"Neka mu neko objasni..." Gori Amerika, Tramp pobesneo, pa zapretio gradonačelniku Mineapolisa
Podeli vest
Američki pedsednik Donald Tramp saopštio je danas da je gradonačelnik Mineapolisa Džejkob Frej navodno rekao da "Mineapolis ne sprovodi, niti će sprovoditi" federalne zakone o imigraciji, ističući da je reč o kršenju zakona.
- Iznenađujuće, gradonačelnik Džejkob Frej je upravo izjavio da 'Mineapolis ne sprovodi, niti će sprovoditi, federalne zakone o imigraciji'. Nakon veoma dobrog razgovora sa njim. Može li neko iz njegovog najbližeg okruženja da (njemu) objasni da je ova izjava veoma ozbiljno kršenje zakona i da se on igra vatrom - napisao je Donald Tramp na svojoj društvenoj mreži Istina.
Američki predsednik Donald Tramp pozvao je danas vlasti u Iranu da sednu za pregovarački sto, zapretivši da će u protivnom Sjedinjene Američke Države izvesti napad snažniji od onog prošle godine, u kojem su snage SAD napale Iran i njegova nuklearna postrojenja.
Kina je oštro reagovala na pojačan pritisak SAD na Kubu, optužujući Vašington za kršenje međunarodnog prava.
28.01.2026
12:00
Prethodno se Frej sastao sa "carem granica" Bele kuće Tomom Homanom, sa kojim je obavio "produktivan razgovor".
- Tokom sastanka ponovio sam moj glavni zahtev da se operacije u Mineapolisu što pre završe. Javna bezbednost najbolje funkcioniše kad je izgrađena na poverenju zajednice, a ne na taktici koja stvara strah ili izaziva podele - rekao je Frej.
On je istakao da je Homanu poručio da je operacija agenata američke federalne Službe za imigraciju i carine (ICE) opteretila lokalnu policiju i negativno uticala na grad.
Slovački premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije da ga je „šokiralo“ ponašanje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog susreta u Mar-a-Lagu, prenosi briselski Politiko, pozivajući se na više evropskih diplomatskih izvora.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da očekuje da će Demokratska stranka ponovo pokrenuti postupak opoziva protiv njega ukoliko republikanci izgube većinu u Predstavničkom domu ili Senatu nakon kongresnih izbora 2026. godine.
28.01.2026
10:40
- Gradski čelnici nastaviće razgovore sa Homanom i njegovim timom - dodao je Frej.
Sastanku Freja i Homana prisustvovao je i šef policije Mineapolisa Brajan O'Hara.
Frej je ranije rekao da je spreman na saradnju sa Homanom, ali samo pod uslovom da je Homan došao kako bi konstruktivno sarađivao sa lokalnim vlastima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki predsednik Donald Tramp pozvao je danas vlasti u Iranu da sednu za pregovarački sto, zapretivši da će u protivnom Sjedinjene Američke Države izvesti napad snažniji od onog prošle godine, u kojem su snage SAD napale Iran i njegova nuklearna postrojenja.
Sukob oko Irana mogao bi da potraje do kraja marta, dok bi potpuna obnova regiona mogla da traje najmanje tri do četiri godine uz stabilna ulaganja, izjavio je turski politički analitičar Nidžat Sezgin.
U prostorijama opozicione Grupe građana "Jedan tim" u Guči, opština Lučani, danas je oko 14 časova održan sastanak članova GG "Jedan tim" Miloša Pajića i Milana Raičića, obojica iz Guče, sa liderom UG "UZINAT" Damirom Agovićem iz Gornjeg Milanovca.
Novinar Uroš Piper objavio je večeras fotografiju zgrade DSS-a. Dok bi neko marljivo radio na njihovom mestu, on je pokazao da ih baš briga za izbore koji dolaze...
Učesnici crvenog tima Exatlona – Jovan Radulović Jodžir, Boško Marinković, Aleksa Erski i Elica Erski, lana Stanišić, Tijana Jović i Nevena Petrović – posetili su Ivanjicu, rodno mesto svog klupskog kolege Radojice Lazića.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Posle odličnih utisaka gledalaca nakon prve emisije, Igor Ćurčić u utorak uživo od 22 sata sprema nove divne priče i izuzetno lepo druženje sa gostima i gledaocima.
Profesor doktor Miloš Laban, politički analitičar i doktor Aleksandar Lukić iz Instituta za političke studije gostujući u Info jutru komentarisali su neuspešnu saradnju Amerike i Britanije u ratu na Bliskom istoku.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Zbog radova na redovnom održavanju u ulicama Tošin bunar i Dr Žorža Matea na Novom Beogradu, od danas do 24. marta doći će do izmena u režimu rada javnog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.
Ekipe JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" najavili su prekid vodosnabdevanja za danas, 10. marta, na teritoriji opština Zvezdara, Čukarica i Novi Beograd.
U Specijalnom sudu u Beogradu izvođenjem dokaza sa kriptovane aplikacije "Skaj" juče je nastavljeno suđenje pripadnicima grupe Veljka Belivuka, optuženim za sedam ubistava, trgovinu drogom, nezakonito držanje i nošenje oružja, otmice i silovanje.
Policajci su izveli spektakularnu akciju hapšenja Dragana P. (33) i Slađana M. (50) neposredno nakon što su ispred kuće oteli i zverski pretukli tinejdžera.
Ranko Radošević Eskobar (54), navodnri pripadnik nikšićkog kriminalnog klana i saradnik ''škaljaraca'', ubijen je pre tri godine na benzinskoj pumpi u Rušnju.
Predrag i Ivana Novaković brutalno su ubijeni u novogodišnjoj noći 2024.godine, a nakon što je prvostepena presuda kojom je Branko Pušica osuđen na 17 godina zatvora za ubistvo i godinu dana za nedozvoljeno držanje oružja oborena u Apelacionom sudu, postupak će biti ponovljen.
Crveni tepih na dodeli Oskara svake godine donosi glamur i luksuz, ali ponekad i modne promašaje koji odmah postaju tema komentara na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar