Moskva u 1 sat ujutro iznenada poslala jezivu poruku u Brisel: "Veliki" lideri se odsekli od straha - nateralo ih je da promene odluku...
Podeli vest
Tokom noćnih pregovora u Briselu o mogućem odmrzavanju ruske imovine radi finansijske pomoći Ukrajini, iz Kremlja je u jedan sat posle ponoći stigla oštra poruka Moskve.
Saopštenje je uputio portparol ruskog predsednika Vladimira Putina, Dmitrij Peskov.
Peskov je poručio da eksproprijacija ruske državne imovine neće ostati nekažnjena, naglašavajući da će Rusija iskoristiti sve raspoložive mehanizme međunarodnog prava kako bi kaznila nalogodavce i izvršioce takvih odluka.
„Više puta smo jasno rekli da sve akcije povezane sa eksproprijacijom ruske imovine neće ostati bez odgovora. Oni koji su odluke donosili kolektivno, oni koji su ih donosili pojedinačno, kao i oni koji su ih sprovodili u praksi, svi će snositi odgovornost“, naveo je Peskov u poruci.
Portparol Kremlja je dodao da će Moskva dosledno i sistematski koristiti sve pravne mehanizme kako bi zaštitila svoje interese i odgovorila na, kako je naveo, nezakonite poteze Zapada.
Vest je objavljena na sajtu ruske državne novinske agencije TASS tačno u jedan sat ujutru, u trenutku kada su u Briselu još trajali intenzivni pregovori lidera Evropske unije.
Ruski predsednik Vladimir Putin obratio se javnosti danas u Moskvi u okviru velike godišnje konferencije sa pitanjima građana i medija. Govorio je o ratu u Ukrajini, odnosima sa Zapadom i ključnim unutrašnjim pitanjima.
Lider nemačkih demohrišćana i kandidat za kancelara Fridrih Merc izjavio je da je spreman da pošalje nemačke trupe u Ukrajinu nakon postizanja primirja, kao i da odgovori vojnim udarima ukoliko bi takav sporazum bio prekršen.
Turska bi želela da se reši ruskog protivvazdušnog raketnog sistema S-400, koji je pre osam godina kupila od Moskve, a predsednik Redžep Tajip Erdogan je, prema navodima medija, tokom nedavnog susreta sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom čak predložio da Rusija taj sistem preuzme nazad.
Evroklir je prebacio Ukrajini 6,6 milijardi evra prihoda ostvarenih od zamrznute ruske imovine, dok Holandija sada predlaže novi pokušaj konfiskacije preostalih ruskih sredstava blokiranih u Evropi.
Rusija je spremna za razgovore sa Evropom o završetku rata u Ukrajini, ali će taj proces ići samo onoliko daleko koliko su evropske zemlje zaista spremne da razgovaraju, poručio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Estonski premijer Kristen Mihal izašao je sa drskim predlogom da se uvedu carine na robu iz Rusije za potrebe finansiranja obnove Ukrajine. Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev je uzvratio predlogom da i Rusija u tom slučaju simetrično odgovori.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je da će Rusija sačekati prve konkretne poteze nove mađarske vlade, nakon pobede stranke Tisa na parlamentarnim izborima u Mađarskoj, koju predvodi Peter Mađar.
Uspešno lansiranje strateškog raketnog kompleksa „Sarmat“ predstavljalo je snažan signal Zapadu da Rusija nije oslabljena sukobom u Ukrajini i da nastavlja modernizaciju svog nuklearnog arsenala, piše kineski portal Sohu.
Vojni stručnjak Aleksandar Stepanov izneo je šokantnu tvrdnju da bi zajedničko lansiranje ruskih raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ bilo dovoljno da u potpunosti neutrališe celokupnu vojnu infrastrukturu NATO pakta u Evropi.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski mora da naredi Oružanim snagama Ukrajine da prekinu vatru i napuste Donbas, kao i druge regione koje Moskva smatra ruskom teritorijom.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev saopštio je danas da su svi zapadni „prijatelji“ Rusije postali još bliži toj zemlji nakon uspešnog testiranja moćnog interkontinentalnog raketnog sistema "Sarmat", uputivši im tako jezivu poruku.
Predsednik Rusije Vladimir Putin posetio je čuveni Moskovski institut za termotehniku i tom prilikom poslao nedvosmislenu poruku Zapadu da će Rusija nastaviti sa razvojem i modernizacijom svojih strateških nuklearnih snaga.
Državna duma Rusije usvojila je šokantan zakon koji predsedniku Vladimiru Putinu daje ovlašćenje da koristi oružane snage za oslobađanje ruskih državljana uhapšenih ili krivično gonjenih u inostranstvu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Uspešno lansiranje strateškog raketnog kompleksa „Sarmat“ predstavljalo je snažan signal Zapadu da Rusija nije oslabljena sukobom u Ukrajini i da nastavlja modernizaciju svog nuklearnog arsenala, piše kineski portal Sohu.
Vojni stručnjak Aleksandar Stepanov izneo je šokantnu tvrdnju da bi zajedničko lansiranje ruskih raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ bilo dovoljno da u potpunosti neutrališe celokupnu vojnu infrastrukturu NATO pakta u Evropi.
Nakon što je v.d. prodekanka Medicinskog fakulteta, prof. dr Valentina Arsić Arsenijević, u programu uživo očitala bukvicu novinarima tajkunske televizije N1, prašina se ne stišava.
Boris Tadić, tadašnji predsednik Srbije, izgubio je izbore 2012. godine u drugom krugu, a mesto na kojem je bio snimljen njegov predizborni spot veoma je aktuelno u politici i dan danas.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas slave Svetog proroka Jeremiju, koji je već u petnaestoj godini počeo da proriče i zbog toga je vrlo često bio u nemilosti vlasti, čak proganjan i zatvaran.
Zahvaljujući neverovatnom prirodnom bogatstvu od čak 37 termomineralnih izvora sa temperaturama vode koje dostižu vrelih 69 stepeni Lukovska banja je sve veći hit
Na sportskom aerodromu „Bikovo” u okolini Subotice i u kasarni „Aerodrom” u Somboru danas su realizovane aktivnosti u okviru vazduhoplovne vežbe „CROSS LANDING 2026”.
Jedan učenik Osnovne škole "Servo Mihalj" iz Zrenjanina navodno je nedavno u školu doneo metak i spisak učenika kojima je pretio. Ovo je medijima ispričala majka učenice, koja se našla na tom spisku.
Novinari Mladen Mijatović i Milan Stojadinović bili su gosti u emisiji Info jutro na Informer televiziji i govorili su o tome zašto su tajne strane službe tražile Kostu K. nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar".
Stvarni kreatori sadržaja na OnlyFans-u kritikuju seriju "Euforija" zbog nerealističnog i preteranog prikaza, tvrdeći da mnogo toga što Sidni Svini radi nije dozvoljeno na platformi.
Milena Dravić je 1971. godine na Kanskom festivalu nosila repliku sopstvene glave u ruci dok je promovisala kontroverzni film "W.R. Misterije organizma" Dušana Makavejeva.
WhatsApp uskoro bi mogao potpuno da promeni izgled, a prve informacije iz testnih verzija aplikacije otkrivaju da kompanija sprema moderan i znatno elegantniji dizajn inspirisan Eplovim "Liquid Glass" stilom.
Sećate li se mirisa bakine kuhinje i slatkiša poput tufahija, štrudle sa makom ili padobranaca, donosimo vam starinske recepte iz bivše Jugoslavije koji bude najlepše uspomene i vraćaju pravo u detinjstvo.
Neurolog Bajbing Čen, koji na društvenim mrežama često govori o očuvanju zdravlja mozga, otkrio je koje svakodnevne navike lično izbegava jer ih povezuje sa povećanim rizikom od šloga.
Voditeljka Dea Đurđević podelila je nove trenutke iz privatnog života i pokazala kako provodi trudničke dane, dok sa suprugom nestrpljivo iščekuje dolazak ćerke.
Pevačica Nataša Bekvalac otvoreno je govorila o prijateljstvima, poverenju i privatnom životu, ali i o aktuelnom skandalu koji se dovodi u vezu sa Darom Bubamarom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar