(UZNEMIRUJUĆE) Šta je ovo uradila? Pojavio se novi snimak ubistva žene u Mineapolisu!
Podeli vest
Američka imigraciona služba (ICE) objavila je danas snimak sa mobilnog telefona agenta Džonatana Rosa na kojem se vidi incident u kojem je pogođena 37-godišnja Rene Gud u njenom vozilu u Mineapolisu, dok se iz drugog ugla čuju pucnji.
Na video-zapisu koji traje 37 sekundi čuje se Rene Gud kako kaže: "Sve je u redu, nisam ljuta na tebe", dok agent obilazi njen automobil i snima ga, a u vozilu se vidi i pas na zadnjem sedištu, preneo je ABC njuz.
U trenutku kada agent snima registarske tablice, Rebeka Gud, koju mediji identifikuju kao suprugu Rene Gud, obraća mu se rekavši da su one građanke SAD i da tablica ostaje ista i narednog dana, aludirajući na tvrdnje da imigraciona služba ponekad menja tablice svojih vozila.
Američki predsednik Donald Tramp je rekao da je radi nacionalne bezbednosti neophodno da Sjedinjene Države poseduju Grenland, dodajući da samo zakup autonomne danske teritorije neće biti dovoljan.
Agent američke granične patrole ranio dve osobe u Portlandu, samo dan nakon smrtonosne pucnjave u Mineapolisu.
09.01.2026
13:22
Zatim Rebeka sugeriše agentu da "ode na ručak" i govori Rene da krenu automobilom dalje, nakon čega je agent naredio Rene Gud da izađe iz vozila, što ona nije učinila.
Snimak pokazuje da Rene najpre ide unazad, a zatim pravi manevar u kojem nije potpuno jasno da li dolazi u kontakt sa agentom, koji tada ispaljuje tri metka.
Pucnjava se ne vidi, jer je agent podigao telefon, ali se čuje prigušen zvuk metaka.
U sledećem kadru vidi se automobil kako nekontrolisano udara u parkirana vozila.
Napad "orešnikom", koji su ruske snage izvele tokom noći, bio je za kijevski režim spasonosna injekcija snažnog antipsihotika, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Džej Di Vens je rekao da oseća tugu zbog smrti Rene Nikol Gud, koju je policija ubila, navodeći da je nesrećnoj ženi "ispran mozak" i da je "žrtva levičarske ideologije"
09.01.2026
11:30
BREAKING: Alpha News has obtained cellphone footage showing perspective of federal agent at center of ICE-involved shooting in Minneapolis pic.twitter.com/p2wks0zew0
— Alpha News (@AlphaNews) January 9, 2026
Predstavnici vlasti navode da je agent pre nekoliko meseci teže povređen u sličnom incidentu, kada ga je vozač vukao nekoliko desetina metara tokom legitimisanja, kao argument za njegovu reakciju.
Rene Nikol Gud (37), državljanka Sjedinjenih Američkih Država i stanovnica Mineapolisa, grada u američkoj saveznoj državi Minesoti, ubio je agent ICE u pucnjavi u stambenom delu grada tokom operacije Službe za imigraciju i carinu (ICE).
Potpredsednik SAD Džej Di Vens naveo je ranije da je pomenuti agent ICE koji je pucao na Rene Gud ranije povređen kada ga je vozilo udarilo pre šest meseci, pri čemu je zadobio 33 šava na nozi.
Prethodno je američko Ministarstvo unutrašnje bezbednosti za NBC njuz navelo da je agent bio povređen tokom hapšenja u junu u Minesoti, kada je osumnjičeni pokušao da pobegne i povukao agenta kolima oko 50 metara.
Džej Di Vens podelio je video na društvenoj mreži X, tvrdeći da dokazuje kako je život agenta bio ugrožen.
"Pogledajte ovo, koliko god teško bilo. Mnogima od vas je rečeno da ovaj službenik zakona nije udaren automobilom, da nije bio uznemiravan i da je ubio nevinu ženu. Stvarnost je da mu je život bio ugrožen i da je pucao u samoodbrani", objavio je Vens.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki predsednik Donald Tramp je rekao da je radi nacionalne bezbednosti neophodno da Sjedinjene Države poseduju Grenland, dodajući da samo zakup autonomne danske teritorije neće biti dovoljan.
Kosta K., koji je u OŠ "Vladislav Ribnikar" izvršio masovno ubistvo, oduzevši život devetoro dece i radnika obezbeđenja, završio je davanje iskaza u Specijalnom sudu u Beogradu.
Dragan J. Vučičević je obišao porodicu Jelenković, koja, kako kaže, nema vremena za blokade - jer vredno rade, budući da imaju jednu od najvećih modernih farmi u tom kraju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u Dnevniku na RTS i govorio o cenama energenata, savezu Zagreb-Priština-Tirana, kao i o drugim bitnim temama.
Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Jako naoblačenje sa kišom i snegom, već je zahvatilo Hrvatsku, a trenutno se kreće ka Srbiji. Očekuje se da u našu zemlju stigne sutra i donese kišu i sneg.
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali rekao je da se u narednim danima očekuje razgovor predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Rusije Vladimira Putina.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je snabdevanje gorivom stabilno, rafinerija radi, a cene goriva u Srbiji će biti održane. U čitavoj Evropi, samo Mađarska ima nižu cenu gasa, napomenuo je on.
Na današnjem suđenju Veljku Belivuku, Marku Miljkoviću, Filipu Ivanovskom, njihovim suprugama, ali i Belivukovoj tašti, nastavljeno je danas u Specijalnom sudu u Beogradu saslušanjem svedoka, iznošenjem primedbi na iskaz svedoka Srđana Lalića, ali i Belivukovom dopunom odbrane.
Policija Srbije uhapsila je četvoricu albanskih državljana u utorak, o čemu smo već pisali, a dan kasnije otkriveno je ko su Albanci koji su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Na današnjem suđenju Miljani i Vladimiru Kecmanoviću, u postupku koji se vodi nakon masovnog ubistva u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar, svedočio je njihov sin Kosta K.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar