Serija sinhronizovanih napada Irana na američke vojne objekte u Kuvajtu, Bahreinu, Iraku i Saudijskoj Arabiji označila je naglu i opasnu eskalaciju krize na Bliskom istoku.
14.03.2026
23:32
U roku od nekoliko sati nakon početka američko-izraelskog napada na Iran 28. februara ponovo su izbili sukobi i u Iraku.
U Iraku se vodi paralelni rat ili rat u senci, kako to piše "Fajnenšal Tajms".
Iran i šiitske grupe koje Iran podržava gađaju američke baze u Iraku, dok SAD bombarduje proiranske grupe u Iraku.
Avion za dopunu goriva u vazduhu tipa KC-135 izgubljen je u "prijateljskom vazdušnom prostoru" iznad Iraka, dok su potraga i spasavanje posade u toku, saopštila je Američka Centralna komanda (CENTCOM).
Situacija u Ormuskom moreuzu dramatično je eskalirala nakon što su iranske snage izvele seriju napada na naftne tankere u iračkim teritorijalnim vodama.
11.03.2026
23:30
U utorak su šiitske milicije u Iraku napale američki diplomatski objekat u Bagdadu, nakon raketnih napada na izraelske i američke baze u Jordanu, izveštava britanski Gardijan.
Irak je na udaru obe zaraćene strane, izjavio je irački ministar spoljnih poslova Fuad Husein na konferenciji za novinare u ponedeljak.
Vazdušni napad na bazu u Iraku
Jedna proiranska grupa objavila je da su u utorak u vazdušnom napadu ubijena četiri njena borca u bazi na severu Iraka, u najnovijem u nizu takvih napada koje su najverovatnije izveli SAD ili Izrael.
Proiranske milicije istovremeno gotovo svakodnevno napadaju američku bazu u Irbilu, glavnom gradu iračke autonomne regije Kurdistan, i pucaju na položaje potencijalnih američkih saveznika među lokalnim kurdskim frakcijama.
Od početka rata 28. februara stižu nepotvrđene informacije da američki i izraelski specijalci upadaju u Irak i deluju protiv proiranskih šiitskih milicija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Turska je upozorila Sjedinjene Države, Irak i kurdske snage da će preduzeti vojnu akciju ako kurdske organizacije budu uključene u operacije protiv Irana.
Američki predsednik Donald Tramp ponovo je uzburkao diplomatske vode svojom najnovijom izjavom za Njujork post, sugerišući da su na pomolu značajni događaji u odnosima između SAD i Irana.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je danas da je šokiran jer italijanska premijerka Đorđa Meloni ne želi da mu pomogne u ratu sa Iranom, odnosno da pomogne SAD da se reši nuklearnog naoružanja.
Pravi haos u režiji najostrašćenijih blokadera dogodio se sinoć na Medicinskom fakultetu u srcu Beograda, kada je razularena grupica zgubidana upala u prostorije ove visokoobrazovne institucije besna zbog rezultata izbora za studentski parlament.
Lider partije Tisa Peter Mađar, koji je pobedio na mađarskim parlamentarnim izborima, prodao se liberalima, ali je prvobitno bio nacionalista što sada prikriva, tvrdi ruski politikolog Nikolaj Sorokin.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić se obratila povodom skandala u režiji Zeleno-levog fronta i Evropske partije zelenih koji su održali pres konferenciju u holu Skupštine i pritom vređali i pretili Srbiji.
Na profilu "Narodni neprijatelj" na društvenoj mreži Iks, isplivali su podaci o poslovanju udruženja "Kamena Kolonija", za koje je navedeno da je to, zapravo, "fantomsko udruženje" inženjera Zorana Đajića, istaknutog blokadera.
General Ratko Mladić i dalje je veoma loše nakon moždanog udara u pritvorskoj bolnici, a iz Haga je stigla i medicinska dokumentacija, izjavio je njegov sin Darko Mladić.
Pre nešto više od sat vremena, dobra vest iz SAD je stigla u Srbiju. OFAK je produžio operativnu licencu za rad Naftnoj industriji Srbije, rekla je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović za tokom uključenja u Srpski dnevnik na Informer TV.
Zvanje počasnog građanina Beograda dobilo je više od 30 ljudi, od kada se dodeljuje, 1945. godine. Među njima su istaknuti državnici, vojskovođe, umetnici... Građanima Srbije je najinteresantniji među njima Nelson Mandela.
Redakcija Informera danas je obeležila svoju krsnu slavu - Istočni petak, a slavski kolač je sa sveštenikom lomio glavni urednik redakcije Dragan J. Vučićević sa kolegama, suprugom i decom.
Policija aktivno traga za muškarcem i sivim automobilom marke "citroen" koji se sumnjiči da je u sredu uveče nakon svađe u saobraćaju izbo M. K. (44), vozača autobusa na liniji 18.
Vlasnik pogrebne radnje u beogradskom naselju Ripanj, na koju je tokom noći bačen Molotovljev koktel, oglasio se i ispričao kako je saznao za incident, ali i šta je prethodilo ovom događaju.
Dežurni javni tužilac Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu je odredio zadržavanje Z.S.(32) zbog sumnje da je izvršio krivično delo ometanje pravde.
U Višem sudu u Beogradu Ognjen Dabetić danas je prvi put izneo odbranu povodom optužbi da je na podmukao način i iz niskih pobuda ubio transrodnu osobu Nou Milivojev (18), sa kojom je ranije bio u emotivnoj vezi.
U selu Dobroselica na Zlatiborskom okrugu snimljeni su mnogobrojni filmovi, a meštani bi voleli da njihov kraj ponovo postane centar filmadžija kao nekada.
Radio-televizija Srbije odlučila je da se sa programa skinu tri popularna formata: kulinarski šou "Na večeri kod", kao i kvizovi "Ja volim Srbiju" i "Stigni me ako znaš".
Ako ste mislili da su baletanke izašle iz mode, vreme je da promenite mišljenje, jer se u proleće 2026. vraćaju jače nego ikad i ponovo zauzimaju mesto među najtraženijom ženskom obućom.
Gugl sve više ugrađuje Gemini funkcije u svoje servise poput Gmaila i Gugl Workspace alata kako bi poboljšao produktivnost i automatizaciju. Ove opcije su deo šire strategije unapređenja digitalnih alata i često dolaze kao sastavni deo korisničkog iskustva, bez posebnog uključivanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar