(FOTO) Strava i užas za Putina na Krimu: Uništeno mu je sve - ovakva destrukcija se ne pamti, šteta se meri u stotinama miliona dolara
Podeli vest
Dronovi dugog dometa specijalne jedinice „Alfa“ Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) izveli su napad na vojni aerodrom Belbek na Krimu pod ruskom kontrolom, gađajući ruske sisteme protivvazdušne odbrane.
O napadu, u kojem je uništena oprema vredna stotine miliona dolara, saopštila je pres-služba SBU, prenosi Ukrainska Pravda.
Rusija pažljivo prati eskalaciju napetosti u regionu i smatra da je situacija oko Venecuele potencijalno veoma opasna, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući najnovije zaoštravanje odnosa u Latinskoj Americi.
Ukrajina neće napustiti Donbas, iako Rusija zahteva povlačenje i želi da zauzme ceo region, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, najavljujući nove pregovore Kijeva i Sjedinjenih Američkih Država o okončanju rata u Ukrajini, koji će biti održani u narednim danima u SAD.
18.12.2025
13:53
Spisak uništene opreme
Prema navodima SBU, preciznim udarima ukrajinskih dronova pogođena su dva radarska sistema dugog dometa Nebo-SVU, čija se vrednost po jedinici procenjuje između 60 i 100 miliona američkih dolara.
Centralna banka Ruske Federacije saopštila je da će pred ruskim arbitražnim sudom pokrenuti postupke radi nadoknade štete protiv evropskih banaka zbog, kako je navela, nezakonitog blokiranja i korišćenja njene imovine smeštene u finansijskim institucijama Evropske unije.
Brojni ukrajinski izvori tvrde da je Rusija pretrpela ozbiljan poraz kod Kupjanska i da je izgubila kontrolu nad većinom grada, dok Moskva, prema navodima sa terena, pokušava da demantuje te tvrdnje snimcima koji uopšte nisu nastali u samom Kupjansku.
17.12.2025
20:10
Minus russian MiG-31 jet 🔥
Last night, the warriors from the @ServiceSsu Alpha Special Operations Center struck a russian MiG-31 fighter jet with a full combat load at the Belbek military airfield in temporarily occupied Crimea.
An S-2 Pantsir air defense system, an S-400 air… pic.twitter.com/qEsjJwrd0o
— Defense of Ukraine (@DefenceU) December 18, 2025
U napadu je pogođen i avion MiG-31 sa punim borbenim teretom, čija se cena, u zavisnosti od konfiguracije i naoružanja, kreće od 30 do 50 miliona dolara.
Iz SBU su poručili da nastavljaju operacije usmerene na uništavanje sistema protivvazdušne odbrane na Krimu, koji štite ključne ruske vojne i logističke objekte.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Oružane snage Ukrajine (OSU) prvi put su na teritoriji Rusije uništile jedan od najrazornijih ruskih sistema naoružanja – termobarički raketni lanser TOS-1A „Solncepjok“, objavio je Kijev post.
Teška oštećenja na jednoj od kijevskih termoelektrana dovela su do novog talasa nestanaka struje i grejanja u glavnom gradu Ukrajine, dok stručnjaci upozoravaju da se objekat ne može brzo vratiti u funkciju.
Američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) imala je saznanja o planovima diverzije na gasovodima „Severni tok“ i „Severni tok 2“, objavio je nemački magazin Špigel, pozivajući se na rezultate sopstvene istrage.
Rusija pažljivo prati eskalaciju napetosti u regionu i smatra da je situacija oko Venecuele potencijalno veoma opasna, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući najnovije zaoštravanje odnosa u Latinskoj Americi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravio je u poseti Indiji, gde je blokaderima, kao i svim drugim dežurnim hejterima, pokazao kako funkcioniše pravi državnik i lider jedne suverene zemlje.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je u programu uživo tokom drugog Kolegijuma objavio snimak koji sve govori o tome kakva su blokaderi i tajkunska N1 televizija.
U emisiji "150 minuta", na TV Prva, gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović rekao je da je jako zadovoljan poslednjim bilateralnim susretima koje predsednik Srbije Aleksandar Vučić ima, jer predstavljaju velike šanse za Niš. U poseti predsednika Vučića Indiji, on vidi snažan podstrek razvoju digitalnih tehnologija.
Elica Erski je Radojicu Lazića izdvojila kao dobrog čoveka tokom oproštajnog govora od Exatlona, ali je dodala i da je teško takmičiti se sa lažnim i licemernim ljudima.
Delovalo je da će Crveni pobediti u 33. epizodi Exatlona, ali su onda Plavi nadoknadili zaostatak i posle štafete došli do trijumfa, zbog čega su se kasnije Elica Erski i Tijana Jović borile za život.
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Prethodne sedmice u Informerovoj hit emisiji "Na merama" otkrili smo vam kako izgleda kad advokat blokader Božo Prelević pokušava da se kulturno uzdiže, šta sada radi “penzionisani” košarkaš Željko Rebrača, koja je omiljena “disciplina” političara u pokušaju Pavla Grbovića, na koji način se opušta pevačica Marija Šerifović, kakva je dnevna rutina političarke Slavice Đukić Dejanović, te koliko se na jednom protestu zadržao samozvani revolucionar Miša Bačulov…
Na južnim padinama zapadnog dela Fruške gore, u srcu Srema, nalazi se Manastir Šišatovac. Ono što ovu svetinju čini posebnom je njeno ime, koje je, kako se navodi, nastalo od reči šišarka.
Ljubitelji dobrog masnog zalogaja dobro znaju gde ovih dana mogu da kupe dobru slaninu! U Kačarevu kod Pančeva od danas, 19. pa do nedelje, 22. februara održava se tradicionalna Slaninijada.
U sudnici Specijalnog suda u Beogradu danas su prikazane poruke i fotografije koje su, prema optužnici, razmenjivali pripadnici takozvanog vračarskog klana na čijem su čelu bili Nikola Vušović, zvani Džoni sa Vračara, i odbegli Radoje Zvicer, nakon pokušaja ubistva Samir Divljanović u Kursulinoj ulici u Beograd.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Srđana P. (37), koji se sumnjiči da je 15. septembra prošle godine u naselju Veliko Polje iz osvete usmrtio I. J. i izazvao opasnost paljenjem objekata.
U Sarajevu se sinoć dogodila saobraćajna nesreća, kada su se sudarili tramvaj i dva automobila kod Careve Ćuprije, a ono što je zabrinjavajuće je da je vozač tramvaja bio nadrogiran i sa isteklom dozvolom za upravljanje tramvajem!
Vlasnik auto servisa na Ibarskoj magistrali Želimir Crnobrnja za Informer je ispričao detalje drame koju proživljava već godinama zbog spora koji ima osoba koja mu je prodala plac i objekat.
U Specijalnom sudu u Beogradu danas su u nastavku suđenja optuženim pripadnicima grupe Veljka Belivuka, puštene glasovne poruke koje su optuženi razmenjivali u vezi sa ubistvom Lazara Vukićevića.
Sin Radoša Bjaića, čuvenog Radašina iz serije "Selo gori, a baba se češlja", Nedlejko Bajić, važio je za jednog od najzgodnijih glumaca početkom devedesetih.
Nova domaća dramedija "Biće novih leta" kroz humor i ironiju priča o opsesiji za društvenim statusom i lažnim sjajem, pokazujući šta se dešava kada maske konačno padnu.
Boje jednostavno"vole" određene dezene, a prava nijansa može da naglasi šaru, umiri je ili je učini još upečatljivijom, stvarajući savršen modni balans.
Povodom tuče između političara Čedomira Jovanovića i advokata Žarka Mladenovića pokrenuta je istraga, nakon koje će se odlučiti da li je došlo do krivičnog dela.
Poznati narodni pevač Radoš Raša Pavlović i njegova ćerka Malena Pavlović dospeli su u žižu javnosti zbog žestoke rasprave koja se odvijala na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar