Ovo je Trampova ponuda za kraj rata u Ukrajini! Zelenski otkrio šta je Amerika predložila Kijevu - ako ovo prihvate...
Podeli vest
Sjedinjene Američke Države ponudile su Ukrajini bezbednosne garancije u trajanju od 15 godina, ali Kijev insistira na znatno dužem periodu i računa na najmanje 30 godina, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski na marginama Minhenske bezbednosne konferencije.
Zelenski je naglasio da Ukrajina intenzivno sarađuje sa svim međunarodnim partnerima kako bi se obezbedile dugoročne i pouzdane bezbednosne garancije.
U Rusiji je pokrenuta prva bespilotna stratosferska 5G platforma pod nazivom „Baraž-1“, koja bi u budućnosti mogla da delimično ili u potpunosti nadomesti blokadu satelitske komunikacije poput sistema Starlink, navode izvori upoznati sa projektom.
Zemlje članice NATO-a razrađuju planove za nezakonitu pomorsku blokadu Rusije, pre svega u Baltičkom i Arktičkom regionu, izjavio je ruski ambasador u Norveškoj Nikolaj Korčunov.
15.02.2026
06:49
- Generalno smo blizu ovog projekta. Danas smo se sastali sa američkim senatorima i jasno rekli da želimo da produžimo bezbednosne garancije, kako bi one bile dovoljno snažne i efikasne, posebno za investitore kojima su potrebne garancije duže od pet do deset godina -rekao je Zelenski, a prenela je agencija Unian.
Ukrajina traži garancije do 50 godina
Prema njegovim rečima, američka strana je tokom razgovora predložila bezbednosne garancije u trajanju od 15 godina, dok Ukrajina smatra da je neophodno da se tom periodu doda još najmanje 20 godina.
Rezervoar sa naftnim derivatima zapalio se u Krasnodarskom kraju nakon napada ukrajinskih bespilotnih letelica, saopštio je operativni štab tog regiona.
15.02.2026
06:26
- Naš stav je da bezbednosne garancije treba da važe između 30 i 50 godina. To sada zavisi od odluka američke administracije i Kongresa – videćemo kakva će biti konačna odluka - istakao je Zelenski.
Zelenski: Putina zanima samo rat
Ukrajinski predsednik ponovio je i da, prema njegovoj oceni, ruskog predsednika Vladimira Putina ne zanima ništa osim nastavka rata i teritorijalnih osvajanja.
- Ukrajina čini sve što može da zaustavi rat i obezbedi bezbednost, ali problem je u tome što Putina više ništa drugo ne zanima - zaključio je Zelenski.
Ova izjava dolazi u trenutku kada se na međunarodnoj sceni intenzivno raspravlja o dugoročnim bezbednosnim aranžmanima za Ukrajinu i ulozi Zapada u stabilizaciji regiona.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija ne želi da uvlači druge države u dodatno zaoštravanje, ali je unapred upozorila Vašington, Peking, Nju Delhi i druge prestonice na moguće posledice ukrajinskih poteza oko 9. maja, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Vladimir Putin je na Paradi pobede u Moskvi govorio o sovjetskim vojnicima, partizanima, radnicima i narodu koji je izneo rat protiv nacizma, ali u njegovom obraćanju nije bilo posebnog mesta za zapadne saveznike.
Na platformi za prognoze Polimarket naglo su porasla očekivanja da bi sukob Rusije i Ukrajine mogao da bude zaustavljen do kraja godine, nakon novog primirja između Moskve i Kijeva i poruka o mogućim diplomatskim kontaktima.
U Rusiji je pokrenuta prva bespilotna stratosferska 5G platforma pod nazivom „Baraž-1“, koja bi u budućnosti mogla da delimično ili u potpunosti nadomesti blokadu satelitske komunikacije poput sistema Starlink, navode izvori upoznati sa projektom.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je usred prvog Kolegijuma naše televizije pozvao političara Vladana Đokića, koji bi trebalo da bude rektor Beogradskog univerziteta, a u stvari je njegov uzurpator.
Proglasovci milioneri, na čijem je čelu blokader Dragan Bjelogrlić, žickaju pare od Srba iz dijaspore za svoju antisrpsku kampanju, o čemu je Informer već pisao, međutim, sada su objavljeni detalji ove njihove sramne akcije, kao i basnoslovan iznos koji traže.
Predsednik stranke Srbija centar (SRCE) Zdravko Ponoš gostovao je u blokaderskoj emisiji "Utisak nedelje" i prilikom gostovanja, u više navrata, pokao je nesigurnost u njihovu pobedu na izborima, a prema plenumaskoj listi je sve vreme pokazivao prezir.
Marko Tomić, blokader koji je juče u Lazarevcu priveden nakon zastrašujućeg incidenta u kojem je satarom nasrnuo na aktiviste SNS, oglasio se danas po izlasku iz suda. On je iskoristio priliku da iznese niz laži u svoju odbranu, ali fotografije i snimci sve govore.
Mladen Nenadić, glavni tužilac Tužilaštva za organizovani kriminal, poslušnik glavne tužiteljke Zagorke Dolovac i jedan od glavnih šrafova odmetnutog pravosuđa, našao se u centru novih optužbi koje dolaze iz samog pravosuđa, a koje bacaju ozbiljnu senku na njegove odnose sa najbližim saradnicima i komunikaciju sa međunarodnim strukturama.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić izjavio je danas da je sa podsekretarkom Sjedinjenih Američkih Država za javnu diplomatiju Sarom B. Rodžers razgovarao o unapređenju saradnje Srbije i SAD, učešću SAD na izložbi Ekspo 2027 u Beogradu, jačanju veza među građanima i regionalnom povezivanju na Balkanu.
Poslanik SNS Nebojša Bakarec reagovao je povodom novog napada na porodičnu kuću Dragana J. Vučićevića u selu Šarenik kod Ivanjice, ocenjujući da je reč o nastavku terora blokadera i opozicionih fašista.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović očekuje novi predlog MOL-a u vezi sa Naftnom industrijom Srbije u najkraćem mogućem roku.
Od 1. jula, redizajnirani srpski pasoš ulazi u punu primenu. Novi pasoš biće sa modernijim dizajnom, unapređenim zaštitnim elementom i burgundi nijansom na koricama.
Stanovnici i vlasnici okolnih splavova na reci Savi kod Umke, gde već satima traje potraga za mladićem Jovanom T. (29) koji se navodno utopio dok je bio na proslavi 18. rođendana, tvrde da sa ovim lokalom već dugo imaju probleme zbog čestih žurki koje traju do ranih jutarnjih sati.
Večeras nešto posle 19 časova u mestu Jevremovac kod Šapca dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj je, prema prvim informacijama, više osoba zadobilo teške telesne povrede.
U naselju Dobrota u Kotoru tokom noći došlo je do tuče više osoba u kojoj su zabeležene telesne povrede, a policija je identifikovala učesnike i nastavlja istragu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar