• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

02.03.2026

15:09

Tramp kreće u totalno čišćenje! Posle Irana i Madura, na redu je Kuba "Dani su vam odbrojani, režim se raspada"

EPA

Vesti

Tramp kreće u totalno čišćenje! Posle Irana i Madura, na redu je Kuba "Dani su vam odbrojani, režim se raspada"

Podeli vest

Američki senator Lindzi Grejam, poznat kao blizak saveznik predsednika Donalda Trampa, izjavio je da bi posle Irana i Venecuele Kuba mogla biti sledeća meta promena u američkoj spoljnoj politici.

Gream je, tokom gostovanja na američkoj televiziji, rekao da je Tramp "završio posao koji predsednik Ronald Regan nije uspeo" kada je reč o uklanjanju neprijateljskih režima.

Prema njegovim rečima, nakon što je američka vojska ranije uklonila venecuelanskog lidera Nikolasa Madura iz vlasti, "Kuba je sledeća" i "dani te komunističke diktature su odbrojani".

On je takođe ocenio da je "iranski režim, matična država međunarodnog terorizma, pred kolapsom", ističući da su vođe koje su podržavale terorističke akcije ili mrtve ili u bekstvu.

Grejam je dodao i da su Sjedinjene Države izgubile trojicu Amerikanaca u sukobima, te je izrazio zahvalnost i podršku "onima koji su se žrtvovali za svoju zemlju".

Kuba se trenutno suočava sa ozbiljnom ekonomskom krizom, delom zbog prekida snabdevanja naftom nakon pada Madura, kao i dugogodišnjeg američkog embarga, koji je na snazi još od 1960. godine. 

 

BONUS VIDEO 


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set