Kabinet ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog demantovao je danas navode britanskog lista Fajnenšel tajms da bi šef države 24. februara mogao da objavi planove za održavanje predsedničkih izbora u Ukrajini i referendum o mogućem mirovnom sporazumu sa Rusijom.
Ruska invazija na Ukrajinu uticala je i na to da se rezervne snage NATO članica ubrzano uvećavaju i u njih se uključuju, sve više IT stručnjaci iz civilnog sektora.
11.02.2026
13:23
Kako navodi RIA Novosti, Andrej Koc, u oktobru 2025. godine Volodimir Zelenski i švedski premijer Ulf Kristerson potpisali su pismo o namerama za prodaju Gripena, a u novembru je sličan sporazum zaključen sa Francuskom za Rafale. Ukupna vrednost paketa procenjuje se na oko 50 milijardi evra.
Četrdesettrogodišnji ruski inženjer, bivši zaposleni u kompaniji ASML, nalazi se u centru ozbiljnog bezbednosnog i tehnološkog skandala nakon što su istražni organi utvrdili da je godinama imao neovlašćen pristup poverljivoj dokumentaciji jedne od najvažnijih tehnoloških kompanija na svetu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski namerava da 24. februara objavi plan za predsedničke izbore i referendum, objavio je "Fajnenšel tajms", pozivajući se na ukrajinske i evropske zvaničnike uključene u planiranje.
11.02.2026
12:50
Kijev Gripene i Rafale vidi kao moderniju alternativu F-16. Reč je o avionima generacije 4+, opremljenim savremenom avionikom i radarima sa aktivnim elektronskim skeniranjem, uz integraciju zapadnog naoružanja.
Oba tipa mogu da nose rakete vazduh-vazduh dugog dometa "Meteor", kao i krstareće rakete Storm Shadow/SCALP za udare na kopnene ciljeve.
Međutim, realizacija plana suočava se sa ozbiljnim izazovima. Ukrajinska aerodromska infrastruktura zahtevala bi značajnu modernizaciju kako bi mogla da primi i održava 250 zapadnih aviona. Pitanje je i obuke pilota, jer prelazak sa sovjetskih platformi na zapadne zahteva dugotrajan proces prilagođavanja NATO standardima.
Takođe, ostaje otvoreno pitanje proizvodnih kapaciteta Švedske i Francuske, s obzirom na to da su obe zemlje već angažovane na isporukama drugim kupcima.
Eventualna nabavka Gripena i Rafala predstavljala bi dugoročan projekat, čiji efekti zavise od logistike, obuke i ukupne dinamike sukoba.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da će njegova zemlja "testirati" novi sistem protivvazdušne odbrane (PVO), koji ove godine treba da isporuči Francuska.
Kabinet ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog demantovao je danas navode britanskog lista Fajnenšel tajms da bi šef države 24. februara mogao da objavi planove za održavanje predsedničkih izbora u Ukrajini i referendum o mogućem mirovnom sporazumu sa Rusijom.
Kazahstan je uveo potpunu zabranu uvoza ruskog žita i stočne hrane, a prvi efekti već su vidljivi – železničke kompozicije sa robom iz Rusije vraćaju se sa granice, dok trgovina trpi ozbiljan udar.
Sjedinjene Američke Države spremne su da konačno usaglase bezbednosne garancije za Ukrajinu samo ukoliko se ukrajinske snage povuku iz Donbasa, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za Rojters.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da je Nemačka zemlja koja se ubedljivo najbrže naoružava u svetu i dodao da je, kada je reč o naoružavanju Srbije, bolje da Nemci gledaju svoje dvorište umesto što nam drže moralne pridike.
Na osnovu informacija do kojih je došao portal NS Uživo, blokaderi iz Novog Sada i Bačke Palanke iz jedne prodavnice, čije je ime poznato toj redakciji, naručili su veću količinu biber-sprejeva sa ciljem izazivanja nereda i incidenata u nedelju u Kuli.
Dok se javnost još seća šokantnog incidenta koji je 2019. godine uzdrmao ceo kraj, ime porodice Milutina Miloševića „Kašikare” ponovo je u centru pažnje i to zbog ambicija njegovog sina Novaka Miloševića koji se nalazi na blokaderskoj izbornoj listi "Nu dau" u Majdanpeku!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na društvenim mrežama i još jednom podsetio javnost na snažnu poruku koju je uputio ženama tokom svog obraćanja u Beogradskoj areni.
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Zabog radova na rredovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea i Auto-put za Zagreb, od 26. marta do 9. aprila doći će do izmena u saobraćaju javnog prevoza.
Apelacioni sud Crne Gore ukinuo je prvostepenu presudu kojom su Marko Šuković i Miloš Marković bili osuđeni na ukupno 27 godina zatvora za ubistvo Saše Klikovca.
Emitovanje serije "Katarina Velika" na Informer TV izazvalo je veliku pažnju javnosti, a jedna od najintrigantnijih tema koja prožima epizode jeste caričin otvoren sukob sa Ruskom pravoslavnom crkvom.
Na prvi pogled, bežični miš izgleda kao savršenstvo moderne tehnologije, nema kablova koji se zapetljaju, a pokreti su slobodni. Kada se sagledaju njegovi nedostaci, slika je manje idilična.
Sidni Svini je istakla svoju figuru u providnom čipkastom bodiju tokom seksi fotografisanja, kako bi promovisala sledeće izdanje svoje linije donjeg veša.
Udovica Saše Popovića, pevačica Suzana Jovanović, u potresnoj ispovesti otvorila je dušu o životu nakon gubitka supruga, koji je pre godinu dana izgubio bitku sa teškom bolešću.
Starleta Stanija Dobrojević odlučila je da tuži Ivanu Šopić zbog uvreda koje su iznete na društvenim mrežama, gde ju je voditeljka optužila da obmanjuje javnost i da proizvode za svoj brend nabavlja preko jeftinih kineskih platformi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar