Nakon gotovo šezdeset godina provedenih na prvim linijama svetskih sukoba, od hladnoratovskih napetosti do pada Berlinskog zida, legendarni BBC-jev urednik za međunarodne odnose Džon Simpson iznosi zabrinjavajuće upozorenje.
Grad Reni u Odeskoj oblasti ostao je bez zaliha hrane zbog blokade puteva od strane ukrajinskih oružanih snaga, rekao je izvor iz snaga bezbednosti za RIA Novosti.
30.12.2025
06:20
Masovno dezertiranje iz ukrajinske vojske
Iz redova ukrajinske vojske svakodnevno dezertira više od hiljadu vojnika, rekao je novinar Vladimir Bojko. - Svaki dan iz ukrajinske vojske dezertira više od hiljadu vojnika, odnosno jedan čovek na minut, minut i po. To znači da vojska ne postoji i da neće biti moguće obnoviti je - prošli smo tačku bez povratka - rekao je on.
Izvoz nemačkog oružja u Ukrajinu značajno je opao u 2025. pri čemu je vrednost izvoza iznosila 1,14 milijardi evra, u poređenju sa 8,15 milijardi godinu dana ranije, pokazuju podaci ministarstva privrede u Berlinu, prenosi danas Euraktiv.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da Rusija ne želi da odobri prekid vatre dovoljan za održavanje referenduma u Ukrajini, koji bi trajao 60 dana i istakao da Ukrajina sada sa Sjedinjenim Američkim Državama i evropskim partnerima dogovara bezbednosne garancije i plan od 20 tačaka koji bi trebalo da bude potvrđen voljom ukrajinskog naroda.
Izvor: Nemaju više ljude, a komandantu naređeno...
Ukrajinske oružane snage suočavaju se sa ogromnim nedostatkom ljudstva u dve brigade, rekle su ruske bezbednosne agencije RIA Novostima.
- Zbog katastrofalnog nedostatka ljudstva u 57. i 58. odvojenoj motorizovanoj pešadijskoj brigadi, komanda Oružanih snaga Ukrajine nastavlja da raspoređuje jedinice 120. odvojene brigade teritorijalne odbrane za aktivna dejstva - rekao je izvor agencije.
Prema njegovim rečima, komandantu ove formacije su naredili da po svaku cenu da povrati izgubljene položaje u šumi blizu sela Liman u Harkovskoj oblasti.
Eksplozije su potresle Odesu i Harkov, javili su lokalni mediji.
- U Odesi se čula eksplozija - javio je televizijski kanal Obщestvennoje u 3:32.
Manje od dva sata kasnije, šef gradske vojne uprave Sergej Lisak, prijavio je novu seriju incidenata.
Pored toga, prema pisanju Novosti.Lajv, eksplozije su se dogodile i u Harkovu.
U oba regiona je izdato upozorenje na vazdušni napad.
Rusija će izvesti žestoke udare na kritične, odbrambene i energetske infrastrukturne objekte u Ukrajini nakon napada bespilotnim letelicama Oružanih snaga Ukrajine na državnu rezidenciju predsednika Rusije, izjavio je Andrej Kolesnik, poslanik ruske Državne dume, naglašavajući da će odgovor Moskve biti snažan i ciljan.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Danas je 1443. dan rata u Ukrajini, a u prestonici Ujedinjenih Arapskih Emirata Abu Dabiju održani su pregovori Rusije, SAD i Ukrajine za okončanje sukoba.
1442. dan rata u Ukrajini, u prestonici Ujedinjenih Arapskih Emirata Abu Dabiju održana je nova runda trilateralnih razgovora Rusije, SAD i Ukrajine za okončanje sukoba.
Nakon gotovo šezdeset godina provedenih na prvim linijama svetskih sukoba, od hladnoratovskih napetosti do pada Berlinskog zida, legendarni BBC-jev urednik za međunarodne odnose Džon Simpson iznosi zabrinjavajuće upozorenje.
Stravičan napad u režiji blokadera dogodio se danas u Aranđelovcu, gde je na brutalan način napadnut aktivista Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Marjanović.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je hitno prekinuo program naše televizije zbog najnovije vesti, tačnije zbog objavljivanja u najmanju ruku šokantnog audio-snimka sa tajnog sastanka blokadera održanog krajem januara 2026. u Beogradu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević poručio je da niko nije ni pokušao da demantuje informacije do kojih je došao Informer, a koje se mogu čuti u audio-snimku sa tajnog sastanka blokadera.
Ministar kulture i član Predsedništva Srpske napredne stranke Nikola Selakovića ocenio je danas da iza tzv. studentske liste stoje ljudi koji nemaju nikakav politički rezultat, a da je, kako je rekao, njihov jedini program mržnja prema sadašnjoj vlasti, na čelu sa predsednikom Republike, ali i prema svemu što je srpsko.
Devojka Boška Marinkovića Tijana Šaranović u emisiji Exatlon Specijal rekla je da i u privatnom životu ponekad vidi zaveru u nekim situacijama, ali i da je za to kriva izolacija koja vlada u rijalitiju.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Jedan Srbin pronašao je papirić u kome je bio umotan novac sa ispisanim brojem telefona, i umesto da ga uzme sebi, on je uplatio dopunu za koju je iznos bio i namenjen.
Jedna učiteljica uvela je pečat kao način evidentiranja domaćih zadataka, ali stručnjaci ističu da takva praksa ima smisla samo u nižim razredima, budući da u Srbiji već postoji e-dnevnik koji omogućava detaljno praćenje rada i ponašanja učenika.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušani su Ramiz U. (28) i Enis S. (21) zbog postojanja osnova sumnje da su 5. februara 2026. godine neovlašćeno nosili ručnu bombu koju su aktivirali i bacili na jedan ugostiteljski objekat na Novom Beogradu.
Pomahnitali mladić i devojka su u subotu uveče uz pretnju nožem napali vozača autobusa na liniji 47N na Voždovcu i pokušali da mu otmu vozilo puno putnika!
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Nišu na predlog VJT odredio je pritvor do 30 dana Nišliji Dušku G. (55) zbog teškog ubistva Nišlijke Aleksandre Š. (43), koju je 6. februara u Ulici Babičkih odreda usmrtio hicima iz pištolja.
Kako je svakog dana termin od 20 sati na Prvom programu RTS-a rezervisan za domaći serijski program, publika će od večeras, 8. februara, moći da gleda novu reprizu kultne domaće serije "Selo gori, a baba se češlja", stoji u programskoj šemi.
Dejvid i Viktorija Bekam možda neće imati nikakvu ulogu u životu budućeg unuka kog njihov najstariji sin Bruklin i njegova supruga Nikola Pelc planiraju da usvoje.
Serija "Selo gori, a baba se češlja" vraća se od večeras na TV ekrane. Selo u kom se snimala serija, a koje se za ove potrebe zvalo Petlovac, danas izgleda potpuno drugačije.
Iza nezaboravnih uloga i harizme legendarnog glumca Josifa Tatića kriju se godine boemije, cigareta i alkohola koje su, kako je sam priznao, ostavile su dubok trag na njegovo zdravlje i obeležile njegovu sudbinu.
Izbacivanje šećera nije dijeta već reset tela - za 14 dana glad se smiruje, energija stabilizuje, kilogrami naglo padaju, koža čisti, a potreba za grickanjem nestaje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar