Iranska odmazda bez milosti: Kasetne bombe pustoše Izrael, jeziv snimak udara u stambenu zonu! (VIDEO)
Podeli vest
Iran nastavlja napade na Izrael različitim vrstama naoružanja, a najnoviji snimak koji je objavila izraelska policija prikazuje trenutak udara kasetne municije u centralnom delu zemlje.
Na snimku se vidi kako jedna od kasetnih bombi, ispaljena iz iranske balističke rakete, pogađa ulicu u naseljenom području.
Američki vazdušni udar na žensku školu u iranskom gradu Minabu krajem februara otvorio je ozbiljna pitanja o ulozi veštačke inteligencije u savremenom ratovanju.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči izjavio je da Teheran nije tražio prekid vatre niti pregovore sa Vašingtonom i da će zemlja nastaviti da se brani tokom tekućeg sukoba sa Sjedinjenim Američkim Državama.
15.03.2026
23:00
Footage published by the police shows one of the cluster bomb munitions from an Iranian ballistic missile striking central Israel. pic.twitter.com/qvnWIXlr4v
Direktor Nacionalnog ekonomskog saveta Sjedinjenih Američkih Država Kevin Haset izjavio je da su napadi administracije američkog predsednika Donalda Trampa na Iran do sada koštali američki budžet oko 12 milijardi dolara.
Sukob na Bliskom istoku skrenuo je pažnju Vašingtona sa mirovnih pregovora o Ukrajini, tvrde četvorica diplomata Evropske unije koji učestvuju u razgovorima sa Kijevom.
15.03.2026
19:30
— Emanuel (Mannie) Fabian (@manniefabian) March 15, 2026
Prema dostupnim informacijama, prijavljeno je više mesta udara širom centralnog Izraela. U napadima je ranjeno nekoliko osoba, dok je pričinjena i materijalna šteta.
Kasetna municija funkcioniše tako što se iz rakete, projektila ili artiljerijske granate raspršuje veliki broj manjih bombi koje tokom leta pokrivaju široko područje, čime se povećava rizik po civilne objekte.
Izraelska hitna služba Magen David Adom (MDA) ranije je saopštila da su u napadima ranjene četiri osobe.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rat na Bliskom istoku, 72. dan. SAD i Iran su formalno u primirju, ali se i dalje sukobljavaju oko Ormuskog moreuza, gde američka mornarica presreće iranske tankere, a Iran odbija da prepusti kontrolu.
Teheran je poslao otvorenu pretnju Vašingtonu: iranske rakete i dronovi već su usmereni ka američkim bazama u regionu i ratnim brodovima koje Korpus čuvara Islamske revolucije označava kao neprijateljske.
Američki vazdušni udar na žensku školu u iranskom gradu Minabu krajem februara otvorio je ozbiljna pitanja o ulozi veštačke inteligencije u savremenom ratovanju.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je usred prvog Kolegijuma naše televizije pozvao političara Vladana Đokića, koji bi trebalo da bude rektor Beogradskog univerziteta, a u stvari je njegov uzurpator.
Proglasovci milioneri, na čijem je čelu blokader Dragan Bjelogrlić, žickaju pare od Srba iz dijaspore za svoju antisrpsku kampanju, o čemu je Informer već pisao, međutim, sada su objavljeni detalji ove njihove sramne akcije, kao i basnoslovan iznos koji traže.
Asocijacija novinara Srbije (ANS) oglasila se povodom pokušaja napada na na porodičnu kuću glavnog i odgovornog urednika "Informera" Dragana J. Vučićevića u selu Šarenik.
Predsednica Skupštine Republike Srbije Ana Brnabić vratila je na fabrička podešavanja Mariniku Tepić, perjanicu tajkuna Dragana Đilasa iz Stranke slobode i pravde (SSP).
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović očekuje novi predlog MOL-a u vezi sa Naftnom industrijom Srbije u najkraćem mogućem roku.
Od 1. jula, redizajnirani srpski pasoš ulazi u punu primenu. Novi pasoš biće sa modernijim dizajnom, unapređenim zaštitnim elementom i burgundi nijansom na koricama.
Tri godine i sedam dana prošlo je od stravičnog masakra u "Ribnikaru" i dan smo od nastavka suđenja roditeljima dečaka-ubice, a advokat porodica žrtava Zora Dobričanin, za Informer.rs podvlači da će deo odgovora na pitanje zašto se zločin desio saopštiti sudija prilikom presude, a da se drugi deo odgovora nalazi u ispitivanju događaja koji su prethodili, ali i onih koji su usledili nakon tragedije.
Kragujevčani su sinoć prisustvovali nesvakidašnjem prizoru koji je podsećao na scene iz filmova, kada je grupa konja, koja je pobegla sa lokalnog hipodroma, završila u samom centru grada.
Kristijan Golubović prisetio se susreta sa glumicom Sonjom Savić, koja je preminula 2008. godine, ali je govorio i o ličnim gubicima i problemima kroz koje je prolazi.
Zvezdan Anđić, bivši suprug pevačice Tine Ivanović, odlučio je da proda kuću u kojoj su zajedno živeli, kao i hotel na istom imanju, po ceni od 4.400.000 evra.
Pevačica Marija Šerifović gostovala je u emisiji kod voditeljke Bojana Lazić, gde je već na samom početku neposrednim i provokativnim nastupom izazvala pravu buru u studiju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar