Dramatična scena odigrala se u petak u popodnevnim časovima u neposrednoj blizini Trijumfalne kapije i Jelisejskih polja u Parizu, kada je 47-godišnji muškarac naoružan nožem napao žandarme.
Napadač je ubrzo neutralisan vatrenim oružjem, a potom prevezen u bolnicu u kritičnom stanju, piše ACTU17.
Prema prvim informacijama iz istrage, incident se dogodio nešto posle 18 časova u 8 arondismanu Pariza. Muškarac je prišao patroli žandarmerije i krenuo u napad nožem. Jedan od pripadnika snaga bezbednosti upotrebio je službeno oružje kako bi zaustavio napadača. Prema dostupnim podacima, nijedan policajac nije povređen.
Napadač je zadobio tri prostrelne rane i hitno je prevezen u bolnicu, gde se nalazi u životnoj opasnosti.
PARIS : Un individu armé d'une arme blanche vient d'être neutralisé par balles aux abords de l'Arc de Triomphe après s'être jeté sur des gendarmes. Le monument a été évacué. L'individu est grièvement blessé. pic.twitter.com/jpQ5ta74zg
— Infos Françaises (@InfosFrancaises) February 13, 2026
Slučaj je preuzelo Nacionalno antiterorističko tužilaštvo koje je otvorilo preliminarnu istragu zbog sumnje na pokušaj ubistva u terorističkom kontekstu. Sudija iz ovog tužilaštva upućen je na lice mesta odmah nakon incidenta.
Prema bezbednosnim izvorima, osumnjičeni je identifikovan kao Brahim Bahrir, francuski državljanin (48) rođen u Mant la Žoliju. Bio je pod administrativnim nadzorom MICAS i nalazio se na listi bezbednosnog praćenja.
On je već bio osuđen 2013. godine u Belgiji na 17 godina zatvora zbog napada nožem na policajce u Briselu 2012. godine. Tada je, prema presudi, delovao u kontekstu radikalne islamističke ideologije i pokušaja terorističkog napada.
Napad iz 2012. dogodio se nakon što je putovao vozom Talis ka Briselu, gde je planirao da prisustvuje demonstracijama koje je organizovala radikalna grupa Sharia4Belgium. Na metro stanici u Molenbeku izbo je policajku i ranio još dvojicu policajaca. Sud u Briselu osudio ga je za pokušaj ubistva u terorističkom kontekstu.
Foto: EPA
Istražni izvori navode da je nekoliko sati pre napada muškarac pozvao lokalnu policijsku stanicu i najavio da će napasti policajce ili vojnike u blizini Trijumfalne kapije. Nakon tog poziva pokrenuta je potraga, ali je do incidenta ipak došlo.
Bio je obavezan da se svakodnevno javlja policiji u mestu boravka u Olne su Boa, ali okolnosti eventualnog kršenja tih obaveza biće predmet istrage.
Predstavnici policijskih sindikata saopštili su da je reakcija žandarma bila brza i profesionalna, naglašavajući da se pripadnici bezbednosnih snaga svakodnevno suočavaju sa ozbiljnim pretnjama. Istraga o upotrebi vatrenog oružja je u toku, u skladu sa standardnom procedurom.
Incident je ponovo otvorio pitanja o praćenju radikalizovanih pojedinaca nakon izlaska iz zatvora i primeni administrativnih mera nadzora. Više detalja biće poznato nakon završetka preliminarne istrage.
Majka dve bebe, čija tela su pronađena u zamrzivaču u jednoj kući u francuskom departmanu Gornja Sona, danas je optužena za ubistvo, saopštio je javni tužilac, prenose francuski mediji.
Glavni saveznici u NATO-u sve manje vide Sjedinjene Američke Države kao pouzdanog saveznika zbog administracije američkog predsednika Donalda Trampa, pokazuju podaci ankete „Politika“.
Indija će izdvojiti 40 milijardi dolara za jačanje vojnih snaga, uključujući nabavku više aviona lovaca Rafal francuske proizvodnje, kao i više izviđačkih aviona Boing P-8I, saopšteno je danas iz Minsitarstva odbrane te zemlje.
U jeku dugotrajnih pregovora između Rusije i Ukrajine, koji se vode pod pokroviteljstvom SAD, u EU sve je intenzivnija rasprava o mogućnosti uspostavljanja direktnog dijaloga sa Moskvom, pri čemu Francuska preuzima vodeću ulogu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Majka dve bebe, čija tela su pronađena u zamrzivaču u jednoj kući u francuskom departmanu Gornja Sona, danas je optužena za ubistvo, saopštio je javni tužilac, prenose francuski mediji.
Poslanik i lider Demokratske narodne partije (DNP), Milan Knežević, tvrdi da je odbornik stranke Ranko Milić "ekspresno stavljen na hrvatsku crnu listu" jer je prošle nedelje u podgoričkom parlamentu rekao da je bio učesnik dubrovačkog ratišta.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp oštro je kritikovao Senat nakon usvajanja rezolucije o ratnim ovlašćenjima u vezi sa Iranom, ocenivši da je glasanje došlo u "loše vreme" i da je oslabilo poziciju Vašingtona u odnosima sa Teheranom.
Hrvatski novinar i srbomrzac Domagoj Margetić doživeo je nervni slom nakon što su monstruozne laži o navodnom „Sarajevo safariju” potpuno raskrinkane. U naletu besa i nemoći, Margetić je udario na sve – od ugledne agencije Rojters, do majke predsednika Aleksandra Vučića!
Katarina Perović, blokaderka iz Kule, poručila je opoziciji da je nesposobna i sočno odbrusila Mariniki Tepić, najpoznatijoj srpskoj preletačici i prvoj saradnici tajkuna Dragana Đilasa.
Svi građani koji dođu na skup 27. juna na plato ispred Skupštine Srbije dobiće papir na kom će moći da zaokruže po pet od ukupno 15 važnih tema i na taj način istaknu prioritete i šta od države žele da se menja!
U pokušaju da optuži vlast za navodnu upotrebu zvučnog topa protiv naroda, Petar Bošković, poslanik iz stranke Zdravka Ponoša, priznao da je cela priča o zvučnom topu – obična izmišljotina!
Osmaci danas imaju poslednju priliku da popune liste želja za upis u srednje škole. Dok većina i dalje bira gimnazije i popularne obrazovne profile, stručnjaci kažu da najveću perspektivu na tržištu rada imaju zanimanja u oblasti građevine, mašinstva i informacionih tehnologija.
Od danas zbog radova dolazi do izmene režima saobraćaja na teritoriji gradskih opština Novi Beograd i Čukarica, kao i do izmene režima rada linija javnog gradskog prevoza.
Vuk Musić (40), javnosti poznat kao čovek koji je odležao kaznu zbog uništavanja dokaza i skrivanja ubice vođe navijača Velibora Dunjića, teško je ranjen u brutalnoj pucnjavi u kafiću u naselju Kumodraž.
Dečak (13) iz Kruševca zadobio je teške povrede nakon što ga je, kako se sumnja, otac njegovog vršnjaka uvukao u automobil, brutalno pretukao, a potom izbacio iz vozila i pobegao, a u kakvom je stanju dečak otkrio je njegov očuh.
Gostujući kod profesora dr Čedomira Antića u emisiji "Perspektive" na televiziji K1, poznati glumac, producent, režiser i politički aktivista Branislav Lečić osvrnuo se na svoju bogatu karijeru koja traje već tačno pola veka, otvoreno govoreći o ulogama koje su mu obeležile život, ali i o velikim priznanjima sa svetske scene.
"All inclusive" aranžman podrazumeva da su hrana, piće i većina hotelskih usluga već uračunati u cenu, ali dilema oko napojnica i dalje muči mnoge turiste.
Valjevske punjene paprike važe za jedan od najpoznatijih specijaliteta zapadne Srbije. Odlikuju ih bogat nadev, dosta crnog luka i gust sos koji im daje prepoznatljiv, domaći ukus.
Mnoge žene povremeno osećaju nesigurnost tokom intimnih odnosa i razmišljaju o tome kako ih partner doživljava. Muškarci su otkrili koje četiri stvari najpre primete na ženi.
Nekadašnje prijateljice, pevačice Jelena Karleuša i Milica Pavlović, ponovo su dospele u centar pažnje javnosti nakon najnovijih prozivki na društvenim mrežama.
Pevačica Buba Miranović posle duge medijske pauze pojavila se u javnosti i progovorila o operaciji glasnih žica i navodima da je Rođa Raičević bio zaljubljen u nju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.