Rejting popularnosti američkog predsednika Donalda Trampa pao je na 31%, što predstavlja najnižu tačku podrške od njegovog povratka u Belu kuću.
Prema podacima agencije Rojters, pre samo nedelju dana podrška američkom lideru iznosila je 36%, što ukazuje na nagli negativni trend u javnom mnjenju.
Sve veće neslaganje javnosti sa spoljnopolitičkim odlukama Vašingtona u vezi sa ratom na Bliskom istoku stvorilo je jaz između administracije i biračkog tela.
Pored cena goriva, uporna inflacija u sektoru osnovnih životnih namirnica dodatno doprinosi osećaju nestabilnosti.
Kontekst i upoređivanje
Ovaj pad od 5% u samo osam dana signalizira ozbiljan izazov za Trampovu administraciju.
Uporedne analize pokazuju da su prethodni predsednici u sličnim kriznim situacijama, poput energetske krize 1970-ih, teško vraćali poverenje bez radikalnih promena u unutrašnjoj politici.
Kritičari ističu da bi dalja eskalacija na međunarodnom planu mogla dodatno da poljulja poverenje nezavisnih glasača, koji su bili ključni za njegovu izbornu pobedu.
Iran je odbacio mogućnost privremenog primirja i postavio znatno šire uslove za smirivanje sukoba, poručujući da je jedino prihvatljivo rešenje potpuni kraj ratova u celom regionu Bliskog istoka.
Trampova administracija zahteva odgovore od Španije nedelju dana nakon što je 25-godišnjoj žrtvi seksualnog napada Noeliji Kastiljo Ramos dozvoljeno da umre eutanazijom.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da ozbiljno razmatra povlačenje Sjedinjenih Američkih Država iz NATO-a, nakon što se Alijansa nije pridružila njegovom ratu protiv Irana.
Administracija predsednika SAD Donalda Trampa razmatra više vojnih opcija prema Iranu, uključujući vazdušnu kampanju koja bi mogla da traje do dve sedmice.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp privukao je pažnju javnosti nakon što je tokom obraćanja gestovima i zvučnim efektima imitirao dejstvo američke protivvazdušne odbrane.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da su američke snage uništile gotovo kompletne vojne kapacitete Irana, uključujući mornaricu, ratno vazduhoplovstvo, radarske sisteme, protivvazdušnu odbranu, kao i između 98 i 99 odsto raketa i dronova kojima je Teheran raspolagao.
Usred rastućeg broja žrtava u sukobu između SAD i Irana, predsednik Amerike Donald Tramp uputio je novo oštro upozorenje Teheranu, izjavljujući da će svaki američki vojnik koga ubije Iran biti dočekan snažnim i bespoštednim vojnim odgovorom.
Predsednik SAD Donald Tramp će podržati zakon o "oštrim" sankcijama protiv Rusije isključivo pod uslovom da taj dokument obuhvati i restrikcije protiv Irana.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp razmatra mogućnost proširenja vojnih udara na Iran, uključujući napade na nuklearna postrojenja i drugu stratešku infrastrukturu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iran je odbacio mogućnost privremenog primirja i postavio znatno šire uslove za smirivanje sukoba, poručujući da je jedino prihvatljivo rešenje potpuni kraj ratova u celom regionu Bliskog istoka.
Iza izdvajanja, detaljnog pretresa i višesatnog zadržavanja predsednika Slobodne Crne Gore Vladislava Dajkovića na Aerodromu Tivat stajala je Agencija za nacionalnu bezbednost Crne Gore, saznaje „Politika" iz izvora upoznatih sa postupanjem državnih službi u ovom slučaju.
Blokaderski mediji su do sada napisali mnoštvo laži i sramnih tekstova o predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i njegovoj porodici, pa su sada nastavili u istom stilu.
U Srbiji vlada epidemija svinjske kuge. Eutanazirano je preko 30.000 svinja. Nažalost, zabeležen je prvi slučaj prelaska bolesti sa svinje na neku osobu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je, tokom posete Novom Selu u opštini Kupres u Republici Srpskoj, zahvalio meštanima što čuvaju budućnost srpskog naroda u tom kraju, gde je to, kako je istakao, teško.
Na graničnom prelazu Dorjan putnici čekaju već 6 sati, a kako kažu, saobraćaj je u potpunosti blokiran. Ništa bolja situacija nije ni na Evzoniju, gde se se čeka oko 5 sati.
Jezivo ubistvo Radivoja G. (73), u kraju poznatiji pod nadimkom Raša, čije je nago i vezano telo pronađeno u potkrovlju zgrade u Ulici Salvadora Aljendea na Karaburmi, izazvalo je šok i nevericu u celom naselju.
Nakon jezivog ubistva koje je potreslo beogradsko naselje Karaburma, gde je na tavanu zgrade u Ulici Salvadora Aljendea pronađeno nago i vezano telo G. R. (73), celo naselje vrvi od policije.
Nišlija (20) brutalno je pretučen, demolirano mu je vozilo, a napadači su pokušali da ga izguraju sa kolovoza i to sve zbog devojke koju je pozvao u izlazak na planinu Koritnik u Niškoj Banji.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su P. K. (50) iz ovog grada, zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Beograđanin A. T. (24) kažnjen je maksimalnom novčanom kaznom od 4.000 evra jer je jutros vozeći BMW napravio seriju teških saobraćajnih prekršaja u Budvi.
Glumac Dragiša Milojković, koga će publika zauvek pamtiti kao Milutina iz serije "Seljaci", biće sahranjen u utorak, 4. avgusta, na Gradskom groblju u Jagodini.
Netfliks se suočava sa tužbom od 105 miliona dolara nakon što je iz njihovih kancelarija u Los Anđelesu ukraden eksterni hard-disk sa još neobjavljenim ratnim trilerom "Fortitude", u kom glavnu ulogu tumači Nikolas Kejdž.
Iako je bikini godinama bio najprepoznatljiviji simbol leta i boravka na plaži, poslednjih godina jednodelni kupaći kostimi ponovo su stekli veliku popularnost.
Za samo 20 minuta pripremite kremastu italijansku testeninu sa limunom od svega četiri sastojka. Ovaj jednostavan i osvežavajući recept savršen je za tople letnje dane.
Visoke temperature, sunce i more menjaju potrebe kože i kose, pa je leto idealan trenutak da rutinu nege prilagodite laganijim i osvežavajućim proizvodima.
Nakon svadbe Neše Twinsa, denserka i folker su bili glavna tema budući da je Lina Božović je Eri Ojdaniću uputila poljubac u obraz, a pevač je fotografiju i javno podelio.
Pevačica Ana Nikolić je za pesmu "Direktore", koju je pevačica Kaja Ostojić snimila i objavila još 2023. godine, rekla da joj je ukradena i šokirala sve na mrežama!
Bivša rijaliti učesnica i fitnes instruktorka Ljuba Pantović je pokazala da i u petoj deceniji drži lekciju upola mlađim devojkama svojim mišićavim telom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.