Američki predsednik Donald Tramp ove nedelje odustao je od planiranog udara na Iran nakon upozorenja izraelskog premijera Benjamina Netanjahua da Izrael nije spreman da se odbrani od mogućeg iranskog uzvratnog napada, objavio je Aksios, pozivajući se na američke i izraelske zvaničnike.
Jedan od savetnika izraelskog premijera naveo je da Netanjahu smatra kako postojeći američki plan nije dovoljno efikasan i da ne bi doneo željene rezultate.
Pozivi koji su promenili odluku
Telefonski razgovor Trampa i Netanjahua održan je u sredu, 14. januara, upravo u trenutku kada se očekivalo da Vašington pokrene vazdušne udare na Iran.
Istog dana Tramp je razgovarao i sa saudijskim prestolonaslednikom Mohamedom bin Salmanom, koji se takođe usprotivio napadu, upozoravajući na ozbiljne posledice po bezbednost celog regiona.
Prema izvorima Aksiosa, Tramp je na kraju odustao od napada zbog više faktora: nedostatka dovoljne vojne opreme u regionu, upozorenja saveznika poput Izraela i Saudijske Arabije, zabrinutosti njegovih najbližih savetnika zbog posledica i ograničene efikasnosti udara, ali i zbog tajnih, posrednih kontakata sa iranskom stranom.
Pretnje, protesti i prekid kontakata
U jeku protesta u Iranu, Tramp je prethodno prekinuo sve zvanične kontakte sa iranskim zvaničnicima, javno podržao demonstrante i ostavio otvorenom mogućnost svih opcija protiv Teherana, uključujući i vazdušne udare.
Iran je, sa druge strane, upozorio da Trampove izjave predstavljaju direktnu pretnju suverenitetu Islamske Republike i da bi svaka vojna akcija izazvala ozbiljan odgovor.
Iako je napad za sada obustavljen, odluka Bele kuće pokazuje koliko su procene saveznika i stanje na terenu presudni u donošenju odluka koje mogu da gurnu Bliski istok u novi veliki rat.
Nemačka razmatra povećanje zakupa za vojne baze Sjedinjenih Američkih Država kao odgovor na odluku američkog predsednika Donalda Trampa da uvede carine od 10 odsto na robu iz više evropskih zemalja, piše list Tajms.
O rezultatima pregovora u Majamiju nema nijedne zvanične informacije jer su razgovori sa Sjedinjenim Američkim Državama završeni neuspehom, a ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski to pokušava da prikrije, izjavio je bivši savetnik Pentagona Daglas Makgregor.
Američki predsednik Donald Tramp poručio je da Danska dve decenije nije uspela da ukloni „rusku pretnju“ sa Grenlanda i najavio da će Sjedinjene Američke Države sada završiti taj posao.
Situacija u Persijskom zalivu dostigla je tačku bez povratka nakon što su vodeći izraelski mediji otkrili detalje hitnog telefonskog razgovora između lidera SAD i Izraela.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da je upozorio izraelskog premijera Bendžamina Netanjahua da bi se Izrael mogao naći sam protiv Irana, ako dodatno eskalira sukob.
Američki predsednik Donald Tramp saopštio je danas da se razgovori sa Islamskom Republikom Iran nastavljaju ubrzanim tempom, kao i da su Hezbolah i Izrael postigli dogovor o prekidu vatre.
Američki predsednik Donald Tramp sve više vodi pregovore sa Iranom bez pune uključenosti Izraela, dok Benjamina Netanjahua tretira pre kao vojnog saveznika nego kao ravnopravnog učesnika u dogovoru sa Teheranom, objavio je Njujork tajms.
Američke obaveštajne agencije uputile su hitno upozorenje Beloj kući da će izraelski premijer Benjamin Netanjahu najverovatnije pokušati da potkopa i sruši tek zaključeni mirovni sporazum između Vašingtona i Teherana.
Sjedinjene Američke Države i Iran večeras su elektronski potpisali Memorandum o razumevanju za okončanje rata i on je stupio na snagu, objavio je novinar američkog portala Aksios Barak Ravid na platformi X, pozivajući se na dva visoka američka zvaničnika.
Predsednik SAD Donald Tramp oštro je kritikovao najnoviju vojnu akciju Izraela, nazvavši napad na glavni grad Libana beznačajnim i potpuno besmislenim.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemačka razmatra povećanje zakupa za vojne baze Sjedinjenih Američkih Država kao odgovor na odluku američkog predsednika Donalda Trampa da uvede carine od 10 odsto na robu iz više evropskih zemalja, piše list Tajms.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević komentarisao je tokom emisije Kolegijum na Informer TV vest da je Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu naredilo policiji da pretrese stanove i kancelariju vojnog analitičara Aleksandra Radića, čoveka koji je među prvima učestvovao u kreiranju afere "zvučni top", i najavio kako se "niko neće izvući".
Potpredsednica Stranke slobode i pravde (SSP) Marinika Tepić ponovo je šokirala javnost u Srbiji svojim najnovijim, skandaloznim istupom na društvenoj mreži Iks.
Miroslav Aleksić, lider Narodnog pokreta Srbije usred Skupštine Srbije branio je šiptarskog teroristu i samozvanog premijera lažne države Kosovo Aljbina Kurtija.
Povodom učestalog iznošenja neistina političara Dragana Milića o projektu rekonstrukcije parka „Čair", u Srpskoj naprednoj stranci konferenciju za novinare održao je član Gradskog odbora Niš Miroslav Đokić, koji je rekao da je od Milićevih izjava jedino tačno da je izdato rešenje za uređenje parka.
Mihailo Marković, javnosti poznat kao student u blokadi sa Pravnog fakulteta, postao je apsolutni hit na albanskim društvenim mrežama, gde njegovi snimci već broje preko 35.000 pregleda.
Narandžasti meteoalarm aktivan je za većinu Srbije, a RHMZ upozorava na izražene pljuskove s grmljavinom i gradom koji se kreću od zapada ka istoku i jugu.
Bulevar despota Stefana neće biti zatvoren u celosti, već samo jedan njegov deo, najavio je gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić na godišnjoj konferenciji.
Ako ove godine letujete u Grčkoj, postoji jedna stvar koju morate znati pre nego što uđete u more — riba zec, invazivna podvodna napast koja seče kao brijač i u sebi nosi smrtonosni otrov. Crveni krst Grčke već je izdao zvanično upozorenje za sve kupače.
Na društvenim mrežama osvanuo je prizor sa Jadranskog mora koji su mnogi korisnici osudili upravo zbog količine đubreta koju turisti svakodnevno viđaju!
Ubistvo Blaža Đurovića u martu 2018. godine pokrenulo je jedan od najkompleksnijih sudskih procesa u novijoj istoriji srpskog pravosuđa. Ovaj slučaj zvanično je ostao bez pravnog epiloga nakon što je glavni osumnjičeni, Darko Vesković zvani Prika, juče ubijen u Kumodražu.
Deveto izdanje Ravno Selo Film Festivala, međunarodnog festivala prvog ili drugog filma, biće svečano otvoreno 25. juna u Ravnom Selu, pod stalnim sloganom festivala "Selom kruže filmske priče".
Od suvomesnatih proizvoda do gaziranih pića, pojedine namirnice mogu predstavljati skriveno opterećenje za bubrege i narušiti njihovu funkciju tokom vremena.
Nesvakidašnja scena odigrala se usred gradske ulice kada je jedan mladić, na iznenađenje prolaznika, skinuo gotovo svu odeću i ostao samo u donjem vešu. Međutim, to je bio tek početak performansa.
Mina Kostić izašla je danas iz bolnice "Laza Lazarević" posle 23 dana provedenih na klinici, a po nju su došli verenik Kasper i Milan Ivanović, brat pevačice.
Izlazak Mine Kostić iz "Laze" očekivao se juče u toku dana, međutim pevačica je zadržana još jednu noć jer je došlo do pada sistema i upravo je sada izašla!
Pevačica Mina Kostić danas izlazi iz klinike "Dr Laza Lazarević", a budući da smo na terenu primetili smo da je po nju stigao Kasper u društvu njenog brata Milana.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.