Tramp se bez milosti obračunao sa najopasnijima: Nema pregovora, ološi razumeju samo silu (VIDEO)
Podeli vest
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da su Sjedinjene Američke Države pokrenule „moćne i smrtonosne“ napade protiv snaga terorističke organizacije Islamska država (DAEŠ) u Nigeriji, nakon što je prethodno nedeljama optuživao vladu te zapadnoafričke zemlje da nije uspela da obuzda progon hrišćana.
„Večeras, po mom naređenju kao vrhovnog komandanta, Sjedinjene Države su pokrenule snažan i smrtonosan udar protiv terorističkog ološa Islamske države na severozapadu Nigerije, koji progoni i svirepo ubija, prvenstveno, nevine hrišćane, na nivoima kakvi nisu viđeni godinama, pa čak i vekovima“, naveo je Donald Tramp na platformi Truth Social.
Britanski list Gardijan otvorio je pitanje mentalnog i kognitivnog stanja američkog predsednika Donalda Trampa, u tekstu koji je usledio nakon višemesečnih polemika o zdravstvenoj sposobnosti njegovog prethodnika Džozefa Bajdena da obavlja najvišu državnu funkciju.
Američki predsednik Donald Tramp saopštio je da su Sjedinjene Američke Države izvele „moćne i smrtonosne“ vazdušne udare na položaje terorističke organizacije Islamska država u Nigeriji, navodeći da je cilj operacije zaustavljanje masovnog ubijanja hrišćana na severozapadu te zemlje.
Američki predsednik Donald Tramp čestitao je danas Božić građanima Sjedinjenih Američkih Država, navodeći u čestitki dostignuća od početka svog drugog predsedničkog mandata, među kojima je istakao uvođenje carina i "nikakvu inflaciju".
25.12.2025
11:40
Američka komanda za Afriku, koja nadgleda američke vojne operacije u Africi, saopštila je da je njena „prva procena da je više terorista Islamske države ubijeno u svojim kampovima“ u Nigeriji, prenosi Si-Bi-Es.
Ministar odbrane SAD Pit Hegset je na platformi Iks naveo da je američki predsednik „prošlog meseca bio jasan: ubijanje nevinih hrišćana u Nigeriji (i drugde) mora da se završi“.
Dodao je da je Islamska država to saznala „večeras - na Božić“, koji se po gregorijanskom kalendaru obeležava 25. decembra.
- Više informacija će biti objavljeno... Zahvalan sam nigerijskoj vladi na podršci i saradnji -rekao je Hegset.
Ministarstvo spoljnih poslova Nigerije potvrdilo je u saopštenju napade i naznačilo da je unapred dobilo obaveštenje, navodeći da „nigerijske vlasti ostaju angažovane u strukturiranoj bezbednosnoj saradnji sa međunarodnim partnerima, uključujući Sjedinjene Američke Države, u rešavanju stalne pretnje terorističkog i nasilnog ekstremizma“.
„To je dovelo do preciznih pogodaka terorističkih meta u Nigeriji vazdušnim napadima na severozapadu. Terorističko nasilje u bilo kom obliku, bilo da je usmereno na hrišćane, muslimane ili druge zajednice, ostaje uvreda za vrednosti Nigerije i za međunarodni mir i bezbednost“, navodi se u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Nigerije.
Početkom novembra, Tramp je rekao da je naložio Pentagonu da se „pripremi za moguću akciju“ u Nigeriji, navodeći da nigerijska vlada ne čini dovoljno u borbi protiv progona hrišćana u toj zemlji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Britanski list Gardijan otvorio je pitanje mentalnog i kognitivnog stanja američkog predsednika Donalda Trampa, u tekstu koji je usledio nakon višemesečnih polemika o zdravstvenoj sposobnosti njegovog prethodnika Džozefa Bajdena da obavlja najvišu državnu funkciju.
Pobeda Petra Mađara dovešće do toga da Mađarska prestane da deluje kao suverena država i da se postepeno pretvori u vazala globalističkih struktura, ocenio je britanski analitičar Aleksandar Merkuris.
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj komentarisao je blokaderski dvojac - Dejana Bodirogu i Vladana Đokića, koji su pokazali svoje prave namere i da im je fotelja jedini cilj.
Ministar inostranih poslova Češke Petr Macinka priznao je da je Vlada Češke podlegla određenim pritiscima kada je 2008. godine priznala nezavisnost tzv. Kosova, a predsednik Srpske radikalne stranke dr Vojislav Šešelj kaže da je to odlična vest.
Član Predsedništva Srpske napredne stranke Krsto Janjušević oglasio se na "Instagramu" i podsetio na rane radove "velikog opozicionara" Miloša Parandilovića.
Predsednik Švajcarske Gi Parmelin dolazi u Beograd u okviru istorijske posete Srbiji, prve takve još od 2008. godine. Njegovi razgovori sa predsednikom Aleksandrom Vučićem biće fokusirani na odnose između Beograda i Berna, ekonomsku saradnju, ali i pitanje Kosova.
Produžetak operativne licence za nastavak rada Naftne industrije Srbije trebalo bi da od OFAK-a stigne do kraja dana, rekao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Na vrhu liste najpouzdanijih automobila, ponovo se nalazi "Tojota", ukazuje novo godišnje istraživanje američke organizacije "Consumer Reports", tokom kog je ispitano 380.000 vlasnika automobila.
"Moj otac nije bio čovek osvete, već čovek pravde. Decenijama je čuvao tajnu o atentatu na Antu Pavelića kako bi nas zaštitio, a istinu je otkrio tek pod svetostima Ostroga, šest meseci pre smrti", priča Maria Jovović za "Info jutro".
Sa više od 2,8 miliona prijavljenih E-građana, elektronska uprava u Srbiji jedan je od ključnih servisa za građane i privredu, a sada oni mogu i sami da predlože usluge koje bi želeli da im budu dostupne onlajn.
Tužilac Saša Ivanić izjavio je pred Specijalnim sudom u Beogradu da poruke sa Skaja koje su danas izvedene u sudnici dokazuju da su su pripadnici kriminalne grupe na čijem su čelu bili vođa kavačkog klana Radoje Zvicer, Veljko Belivuk i Darko Šarić 30. novembra 2019. došli do informacije da su škaljarci Igor Dedović i Stevan Stamatović u Grčkoj.
U organizaciji Konzulata Jamajke u prepunom Dorćol Platzu, a u prisustvu brojnih muzičara, medija i prijatelja benda, održana je promocija novog albuma, večitih mladića rok scene, YU Grupe, koji su na promociju stigli specijalnim “autobusom za raj”.
Svi ga pamte kao Burduša, romskog muzičara iz serije "Muzikanti". Malo ko zna da je Jovan diplomirao na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju. Još manje ljudi zna zašto su oči ovog glumca večito delovale tužne.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar