Petarda mu raznela ruku i grudni koš! Muškarac (63) koristio pirotehniku, pa poginuo - policija zatekla horor
Podeli vest
Muškarac star 63 godine preminuo je u Rimu tokom priprema za Novu godinu, nakon što mu je u ruci eksplodirala ilegalno kupljena petarda.
Uprkos brzoj intervenciji hitne pomoći, povrede su bile smrtonosne. Eksplozija se dogodila u sredu oko 17.30 časova, a na lice mesta odmah su stigli pripadnici hitne službe 118 i karabinjeri, koji su mogli samo da konstatuju smrt.
Vulkan Etna na ostrvu Sicilija pokazao je obnovljene znake aktivnosti, izbacujući usijani materijal i manje količine pepela iz severoistočnog kratera, saopštio je italijanski Nacionalni institut za geofiziku i vulkanologiju (INGV).
Zapadni deo italijanskih Alpa zahvatilo je snažno snežno nevreme, koje je u više planinskih oblasti donelo rekordne količine snega, prenose italijanski mediji.
26.12.2025
20:30
Prema prvim informacijama, muškarac je iskrvario nakon što mu je eksplozivna naprava raznela šaku i nanela teške povrede grudnog koša. U trenutku nesreće bio je sam na ulici.
Stradali je identifikovan kao Ion Botnari, državljanin Moldavije, koji je, prema navodima istrage, pripremao vatromet za ponoć. Petarda, ručno izrađena i kupljena na crnom tržištu, aktivirala se dok ju je držao u ruci.
Policija je kasnije zatekla njegovog sina u posedovanju veće količine pirotehničkih sredstava, što je dodatno pojačalo sumnje u ilegalnu nabavku i distribuciju pirotehnike, prenose italijanski mediji.
Državljanin Srbije, osumnjičen da je učestvovao u spektakularnoj pljački juvelirnice u Portofinu u avgustu ove godine, uhapšen je pre nekoliko dana na centralnoj železničkoj stanici u Milanu.
Italijanska premijerka Đorđa Meloni čestitala je Božić i Novu godinu svojim saradnicima, ali njena poruka više liči na upozorenje nego na praznični optimizam.
24.12.2025
09:30
Istog popodneva, Finansijska policija provincije Frosinone otkrila je tajnu radionicu za proizvodnju i pakovanje ilegalnih petardi, smeštenu u privatnoj kući u kojoj je živela cela porodica. Tom prilikom zaplenjeno je više od 7.500 komada pirotehničkih sredstava različitih vrsta.
Sva zaplenjena sredstva bila su ručno izrađena, bez ikakvih bezbednosnih standarda. Policija je pronašla i hemikalije, barut i opremu za izradu eksplozivnih naprava, koje su predstavljale ozbiljnu opasnost ne samo za ukućane, već i za čitavo naselje.
Istraga o mreži ilegalne proizvodnje i prodaje pirotehnike je u toku.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vulkan Etna na ostrvu Sicilija pokazao je obnovljene znake aktivnosti, izbacujući usijani materijal i manje količine pepela iz severoistočnog kratera, saopštio je italijanski Nacionalni institut za geofiziku i vulkanologiju (INGV).
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je usred prvog Kolegijuma naše televizije pozvao političara Vladana Đokića, koji bi trebalo da bude rektor Beogradskog univerziteta, a u stvari je njegov uzurpator.
Proglasovci milioneri, na čijem je čelu blokader Dragan Bjelogrlić, žickaju pare od Srba iz dijaspore za svoju antisrpsku kampanju, o čemu je Informer već pisao, međutim, sada su objavljeni detalji ove njihove sramne akcije, kao i basnoslovan iznos koji traže.
Predsednik stranke Srbija centar (SRCE) Zdravko Ponoš gostovao je u blokaderskoj emisiji "Utisak nedelje" i prilikom gostovanja, u više navrata, pokao je nesigurnost u njihovu pobedu na izborima, a prema plenumaskoj listi je sve vreme pokazivao prezir.
Marko Tomić, blokader koji je juče u Lazarevcu priveden nakon zastrašujućeg incidenta u kojem je satarom nasrnuo na aktiviste SNS, oglasio se danas po izlasku iz suda. On je iskoristio priliku da iznese niz laži u svoju odbranu, ali fotografije i snimci sve govore.
Mladen Nenadić, glavni tužilac Tužilaštva za organizovani kriminal, poslušnik glavne tužiteljke Zagorke Dolovac i jedan od glavnih šrafova odmetnutog pravosuđa, našao se u centru novih optužbi koje dolaze iz samog pravosuđa, a koje bacaju ozbiljnu senku na njegove odnose sa najbližim saradnicima i komunikaciju sa međunarodnim strukturama.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić izjavio je danas da je sa podsekretarkom Sjedinjenih Američkih Država za javnu diplomatiju Sarom B. Rodžers razgovarao o unapređenju saradnje Srbije i SAD, učešću SAD na izložbi Ekspo 2027 u Beogradu, jačanju veza među građanima i regionalnom povezivanju na Balkanu.
Poslanik SNS Nebojša Bakarec reagovao je povodom novog napada na porodičnu kuću Dragana J. Vučićevića u selu Šarenik kod Ivanjice, ocenjujući da je reč o nastavku terora blokadera i opozicionih fašista.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović očekuje novi predlog MOL-a u vezi sa Naftnom industrijom Srbije u najkraćem mogućem roku.
Od 1. jula, redizajnirani srpski pasoš ulazi u punu primenu. Novi pasoš biće sa modernijim dizajnom, unapređenim zaštitnim elementom i burgundi nijansom na koricama.
Po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, D.B. je uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.
Stanovnici i vlasnici okolnih splavova na reci Savi kod Umke, gde već satima traje potraga za mladićem Jovanom T. (29) koji se navodno utopio dok je bio na proslavi 18. rođendana, tvrde da sa ovim lokalom već dugo imaju probleme zbog čestih žurki koje traju do ranih jutarnjih sati.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar