Moskva ne ostavlja brata na cedilu! Rusija zagrmela na Ameriku: Odmah pustite Madura iz njujorškog kazamata
Podeli vest
Rusija insistira na oslobađanju predsednika Venecuele Nikolasa Madura, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
- Prvi korak, bez kojeg sve ostalo ostaje isključivo hipotetičko, jeste oslobađanje Madura i njegove supruge (Silvije Flores). Ali, pošto se to (hapšenje predsednika države) već dogodilo, neophodno je insistirati na oslobađanju predsednika Venecuele - rekao je Rjabkov.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je tokom operacije u Venecueli, uključujući otmicu Nikolasa Madura, korišćeno novo, do sada nepoznato oružje.
Vašington procenjuje da je Kuba ušla u najdublju krizu u poslednjim decenijama i razmatra strategiju koja bi mogla dovesti do promene vlasti u Havani do kraja 2026. godine.
24.01.2026
05:08
Odgovarajući na pitanje da li bi Rusija bila spremna da Maduru pruži azil ukoliko bude na slobodi, Rjabkov je naveo da je pitanje daljih poteza "posebno" i da za sada nema osnova da se o tome govori.
Sjedinjenje Američke Države izvršile su vojni napad 3. januara na Karakas, kada su uhapsile predsednika Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores i prebacile ih u Njujork, gde im se sudi za navodnu umešanost u trgovinu narkoticima.
Američki predsednik Donald Tramp potvrdio je da je američka vojska koristila "tajno zvučno oružje" tokom operacije protiv predsednika Venecuele Nikolasa Madura, ali je izbegao da objasni tehničke specifikacije tog oružja.
Neposredno pre hapšenja Nikolasa Madura, tadašnja potpredsednica Venecuele Delsi Rodrigez i njen brat Horhe tajno su preko posrednika ponudili saradnju administraciji Donalda Trampa nakon Madurovog odlaska s vlasti, objavio je Gardijan.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusko ministarstvo spoljnih poslova, zajedno sa svojim saveznicima i partnerima, razmatra predlog američkog predsednika Donalda Trampa za pridruživanje Odboru za mir, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Američko Ministarstvo rata, kako se Ministarstvo odbrane SAD naziva tokom drugog mandata predsednika Donalda Trampa, objavilo je video-snimak upada vojnih snaga na tanker "Akvila II", koji su, kako se navodi, "lovili od Kariba do Indijskog okeana".
Američki državni sekretar Marko Rubio naveo je da se Venecuela suočavala sa ozbiljnim finansijskim poteškoćama i da joj je bila neophodna hitna novčana podrška kako bi država mogla da funkcioniše, uključujući isplatu plata policiji i zaposlenima u komunalnim službama.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je tokom operacije u Venecueli, uključujući otmicu Nikolasa Madura, korišćeno novo, do sada nepoznato oružje.
Vojni vrh Velike Britanije i Nemačke uputio je javnosti zajednički poziv da prihvati „moralni argument” za ubrzano ponovno naoružavanje i da se pripremi za potencijalnu pretnju rata sa Rusijom, objavio je britanski list Gardijan.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uručiće danas u Beogradu odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom Sretenja - Dana državnosti Srbije.
U državi u kojoj saborski zastupnik bez zazora peva stihove u kojima se ustaški poglavnik Ante Pavelić naziva „vođom svih Hrvata“, problem očigledno nije – Pavelić. Problem je, kažu, stabilnost Vlade.
Šef delegacije Evropske unije u Srbiji Andreas fon Bekerat čestitao je danas Sretenje - Dan državnosti Republike Srbije ističući posvećenost i podršku evropskim intergacijama Srbije i ubrzanim reformama "u korist svih građana Srbije".
Srbi iz Crne gore koji stoje iza profila "bunt_cg" na društvenoj mreži "Instagram", uputili su jasnu poruku blokaderima, nakon vesti od hapšenju Vladimira Đorđevića iz Mionice.
Nakon jake kiše koja je od jutros padala na teritoriji Beograda, ali i u drugim delovima Srbije, tokom popodneva došlo je do naglog zahlađenja, pa se kiša pretvorila u sneg koji satima neprestano pada i formira snežni pokrivač.
Snažan ciklon sa Jadrana, koji je na primorje sručio više od 200 litara kiše po kvadratnom metru, potopio je Kotor i izazvao haos - ulice su pod vodom, bujice nose sve pred sobom, a saobraćaj je u potpunom kolapsu.
Sve je više nesreća izazvanih vožnjom u suprotnom smeru i nepredvidivim manevrima, a stručnjak za saobraćaj, Milan Vujanić, upozorava da svaki iznenadni potez može ugroziti život.
Nakon dva smrtna ishoda u čačanskoj bolnici posle operacije krajnika, Ministarstvo zdravlja Srbije uputilo je stručne timove iz Univerzitetskog kliničkog centra Srbije i Kragujevca, koji su preuzeli upravljanje nad odeljenjem ORL.
Nakon što se odbegli kriminalac Miloš Medenica u nekoliko navrata "obraćao" vlastima u Crnoj Gori na različitim snimcima, prema rečima digitalnog stručnjaka, postoji sumnja da neki videi ipak nisu plod veštačke inteligencije.
Maloletnik koji je osuđen zbog silovanja na tri godine institucionalne vaspitne mere, a koji se nije odazivao na izvršenje kazne uhapšen je u Prištini.
U Beogradu su se protekle noći dogodile dve saobraćajne nezgode, u kojima su dve osobe lakše povređene i one su prebačene u Urgentni centar, rečeno je u Hitnoj pomoći.
Aleksandar Conić (34) iz Leskovca, koji je živeo i radio u Čikagu, poginuo je u saobraćajnoj nesreći u američkoj državi Džordžiji, nakon sudara sa drugim vozilom.
Telohranitelj pevačice Ane Nikolić i Aleksandre Ivanović, supruge Milorada Ulemeka Legije, Dejan Milačić Džin (35) tačno pre 13 godina ubijen je ispred kuće u Mirijevu.
Reperka Kardi Bi je tokom izvođenja koreografije na koncertu u Las Vegasu pala sa stolice na pod, ali je kao pravi profesionalac nastavila sa nastupom kao da se ništa nije dogodilo.
Scenaristkinja Ljiljana Pavić sahranjena je juče 14. februara u tajnosti na groblju u Vlasotincu pored svog supruga proslavljenog scenariste Siniše Pavića.
Skinuti krljušt sa ribe može biti prava muka, pogotovo kada vam se čini da svaki deo ribe odbija da se očisti. Međutim, postoji jedan trik koji čini ovaj proces lakšim i bez nereda.
Pevačica Nives Celzijus još jednom je uspela da zapali društvene mreže, objavivši niz provokativnih fotografija koje su u rekordnom roku postale viralne.
Maneken Vladimir Vuksanović godinama uživa u skladnom braku sa Latinoamerikankom Dohianom, sa kojom je izgradio porodičnu oazu daleko od očiju javnosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar