Venecuela ima suverenitet nad svojim prirodnim resursima i ekonomskom delatnošću, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Kine Mao Ning, komentarišući izveštaje o zahtevima SAD da Karakas prekine saradnju sa više zemalja, uključujući Rusiju i Kinu.
- Venecuela je suverena država sa punim i stalnim suverenitetom nad svojim prirodnim resursima i celokupnom ekonomskom delatnošću - izjavila je Mao Ning odgovarajući na molbu da prokomentariše navedene izveštaje.
Ona je naglasila da postupci SAD prema Venecueli predstavljaju ozbiljno kršenje međunarodnog prava, ozbiljno zadiranje u suverenitet te zemlje i nanošenje značajne štete pravima venecuelanskog naroda.
Mao Ning je istakla da su zajednički energetski projekti Kine i Venecuele, uključujući istraživanje i preradu nafte, zaštićeni međunarodnim pravom i zakonima dve suverene države. Peking je rešen da brani njihovu nepovredivost.
Ranije je televizija Ej-Bi-Si, pozivajući se na izvore upoznate sa stavom Bele kuće, objavila da Sjedinjene Američke Države zahtevaju od novih vlasti Venecuele da odustanu od saradnje sa Rusijom, Kinom, Iranom i Kubom. Prema navodima te televizije, Karakas bi, takođe, "morao da pristane" na ekskluzivno partnerstvo sa SAD u oblasti nafte i da da prednost Vašingtonu prilikom prodaje teške nafte.
Ranije je predsednik SAD Donald Tramp izjavio da sebe smatra ključnom figurom u upravljanju Venecuelom nakon što su američke snage privele venecuelanskog lidera Nikolasa Madura. On je takođe tvrdio da se državni sekretar SAD Marko Rubio nalazi u tesnom kontaktu sa potpredsednicom Venecuele Delsi Rodriges.
Američka administracija zahteva od Venecuele da prekine ekonomske veze sa Iranom, Kinom, Kubom i Rusijom kao uslov za povećanje proizvodnje nafte, prenosi ABC njuz, pozivajući se na izvore.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da su Karakas i Vašington postigli dogovor o izvozu venecuelanske sirove nafte u Sjedinjene Američke Države u vrednosti do dve milijarde dolara.
Venecuela je danas utovarala sirovu naftu isključivo za američkog giganta Ševron, dok su operacije državne naftne kompanije PDVSA na utovaru tereta za njene glavne kupce u Kini ostale obustavljene peti dan zaredom, pokazuju podaci o isporuci.
Vašington je svojom operacijom u Karakasu ozbiljno narušio suverenitet Venecuele i stabilnost međunarodnih odnosa, izjavila je zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Kine Mao Ning.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američka administracija zahteva od Venecuele da prekine ekonomske veze sa Iranom, Kinom, Kubom i Rusijom kao uslov za povećanje proizvodnje nafte, prenosi ABC njuz, pozivajući se na izvore.
Rusija i Kina razradile su višeslojni plan za suprotstavljanje satelitskoj mreži Starlink - od međunarodnog pravnog pritiska i zauzimanja ključnih frekvencija, preko selektivnog ometanja veze, do sajbernapada i fizičkog uništavanja satelita u orbiti.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas završne radove na modernizaciji opštinskog puta na deonici između Gornjih i Donjih Sinkovaca, gde mu je priređen veličanstven doček.
Opozicioni korisnik društvene mreže Iks Vukša Dragović, nastavlja sa raskrinkavanjem blokaderskih hijena, a ovoga puta na meti se našao blokaderski advokat Ivan Ninić, miljenik Zagorke Dolovac.
Društvenim mrežama ponovo kruži jeziv video-snimak na kom Fadila Mujić, istaknuta članica takozvanog udruženja "Majke Srebrenice", bez trunke stida i srama, detaljno i sa osmehom opisuje stravičan pokolj srpskih civila u selu Kravica na pravoslavni Božić 1993. godine.
Večeras u 20.09 sati stigla je hiljadita prijava na portal "Ko si bre ti". Neverovatno interesovanje građani su pokazali za novu platformu, koja je juče počela sa radom.
Kako ekskluzivno otkrivamo, kroz takozvanu "Kuću ljudskih prava" prošla je basnoslovna suma od blizu milijardu dinara stranog novca, dok se iza zvučnih parola krije običan porodični biznis i mreža čiji je jedini cilj rušenje državnih i nacionalnih interesa Srbije.
Austrijski mediji već mesecima pišu o visokim cenama na hrvatskim letovalištima, a posebno pažnju privukla je cena sladoleda jer kuglu naplaćuju čak 5 evra!
Odbegli Beranac Vuk Vulević, koga crnogorska policija potražuje kao ključnog člana kriminalne grupe Vasa Ulića i Radoja Zvicera, uhapšen je u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Saše Vukovića zbog sumnje da je 12. maja 2026. na podmukao način ubio Aleksandra Nešovića u restoranu "27". U optužnici se otkriva i da je Dejan S. po naređenju telo žrtve stavio u bure, nasuo mlater i zakopao ga.
Devojka (19) i njen brat (17) su povređeni dok je njihova majka R.N.B.(43) poginula u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć u trsteničkom selu Gornji Ribnik.
Glumica Zendaja razbesnela je svoje fanove nakon što se saznalo da joj je haljina za premijeru filma "Odiseja" u Londonu dostavljena privatnim avionom.
Osvežavajuće limun kocke koje se tope u ustima prave se neverovatno lako, a nestaju sa stola za tili čas. Ovo je definitivno najlakši način da se rashladite i ujedno zasladite tokom vrelih dana.
Đina Džinović je u sjajnim odnosima sa novim suprugom svoje majke Meline, a kako je Informer saznao, on je gleda kao svoju ćerku i trudi se da joj nikada ništa ne fali.
Reperka Dia Kostić nedavno je podelila šokantnu priču iz salona lepote, gde je nezadovoljna uslugom presekla sve kablove na aparatima i odbila da plati račun.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.