Premijer Poljske Donald Tusk pozvao je sve poljske državljane u Iranu da odmah napuste tu zemlju zbog sve veće opasnosti od potencijalnog sukoba.
- Molim vas, odmah napustite Iran i ni pod kojim uslovima ne idite u ovu zemlju. Ne želim nikoga da plašim, ali svi znamo o čemu govorim. Mogućnost sukoba je veoma realna - rekao je Donald Tusk tokom posete poligonu Vojnog instituta za tehnologiju naoružanja u Zjelonki, gde su istovremeno održana otvorena ispitivanja bespilotnih sistema naoružanja, preneo je portal "Wiadomosci".
Tusk je bio u pratnji ministra nacionalne odbrane Vladislava Kosinjaka-Kamiša i zamenika ministra Cezarija Tomčika, a tokom događaja je održao i razgovor sa medijima.
On je naglasio da će "za nekoliko, desetak, ili čak nekoliko desetina sati, mogućnost evakuacije biti otežana", ukazujući na potencijalnu hitnost situacije.
Tusk je upozorio građane da ozbiljno shvate ovaj apel, podsećajući na "loša iskustva iz prošlosti".
- Molim vas da ovo shvatite veoma ozbiljno. Imamo loša iskustva iz prošlosti, a neki ljudi ignorišu ove apele - naglasio je poljski premijer.
Visoki zvaničnici nacionalne bezbednosti saopštili su američkom predsedniku Donaldu Trampu da je vojska spremna za potencijalne napade na Iran već u subotu.
Sjedinjene Američke Države uputile su Iranu konačni ultimatum da demontira svoj nuklearni program ili će se suočiti sa „drugim opcijama“, preneo je Foks njuz, pozivajući se na izvore bliske administraciji u Vašingtonu.
Rusija i Iran sprovešće zajedničke pomorske vežbe u trenutku pojačanih tenzija i izveštaja o spremnosti američkog predsednika Donalda Trampa da započne ratne operacije.
Mogući dogovor Donalda Trampa sa Iranom naišao je na oštar otpor u delu američke javnosti, a Volstrit džornal ocenjuje da bi popuštanje Teheranu pre potpisivanja punog nuklearnog sporazuma bilo politički i strateški opasno za SAD.
SAD i Iran usaglasili su osnovne uslove za otvaranje Ormuskog moreuza, ali sporazum još nije zvanično potpisan, objavio je Njujork tajms pozivajući se na izvore upoznate sa pregovorima.
SAD i Iran blizu su potpisivanja privremenog memoranduma koji bi produžio primirje na 60 dana, otvorio Ormuski moreuz za plovidbu i omogućio Teheranu da ponovo slobodno izvozi naftu
Donald Tramp stiže u Peking na sastanak sa Si Đinpingom u trenutku kada Vašington od Kine traži pomoć oko rata sa Iranom, Ormuskog moreuza i smirivanja energetskog haosa koji sve jače pritiska svetsku ekonomiju, piše Gardijan.
Novi vrhovni vođa Irana ajatolah Modžtaba Hamnei nije viđen u javnosti od početka sukoba, ali američke obaveštajne službe procenjuju da i dalje ima važnu ulogu u ratnoj i pregovaračkoj strategiji Teherana, objavio je Si-En-En.
Iran je ublažio pregovaračku poziciju i signalizirao spremnost za razgovore sa Sjedinjenim Američkim Državama, bez ranijeg insistiranja da američka blokada mora odmah biti ukinuta kao preduslov za početak dijaloga.
Rat protiv Irana do sada je direktno koštao Sjedinjene Američke Države 100 milijardi dolara, četiri puta više nego što tvrdi Pentagon, izjavio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Visoki zvaničnici nacionalne bezbednosti saopštili su američkom predsedniku Donaldu Trampu da je vojska spremna za potencijalne napade na Iran već u subotu.
U Kijevu je pokrenuta hitna antikrizna kampanja nakon upozorenja Moskve da bi novi ruski udari mogli da budu usmereni na vojne objekte, centre odlučivanja i kapacitete ukrajinske vojne industrije, izjavio je ambasador za posebne zadatke Ministarstva spoljnih poslova Rusije Rodion Mirošnik.
Krajnje šokantna informacija o služenju vojnog roka u Hrvatskoj ugledala je svetlost dana nakon što se medijima u toj zemlji požalila majka jednog vojnika iz Pule.
Blokaderska mantra o "ubačenim elementima" koji su napali srpsku policiju posle propalog predizbornog skupa na Slaviji, pukla je kao mehur od sapunice.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, obratio se srpskim medijima iz Kine, nakon obilaska korporacije Šaomi. Tom prilikom Vučić je odgovarao i na pitanja novinara o svim važnim temama.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković komentarisao je skandaloznu izjavu NATO lobiste Zdravka Ponoša, na račun posete predsednika Aleksandra Vučića Kini.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić žestoko je reagovala na skandalozno naslovnu stranu crnogorskih "Vijesti", koji su izgleda opsednuti predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
U Srbiji će danas biti sunčano i toplo, s najnižom temperaturom od 10 do 19, a najvišom od 28 do 32 stepena, saopštio je danas Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Kompanija "Starbaks" odlučila je da povuče svoj sistem veštačke inteligencije za brojanje zaliha samo devet meseci nakon što je uveden u prodavnice širom Severne Amerike, nakon što su se pojavili problemi u poslovanju.
Vođa ozloglašenog "kavačkog klana", Radoje Zvicer ranjen je u pucnjavi koja se dogodila 26. maja 2020. godine u Ukrajini. Na njega su tada vatru otvorili pripadnici suprotstavljenog, "škaljarskog klana", nakon meseci praćenja. Sigurne smrti spasila ga je supruga Tamara Zvicer koja je zapucala prema napadačima.
Tako je krajem 2020. godine šverc oko dve tone kokaina dogovarala je barska ćelija "balkanskog narko-kartela", okupljena oko vođe koji je na Skaju koristio nadimke Bolivar, Gil i Yakdlls.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se danas na auto-putu ka Beogradu kod isključenja pre Požarevca, kada je kamion probio zaštitnu ogradu i završio u suprotnom smeru.
Film "Lepota poroka" spada među najboljim u srpskoj kinematografiji, a jedna od scena po kojoj je ostao upamćen je ona u kojoj je prikazan seks između Eve Ras i Petra Božovića.
Sidni Svini je poslednjih dana u centru pažnje zbog eksplicitnih scena u trećoj sezoni serije "Euforija", a pojedini stručnjaci sada analiziraju kako bi se takav imidž mogao odraziti na njenu karijeru.
Glumica Maja Sabljić osvojila je publiku širom bivše Jugoslavije ulogom simpatične službenice i Mišine ljubavnice u komediji "Druga žikina dinastija" koji je u bioskope izašao davne 1986. godine.
Produžni kabal se često doživljava kao bezazleni dodatak, ali način na koji ga koristite direktno utiče na trajanje televizora, računara ili kućnih aparata.
Pokipelo jelo može da napravi pravi haos u kuhinji, ali postoji jednostavan trik koji mnogi i dalje koriste. Uz pomoć jedne obične drvene varjače možete sprečiti da pena iz šerpe završi po celoj ringli.
Bolesti srca su vodeći uzrok smrtnosti u svetu, zbog čega je ključno da prepoznate signale koje vam telo šalje kada nešto nije u redu. Jednostavan kućni test može da vam pomogne da procenite rizik od srčanog udara ili šloga.
U rijalitiju "Elita" došlo je do novog žestokog sukoba između Maje Marinković i Asmina Durdžića, a situacija je eskalirala do te mere da je obezbeđenje moralo hitno da reaguje.
U rijalitiju "Elita 9" dogodio se jedan od najemotivnijih trenutaka ove sezone, kada su Anita Stanojlović i Luka Vujović konačno saznali pol svoje bebe
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar