• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

15.03.2026

06:54

Totalno ludilo! Monstruozna izjava Trampa šokirala svet: Spaliće sve ovo "radi zabave"?!

EPA/Tanjug/shuttertock

Vesti

Totalno ludilo! Monstruozna izjava Trampa šokirala svet: Spaliće sve ovo "radi zabave"?!

Podeli vest

Sjedinjene Američke Države su u potpunosti razrušile iransko ostrvo Hark, ali bi američka vojska mogla ponovo da izvede udare „čisto radi zabave“, izjavio je predsednik SAD Donald Tramp.

On je to rekao u intervjuu za američku televiziju En-Bi-Si njuz, govoreći o rezultatima nedavnih napada na iranske ciljeve.

Prema njegovim rečima, američka vojska je tokom operacije nanela ogromnu štetu ostrvu koje predstavlja jednu od ključnih tačaka iranske naftne infrastrukture u Persijskom zalivu.

Tramp: ostrvo Hark je potpuno razrušeno

Američki predsednik je naglasio da su udari bili izuzetno snažni, ali je dodao da pojedini ključni energetski objekti nisu bili meta napada.

- Mi smo u potpunosti razrušili ostrvo Hark, ali možemo ponovo da ga napadnemo – čisto radi zabave - rekao je Donald Tramp u intervjuu

za En-Bi-Si njuz.

On je objasnio da američka vojska svesno nije uništila elektroenergetsku infrastrukturu na ostrvu.

- Nisam dirao dalekovode, jer bi njihova obnova trajala godinama - istakao je predsednik SAD.

Tramp o mogućem sporazumu sa Iranom

Donald Tramp je u istom intervjuu komentarisao i mogućnost pregovora sa Teheranom, navodeći da Iran pokazuje interesovanje za sporazum, ali da Vašington trenutno nije spreman da ga prihvati.

- Iran želi da zaključi sporazum, ali ja ne želim da ga zaključim, jer uslovi za sada nisu dovoljno dobri… svaki sporazum mora da bude veoma pouzdan - poručio je Tramp.

Njegove izjave dolaze u trenutku pojačanih tenzija između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, nakon serije međusobnih vojnih udara i pretnji koje su dodatno pogoršale bezbednosnu situaciju na Bliskom istoku.

BONUS VIDEO


Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…
Live TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!

02.05.2026

10:11

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set