pritiscima.
- Mi nismo ti koji prete. Nama se preti - poručio je Belousov.
On je ocenio da širenje NATO-a, povećanje vojnih budžeta zemalja članica, jačanje vojne infrastrukture u blizini ruskih granica i učestale vojne vežbe predstavljaju deo sistematske pripreme Alijanse za potencijalni sukob.
Ukrajini je potrebna finansijska pomoć od čak 137 milijardi evra, u trenutku kada se ekonomija Evropske unije suočava sa ozbiljnom krizom, izjavila je predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen, predstavljajući nove planove za dalju podršku Kijevu.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da je Zapad tokom događaja u SR Jugoslaviji radio šta god je smatrao potrebnim, potpuno ignorišući Povelju Ujedinjenih nacija, ocenjujući da je upravo tada počela duboka degradacija zapadnog političkog sistema.
Ruska vojska je tokom 2025. godine zauzela više od 300 naselja i zadržala stratešku inicijativu duž cele linije fronta, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenoj sednici kolegijuma Ministarstva odbrane Rusije.
Ruske snage pogodile su zgradu SBU u Nikolajevu u trenutku kada je, prema tvrdnjama proruskog podzemlja i pojedinih vojnih analitičara, u tom objektu održavan zatvoreni sastanak sa stranim savetnicima i predstavnicima NATO-a.
Letonija bi mogla da se nađe u veoma opasnoj poziciji ukoliko se potvrde navodi ruske Spoljne obaveštajne službe da Ukrajina priprema napade na Rusiju sa teritorije baltičkih država, upozorio je bivši analitičar CIA Rejmond Makgovern.
Ukrajina i njeni zapadni saveznici sve su uvereniji da ruska ofanziva gubi snagu, nakon što je Kijev uspeo da stabilizuje liniju fronta i zaustavi očekivani prolećni nalet Moskve, piše Blumberg.
NATO bi trebalo da pomogne Ukrajini da svoje napade dronovima usmerava „u pravom pravcu“, izjavio je švedski premijer Ulf Kristerson, nakon serije incidenata u kojima su ukrajinske ili sumnjive ukrajinske bespilotne letelice ulazile u vazdušni prostor članica Alijanse.
Ruski predsednik Vladimir Putin nema nameru da napadne evropske članice NATO-a, već računa da će se politička slika u Evropi promeniti iznutra, ocenio je bivši analitičar CIA Rej Mekgavern u emisiji RT-a „Efekat Sančeza“.
Najbrži način da Rusija pokuša da završi rat u Ukrajini nije slanje novih velikih snaga na front, već mnogo šira upotreba vazdušnih i raketnih udara, ocenio je bivši analitičar CIA za Rusiju Džordž Bib.
Kijev, prema tvrdnjama ruske Spoljne obaveštajne službe, priprema novu fazu napada na pozadinske regione Rusije, ali ovog puta ne samo preko vazdušnih koridora baltičkih zemalja, već direktno sa teritorije Letonije.
Letonija je ponovo morala da diže avione NATO zbog drona koji je ušao u njen vazdušni prostor, a incident je odmah otvorio isto pitanje koje već mesecima nervira Rigu: kako letelice iz rata u Ukrajini uspevaju da prelete granicu članice Alijanse.
Norveška planira vojne razgovore sa Rusijom o očuvanju stabilnosti na Arktiku, u trenutku kada NATO pojačava aktivnosti u tom strateški važnom regionu, izjavio je portparol štaba Oružanih snaga Norveške Rune Harstad.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajini je potrebna finansijska pomoć od čak 137 milijardi evra, u trenutku kada se ekonomija Evropske unije suočava sa ozbiljnom krizom, izjavila je predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen, predstavljajući nove planove za dalju podršku Kijevu.
Suzana Vasiljević, medijska savetnica predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznala je da je zaplakala kada je šef države od kineskog lidera Si Đinpinga dobio orden.
Tajkunski novinar Željko Veljković pridružio se skandaloznoj blokaderskoj kampanji protiv Srpske pravoslavne crkve (SPC), pljunuvši na svetinju, Pojas Presvete Bogorodice.
Na Posebnoj sednici Narodne skupštine na kojoj je govorio predsednik Federalnog Nacionalnog saveta Ujedinjenih Arapskih Emirata Sakr Gobaš nisu se pojavili poslanici opozicije.
Odbrana generala Ratka Mladića iz komiteta UN do sada nije dobila nikakav odgovor na pismo koje je uputila u vezi sa odbijanjem Haga da on bude pušten na lečenje u Srbiju, a ovo pitanje će biti otvoreno na sednici Saveta bezbednosti UN-a o radu Mehanizma 12. juna, rekao je generalov sin Darko Mladić.
Povodom nedavnih izjava suspendovane profesorke sociologije Marije Vasić, javnosti se oštro obratio direktor Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“, Radivoje Stojković
Narodna poslanica Biljana Pantić Pilja oglasila se na svom Instagram nalogu optužujući profesorku Mariju Vasić i aktiviste za pokušaj podele društva, napade na Crkvu i političke zloupotrebe.
Mađarska kompanija MOL zatražila je danas od američke Kancelarije za kontrolu strane imovine OFAC dodatnih 30 dana za završetak pregovora o kupovini ruskog udela u NIS-u.
Ispred Hrama Svetog Save formiran je red od pet kilometara, a vernici čekaju i do 13 sati da celivaju Pojas Presvete Bogorodice uz stroga pravila ulaska.
U subotu su u Lazarevcu dvojica maturanata iz Velikih Crljeni traktorom došli na matursko veče u Tehničku školu kako bi na originalan način zamenili skupe automobile.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski posetila je porodicu Slaviše Đorđevića, koji je pre 27 godina, na današnji dan, poginuo u Peći braneći otadžbinu tokom oružanih sukoba na Кosovu i Metohiji.
U velikoj akciji policije uhapšeno je šest osoba koje se sumnjiče za više krivičnih dela, među kojima je i prodaja droge, a za jednim članom raspisana je međunarodna poternica.
Jutros u Beogradu je došlo do svirepog ubistva, kada je Uroš G. (26) sekirom presudio očuhu svog oca, Svetozaru P. (92). Policija je završila uviđaj a telo nesrećnog muškarca poslato je na obdukciju.
Nišlija I.Ž., vozač jednog prevozničkog preduzeća koji je 9. decembra prošle godine u selu Vrelo kod Niša izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Elizabeta Gojković (53) juče je na saslušanju pred Osnovnim javnim tužilaštvom negirao krivicu.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kragujevcu, efikasnom akcijom, uhapsili su L. B. (23) iz Kragujevca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela teško ubistvo u pokušaju i teška telesna povreda.
OpenAI će u junu povući iz upotrebe jedan od svojih starijih, korisnicima omiljenih ChatGPT modela, što će direktno uticati na pretplatnike ovog servisa.
Istraživanja pokazuju da određene životne navike mogu značajno da uspore fizičko propadanje organizma i pomognu starijim osobama da duže sačuvaju vitalnost.
Nedeljama su trajala vređanja i prepirke između bivših parntera Sofije Janićijević i Borislava Terzića Terze zbog njene afere sa sedamdesetogodišnjim Danetom.
"Južni vetar festival", muzički događaj o kojem se već mesecima govori širom regiona, održaće se 27. juna na stadionu Tašmajdan u Beogradu i okupiće neka od najvećih imena narodne muzike.
Aktuelni zadrugari Maja Marinković i Asmin Durdžić redovno imaju vrele akcije pred kamerama rijaliti programa "Elita", a on joj je sada zamerio što je bila glasna.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar