(VIDEO) Bomba iz Francuske: Hiljade na ulicama traže izlazi iz EU - Počelo je ono od čega Brisel strahuje
Podeli vest
U centru Pariza okupilo se preko 1.000 demonstranata protestujući protiv članstva Francuske u Evropskoj uniji.
- Ovo je nacionalni marš za izlazak Francuske iz Evropske unije, za povratak našeg suvereniteta - izjavio je za TASS Florijan Filipo, lider stranke Patriote, koja je organizovala skup.
Francuski predsednik Emanuel Makron izazvao je veliko interesovanje kada se u javnosti pojavio sa sunčanim naočarima brenda Kuća Anri Žilijen (Henri Julien).
Predsednik Francuske Emanuel Makron izjavio je u Parizu da Grenland nije na prodaju i da isključivo njegovi stanovnici imaju pravo da odlučuju o svojoj budućnosti, šaljući jasnu političku poruku u trenutku pojačanih geopolitičkih tenzija oko Arktika.
28.01.2026
21:00
Prema njegovim rečima, gotovo svi u Francuskoj trpe posledice članstva u EU.
- To se odnosi i na naše poljoprivrednike, koji su primorani na neprirodne sporazume, poput dogovora sa Južnoameričkim zajedničkim tržištem. Reč je i o pitanjima rata i mira, uvlače nas u situacije oko Grenlanda, Ukrajine, u ratove koji nas se uopšte ne tiču - rekao je Filipo.
Francusko ministarstvo spoljnih poslova obavestilo je rusku ambasadu u Parizu da se u Francuskoj primenjuju nove mere EU kojima se ograničava kretanje ruskih diplomata.
Francuska vlada oštro je reagovala na izjave generalnog sekretara NATO Marka Rutea, koji je poručio da Evropa ne može da se brani bez Sjedinjenih Američkih Država, ističući da Evropljani mogu i moraju da preuzmu punu odgovornost za sopstvenu bezbednost.
27.01.2026
11:40
🚨BREAKING NEWS
The French people want their stolen and wasted money back.
National March in France in support of FREXIT organized by Les Patriotes.
‘Macron give the money back!’
‘Ursula give the money back!’
‘Zelensky give the money back!’ pic.twitter.com/Tt7z7pcbox
— Aleksey Berezutski 🇷🇺🎖 (@aleksbrz11) January 31, 2026
- EU mora biti uništena pre nego što uništi Francuze - dodao je.
On je izrazio i nezadovoljstvo, kako tvrdi, sve restriktivnijim pristupom Evropske unije slobodi govora.
Quelle force la grande Marche nationale pour le Frexit organisée par Les Patriotes ce jour !
Des milliers et des milliers de Français libre pour sortir de l’UE et sauver nos paysans, sauver la paix, sauver nos libertés, sauver la France ! 🇫🇷🇫🇷🇫🇷
Un monde incroyable en direct de la Marche nationale pour le FREXIT organisée par Les Patriotes !
Du monde à perte de vue pour libérer la France ! 🇫🇷🇫🇷🇫🇷
Lider Patriota smatra da Francuska nema budućnost unutar EU.
- Dokle god ostanemo u Uniji, u Francuskoj neće biti stvarnog političkog dijaloga. Političari će biti samo glumci. Imaće programe o ekonomiji, imigraciji, spoljnoj politici, poljoprivredi, energetici, ali neće oni donositi odluke. To je neprihvatljivo - zaključio je.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Francuski predsednik Emanuel Makron izazvao je veliko interesovanje kada se u javnosti pojavio sa sunčanim naočarima brenda Kuća Anri Žilijen (Henri Julien).
Bivši pripadnik MUP Srbiji koji je službeno obezbeđivao i Zagorku Dolovac otrkio je da su on i njegovi saradnici prošli kroz pravu pravcatu torturu vrhovne tužiteljke.
Kineski list "Global tajms" preneo je reči predsednika Srbije Alekandra Vučića da je Srbija nedavno kupila kineske balističke rakete vazduh – zemlja CM-400AKG, postavši prvi evropski korisnik tog naoružanja, uz napomenu da do ove objave te vesti u pomenutim novinama nije bilo potvrde iz kineske ambasade u Beogradu, niti iz drugih zvaničnih kanala.
"Studenti u blokadi", koji su se predstavili kao jedinstveni pokret - u kojem je zajedništvo osnovna vrednost, pokazali su još jednom da se ne mogu dogovoriti ni oko čega.
Opštinski odbor Srpske napredne stranke Stari grad najoštrije osuđuje brutalni fizički napad na njihove stranačke kolege i aktiviste Srpske napredne stranke (SNS) u Mirjevu, koji su tog dana obavljali redovne stranačke aktivnosti i razgovarali sa građanima kao i svakog vikenda.
Bajina Bašta jedno je od mesta u kojima će se 29. marta održati lokalni izbori - a tajkunska N1 dobila je neočekivan odgovor od građana tog kraja Srbije.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Muškarac iz Kruševca napisao je na društvenoj mreži "Threads", tvrdi da je od saobraćajne policije dobio kaznu za korišćenje mobilnog telefona tokom vožnje, a da je zapravo pevao. Mnogi korisnici ove društvene mreže smatraju da to nije tačno.
Tokom poslednjeg dana ove sedmice, očekuje se pojačan saobraćaj na auto-putevima, kao i na glavnim putnim pravcima koji vode ka većim gradovima već u prvim popodnevnim satima.
Godinu dana je prošlo od stravičnog požara koji je odneo 63 života, uglavnom mladih ljudi koji su bili u diskoteci smrti. Meštanin Kočana koji je svedočio jezivim prizorima ističe da je bio na ratištu, ali da tako nešto nikada nije video.
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
Napeta atmosfera obeležila je"Pinkove zvezde", kada je došlo do žestoke rasprave između članova žirija, pevačice Viki Miljković i harmonikaša i kompozitora Dragana Stojkovića Bosanca.
Darko Lazić podelio je na Instagramu jaku poruku nakon smrti brata Dragana - da niko ko nije prošao isto kao on ne može da mu govori kako treba da se postupa.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar