Više od 8.000 avionskih letova otkazano je u Sjedinjenim Američkim Državama zbog najavljene zimske oluje, objavila je danas internet stranica za praćenje letova FlightAware.
Više od 3.400 letova je odloženo ili otkazano danas, a više od 5.000 je otkazano za sutra širom SAD, prenosi AP.
Komunalna preduzeća se spremaju za nestanak struje jer drveće i dalekovodi prekriveni ledom mogu nastaviti da padaju i u vremenu nakon što prođe oluja, čiji se najjači udari očekuju za vikend.
Pod upozorenjem na snažnu zimsku oluju je oko 140 miliona ljudi, od Novog Meksika do Nove Engleske, a upozorenja su izdata na jake snežne padavine i ledeni pojas koji će se formirati od istočnog Teksasa do Severne Karoline.
Meteorolozi kažu da bi šteta, posebno u područjima pogođenim ledom, mogla da parira šteti od uragana.
Guverneri u 16 američkih saveznih država proglasili su vanredno stanje, i pozvali su ljude da ostanu kod kuće, a vanredno stanje do sada su proglasile Alabama, Arkanzas, Džordžija, Kanzas, Kentaki, Luizijana, Merilend, Misisipi, Misuri, Nju Džersi, Njujork, Severna Karolina, Južna Karolina, Tenesi, Teksas i Virdžinija, kao i američki glavni grad Vašington.
Na Srednjem zapadu temperatura je padala i do minus 40 stepeni Celzijusa, a savezna vlada je stavila skoro 30 timova za traganje i spasavanje u pripravnost.
Zvaničnici su rasporedili više od sedam miliona obroka, 600.000 ćebadi i 300 generatora širom područja kroz koje se očekivalo da će oluja proći, prema podacima Federalne agencije za upravljanje vanrednim situacijama (FEMA).
Američki predsednik Donald Tramp je putem društvenih mreža izjavio da njegova administracija koordinira sa državnim i lokalnim zvaničnicima i da je "FEMA u potpunosti spremna da odgovori" na rekordni hladni talas i zimsku oluju.
Storm #Ingrid is battering Brittany, NW France, with up to 150 km/h wind gusts today as a deep low-pressure system is nearing from the Bay of Biscay. @meteocielpic.twitter.com/GZ9OGByjRk
— SWE | severe-weather.eu (@severeweatherEU) January 23, 2026
Crkve su nedeljne službe premestile na internet, karnevalske parade u Luizijani su otkazane ili premeštene, a gradske vlasti u Filadelfiji su saopštile da će škole biti zatvorene u ponedeljak.
Neki univerziteti na jugu SAD takođe su otkazali nastavu za ponedeljak, među kojima je Univerzitet Severne Karoline u Čapel Hilu i glavni kampus Univerziteta Misisipija u Oksfordu.
Vlasti u više američkih saveznih država, kao i u glavnom gradu Vašingtonu, proglasile su vanredno stanje uoči snažne zimske oluje koja bi mogla biti jedna od najtežih u poslednjih nekoliko godina, preneli su u petak američki mediji.
Moskva je u petak zabeležila najveće snežne padavine u poslednjih 56 godina, sa 42 odsto mesečnih padavina koje su pale tokom 24 sata, saopšteno je iz ruskog meteorološkog centra Fobos.
Dok su ključni autoputevi oko Hamburga satima bili potpuno zavejani, saobraćaj u kolapsu, kamioni i automobili zaglavljeni, a nadležne službe jedva uspevale da očiste pravce, u Nemačkoj nije bilo blokada, protesta, niti poziva na rušenje sistema.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vlasti u više američkih saveznih država, kao i u glavnom gradu Vašingtonu, proglasile su vanredno stanje uoči snažne zimske oluje koja bi mogla biti jedna od najtežih u poslednjih nekoliko godina, preneli su u petak američki mediji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, gde se sastao sa predsednikom Gruzije Mihail Kavelašvili, državnim zvaničnicima i patrijarhom Gruzijske pravoslavne crkve.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šokantna saznanja o političaru Vladanu Đokiću, koji bi trebalo da je rektor Univerziteta u Beogradu, i njegovoj poseti Hilandaru.
Blokaderi i njima bliski tajkunski mediji poput niskotiražnog Danasa, Nove i N1, još jednom su, po ko zna koji put, pokazali da im ništa nije sveto i da im je najjači adut njihovo licemerje bez presedana.
Predsednik Stranke slobode i pravde, Dragan Đilas pozvao je danas parlamentarne stranke u Srbiji da podrže hitno usvajanje zakona kojim bi se mlađima od 16 godina zabranilo korišćenje društvenih mreža.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, imao je priliku da glavni grad ove zemlje, Tbilisi, vidi iz malo drugačije perspektive.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šokantna saznanja o političaru Vladanu Đokiću, koji bi trebalo da je rektor Univerziteta u Beogradu, i njegovoj poseti Hilandaru.
Delove Republike Srpske pogodilo je snažno nevreme, praćeno pljuskovima sa grmljavinom i jakim udarima vetra. U nekim delovima Sarajeva, vetar je nosio stvari po ulici.
Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam danas sa vama i nadam se da ćemo kroz razgovor uspeti da rešimo i nešto od problema koje možda niste mogli da rešite, ali ono što mi je najvažnije jeste da zajednički napravimo nove planove i da vi budete oni koji upravljaju novcem koji ste tokom decenija svog rada kroz doprinose uplaćivali u naš Fond, kazao je Relja Ognjenović, direktor Republičkog fonda PIO, danas pred više od 300 penzionera Čačka okupljenih na tribini koju su organizovali Fond PIO i Savez penzionera Srbije.
Srpska ekonomija ostala je otporna na spoljne i domaće izazove uzrokovane ratom na Bliskom istoku, koji negativno utiče na globalna tržišta, ocenio je Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda.
Na području Gadžinog Hana kod Niša u jednoj firmi poginuo je radnik pod još uvek nerazjašnjenim okolnostima, rekli su iz policije u Nišu, prenose Južne vesti.
Pred Višim sudom u Beogradu počinje postupak protiv Srđana P. optuženog za teško ubistvo i paljenje objekata u Velikom Polju kod Obrenovca, navodno zbog spora oko prodaje zemljišta.
Kod NIS-ove pumpe u Ivanjici danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj se prevrnuo traktor, što je izazvalo otežano odvijanje saobraćaja na ovoj deonici puta.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Dok je godinama privlačila pažnju provokativnim fotografijama i sadržajem za odrasle, influenserka i model Nejlin Ešli danas tvrdi da je odlučila da potpuno promeni svoj život.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Katarina Grujić je vitkom linijom i preplanlim tenom izazvala pravu pometnju, pa je otkrila da se tek vratila sa porodičnog odmora, kao i da je odmorila dušu!
Pevačica Tea Bilanović progovorila je večeras, na promociji Vivo benda, o navodnoj aferi sa bivšim mužem Marije Mikić, Jovanom Pantićem, i sve demantovala.
Ćerka Suzane Mančić, Teodora Kunić juče je imala građansko venčanje sa svojim partnerom, generalom Miroslavom Talijanom, odakle su objavljene brojne fotografije.
Pevačica Aleksandra Caka Ivanov progovorila je o odnosu i saradnji sa Goranom Ratkovićem Raletom, pa otkrila kako Ana Nikolić ne pravi problem kada je posao u pitanju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.