Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je vojna operacija protiv Irana bila neophodna kako bi se sprečilo izbijanje nuklearnog sukoba koji bi mogao da preraste u Treći svetski rat.
Sedamnaesti je dan sukoba između Sjedinjenih Američkih Država i Izraela sa jedne, i Irana sa druge strane, uz međusobne udare na Izrael, američke baze i druge ciljeve širom Bliskog istoka. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
16.03.2026
06:57 >> 23:55
Jedan od razloga je nestašica nafte, koja je ranije dolazila iz Venecuele.
- Mislim da Kuba vidi da je kraj blizu i celog života slušam o SAD i Kubi i kada će SAD to da urade i mislim da ću imati čast da uzmem Kubu - izjavio je Tramp novinarima u Beloj kući.
Američki predsednik je dodao da bi posle "zauzimanja" Kube mogao sa tim ostrvom da radi šta mu je volja.
Američki predsednik Donald Tramp upozorio je da se NATO suočava sa "veoma lošom budućnošću" ako američki saveznici ne pomognu u otvaranju Ormuskog moreuza, koji je blokirao Iran.
16.03.2026
15:35
- Bilo da je oslobodim ili zauzmem, mislim da mogu da radim šta hoću, ako me pitate za istinu i oni su sad veoma slabi -dodao je Tramp.
Na Kubi je 1959. izbila komunistička revolucija protiv oligarhije koja je bila u sprezi sa Vašingtonom.
Od 1962, SAD drže Kubu u blokadi s ciljem "promene režima" ali su svi pokušaji atentata na dugogodišnjeg lidera Fidela Kastra doživeli neuspeh.
Kastro je preminuo 2016, nedugo nakon Trampovog prvog izbora za predsednika.
Tramp je ranije izjavio da je situacija na ostrvu njegova zasluga.
- To je zbog moje intervencije, inače ne bi imali ovaj problem i presekli smo naftu, novac, sve što im je stizalo iz Venecuele - rekao je američki predsednik u intervjuu za "Politiko".
Američki komandosi su početkom januara izvršili desant na Karakas i oteli venecuelanskog predsednika Nikolasa Madura, pri čemu je poginulo više od 30 Kubanaca iz njegove lične zaštite.
Madurova potpredsednica Delsi Rodrigez je oštro osudila američku raciju, ali je vlada u Karakasu odmah počela da radi po diktatu iz Vašingtona.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kuba će u narednim danima pustiti na slobodu 51 zatvorenika kao gest "dobre volje" nakon razgovora u kojima posreduje Vatikan, saopštila je kubanska vlada.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je vojna operacija protiv Irana bila neophodna kako bi se sprečilo izbijanje nuklearnog sukoba koji bi mogao da preraste u Treći svetski rat.
Izrael je sinoć u vazdušnom napadu ubio šefa iranskog Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija, potvrdio je izraelski ministar odbrane Izrael Kac.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pre tri dana obećao je meštanima aranđelovačkog naselja Kopljari da će u roku od 10 dana biti izgrađen lokalni put u tom naselju. To se danas i desilo.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa predstavnicima kompanije Azvirt nakon čega će biti potpisan komercijalni ugovor o projektovanju i izvođenju radova na izgradnji brze saobraćajnice granični prelaz Bački breg-Sombor-Kula-Vrbas-Srbobran.
Za Draganu Stanojević koja je 17. marta 2004. godine sa tri ćerke od dve, osam i 12 godina bila u Kosovu Polju, sećanja na taj datum nikada neće izbledeti, a dim od paljevina i strah, kako tvrdi, oseća i dan danas.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Želim da znate da mi decu ne lečimo sms porukama i da je uz pomoć države veliki broj dece, širom Srbije, poslat na lečenje i to je ono što moramo da znamo pre nego što uperimo prst u nekoga.
Najluđim kružnim tokom na svetu proglašen je "Svindon" koji se nalazi u Engleskoj. Lokalci ga nazivaju "Magični kružni tok", a postao je velika atrakcija.
Uznemirujuća scena zabeležena je kod Bešenovačkog jezera na Fruškoj gori, kada su deca vozila kvadove velikom brzinom, izvodeći rizične manevre i vozeći po strmom terenu, bez nadzora roditelja!
Prijepoljci su se obradovali vestima da će pešački viseći most ponovo biti u funkciji, pogotovo jer je postojeći viseći most totalno je zabranjen za prelazak
Zbog pretnje učenika petog razreda da je u školu doneo vatreno oružje, jedan deo učenika Osnovne škole "Stojan Novaković" na Letinjikovcu, kod Šapca, danas je napustio nastavu.
Srpski narko-bos Srđan Jezdimir, koji je u Ekvadoru osuđen na 10 godina zatvora zbog pranja novca od šverca tona kokaina u Evropu, zatražio je od suda da ga hitno izruči Austriji.
Više javno tužilaštvo u Nišu, podiglo je optužnicu protiv V.S. (18) iz tog grada, jer je 19. novembra 2025. godine, izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginuo stariji muškarac (70).
Kristin Kabot prvi put je stala pred kamere nakon "kiss cam" skandala koji joj je uništio karijeru i otkrila da je i njen suprug te večeri bio na koncert grupe Coldplay.
Nova horor serija "Something Very Bad Is Going to Happen" (Nešto veoma loše će se desiti), autorke Hejli Z. Boston, premijerno stiže na Netflix 26. marta.
Ako vam je haljina koju je Kajli Džener nosila na dodeli Oskara delovala poznato, niste pogrešili. Reč je o toaleti koju je nosila pre 3 godine, ali u osveženom ruhu.
Boranija pripremljena na manastirski način jedno je od jednostavnih posnih jela koje osvaja bogatim ukusom. Kombinacija povrća, paradajza i maslinovog ulja daje gustu i hranljivu čorbu koja je idealna za dane posta.
Influenserka Aleksandra Vasković, supruga pevača Bojan Vasković, frontmena Leksington benda, pohvalila se svojim luksuznim garderoberom koji je raj za ženske oči.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar