Predsednik Slovačke Peter Pelegrini, premijer zemlje Robert Fico i predsednik parlamenta Rihard Raši, najavili su da Slovačka neće više vojno pomagati Ukrajini.
Odluka je potvrđena nakon zajedničkog sastanka, na kojem su istaknuli važnost jačanja suverenog nastupa države, preneo je "Aktuality.sk".
Peter Pelegrini je rekao je da trojica lidera šalju signal o zajedničkom vođenju spoljne i unutrašnje politike i da su u stanju otvoreno i konstruktivno da raspravljaju o svim pitanjima.
On je naglasio da Slovačka neće slati vojnike u Ukrajinu niti će da učestvuje u garancijama za velike zajmove Evropske komisije.
Foto: EPA
Robert Fico je istakao da je EU i dalje životni prostor za Slovačku, ali je upozorio na duboku krizu u Uniji i potrebu suverenog nastupa zemlje u međunarodnim pitanjima.
On je pozvao vladajuću koaliciju da deluje jedinstveno i da zaštiti nacionalne interese u teškim vremenima.
Raši je potvrdio da trojica zvaničnika mogu da se dogovore o ključnim problemima, uključujući spoljnopolitička pitanja i unutrašnje reforme.
Takođe su raspravljali o funkcioniranju Višegradske grupe i Slavkovskog formata i najavili da će izmena zakona o poslovniku parlamenta biti prva tačka sledeće nedelje.
Predsednik Slovačke Peter Pelegrini, slovački premijer Robert Fico i predsednik slovačkog parlamenta Rihard Raši saopštili su danas da su postigli saglasnost o ključnim pitanjima spoljne i unutrašnje politike, uključujući odluku da Slovačka neće pružati vojnu pomoć Ukrajini niti joj odobravati kredite.
Slovački premijer Robert Fico izazvao je pažnju javnosti nakon što se na rolerima provozao kroz novoizgrađeni tunel „Višnove“, neposredno nakon njegovog otvaranja.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je sa slovačkom delegacijom razgovarao o konkretnim projektima i investicijama, naglasivši da je postignut dogovor o finansiranju Slovačke kuće, kao i o predstavljanju slovačke zajednice na Ekspu.
Avion Odeljenja za vazduhoplovstvo Ministarstva unutrašnjih poslova Slovačke, koji je dovezao slovačkog premijera Roberta Fica u Brisel na samit EU-Zapadni Balkan i sastanak Evropskog saveta u sredu, imao je nesreću na aerodromu u Briselu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Slovačke Peter Pelegrini, slovački premijer Robert Fico i predsednik slovačkog parlamenta Rihard Raši saopštili su danas da su postigli saglasnost o ključnim pitanjima spoljne i unutrašnje politike, uključujući odluku da Slovačka neće pružati vojnu pomoć Ukrajini niti joj odobravati kredite.
Da takozvani "nezavisni" i "profesionalni" novinari u službi tajkunskih medija nemaju ni trunke stida, srama ni osnovnog kućnog vaspitanja, dokazao je novi skandalozan napad na našu proslavljenu šampionku i bivšu prvu teniserku sveta Jelenu Janković.
Danica Vučenić, tajkunska novinarka sa N1, ista ona koja bi priznala lažnu državu Kosovo i nepostojeći genocid u Srebrenici, morala je da prizna da Evropska unija ima sagovornika u predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Vladi Srbije.
Danica Vučenić, tajkunska novinarka sa N1, ista ona koja bi priznala lažnu državu Kosovo i nepostojeći genocid u Srebrenici, morala je da prizna da Evropska unija ima sagovornika u predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Vladi Srbije.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić posetiće sutra Inovaciono - edukativni park Centra za razminiranje Republike Srbije, saopštila je Služba za saradnju s medijima predsednika Republike.
Voditeljka emisije "Druga strana Exatlona" Tijana Jović pozirala je na Cirkus poligonu u nesvakidašnjem izdanju, privukavši pažnju upečatljivom šminkom i atraktivnim stajlingom.
Dva dobro poznata lica kriju se među takmičarima "Exatlona 2", a reč je o bivšim učesnicima rijalitija "Elita" koji će se ovog puta oprobati u potpuno drugačijem izazovu – na zahtevnim sportskim poligonima.
Reper Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, novi je učesnik druge sezone Exatlona, a iza sebe ima bogatu karijeru punu zabave i šokantnih dešavanja.
Skijanje na vodi bio je preveliki izazov za bivšu takmičarku "Exatlona" Sanju Kalinović, koja je odustala i pre nego što je pokušala da savlada ovu disciplinu, dok je šampion rijalitija Marko Nikolić uspeo da pokaže umeće!
Pomoćnik direktora Republičkog hidrometeorološkog zavoda Goran Mihajlović ističe da se do kraja sedmice očekuju visoke temperature i povećana opasnost od šumskih požara, ali od petka uveče stižu obilnije padavine i pad temperature.
Kako bi razrešio sve nedoumice u vezi sa isplatom 6.000 dinara svim punoletnim građanima, čija isplata kreće u septembru, ministar finansija Siniša Mali pojasnio je proceduru i način kako će se građani prijavljivati.
Blokaderi na sva usta "laju" kako velelepni vidikovac na Kablaru niko neće da poseti, ali slike i snimci posetilaca i domaćih i stranih govore potpuno drugačije!
Profesor Saobraćajnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Milan Vujanić za portal Informer.rs istakao je da bahati vozač koji je izazvao jezivu nesreću u Kraljevu u kojoj je poginula devojčica (5), a povređene i beba i majka, može dobiti najveću kaznu 15 godina zatvora.
Mladić koji je u ponedeljak u Kraljevu kolima usmrtio devojčicu Veru (5) na trotoaru je Julijan A. (26) iz Kraljeva, a u javnost su isplivale nove, sumnjive informacije o njegovom životu.
Uprava za organizovani i teški kriminalitet MUP-a Republike Srpske podnela je Republičkom javnom tužilaštvu dopunu izveštaja protiv Dalibora Bartule iz Istočnog Sarajeva, zbog osnovane sumnje da je učestvovao u pokušaju ubistva Koste Pandurevića.
Dvojica mladića iz Turske, M. B. (25) i E. B. (27), koji su u ponedeljak oko 9 sati ujutru skočili s mosta u Pančevu u reku Tamiš i tragično stradali, bili su rođena braća, a ceo slučaj obavijen je velom misterije.
Novinar Mladen Mijatović objavio je na svojim društvenim mrežama novi, zastrašujući snimak saobraćajne nesreće iz Kraljeva, u kojoj je život tragično izgubila devojčica Vera (5).
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam izjavio je danas u Nišu da je od Roberta de Nira naučio kako da gradi lik za filmske uloge, i da mu gluma omogućava da bude šta god poželi.
Smrt legendarne kantri zvezde Doli Parton, koja je juče preminula u 80. godini, vratila je u fokus jednu od najpoznatijih pesama koje je napisala tokom svoje blistave karijere, "I Will Always Love You".
Na Islandu postoji plaža koja izgleda kao da je ispala iz bajke, crni vulkanski pesak prekriven je blistavim komadima leda koji podsećaju na dijamante.
Za vreme posta ne morate da se odreknete omiljene pite. Ova posna gibanica sa sirom je jednostavna za pripremu, a hrskave kore i kremasti nadev osvajaju već pri prvom zalogaju.
Na početnoj stranici popularne platforme Aliekspres otkrivene su skrivene skripte koje u pozadini obrađuju zvuk u internet pregledaču. Njihova svrha je kreiranje jedinstvenog digitalnog otiska uređaja, koji bi mogao da omogući identifikaciju korisnika čak i bez korišćenja kolačića.
U novoj epizodi emisije "Demanti" koja će se emitovati sutra u 20h, poznati pevač otvoreno govori o gubitku rođenog brata i periodu kada je, kako priznaje, razmišljao o suicidu.
Muzička zvezda Jelena Karleuša ponovo je privukla ogromnu pažnju javnosti nakon što je na društvenim mrežama objavila snimak iz Dubaija koji je u rekordnom roku postao viralan.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.