(VIDEO) Izbio stravičan požar! Ogromna teritorija je u pitanju: Od ovoga zavisi sve - 400 vatrogasaca na nogama
Podeli vest
U austrijskim pokrajinama Štajerskoj i Koruškoj u toku je gašenje šumskih požara koji su zahvatili više od 110 hektara, u kome učestvuje oko 400 vatrogasaca, kao i tri helikoptera, saopštili su danas austrijski vatrogasci.
Jedna od najvećih termoelektrana-toplana u Bukureštu u Rumuniji izgorela je tokom noći, prenosi ruski Telegram kanal "Operacija Z" koji prenosi vesti sa ratišta u Ukrajini.
Naftna infrastruktura na jugu Rusije ponovo je pod opsadom vatrogasnih ekipa nakon što je u ranim jutarnjim časovima izbio ozbiljan požar u gradu Tihorecku.
18.04.2026
15:40
🇦🇹🌲🔥 Incêndio florestal se espalha pelo vale austríaco de Lesachtal
❗️ Desde a noite de quinta-feira (23), um incêndio florestal de grandes dimensões mantém em alerta o vale de Lesachtal, na Áustria.
🔥 As chamas já consumiram cerca de 110 hectares de vegetação.
Na licu mesta je i oko 150 vatrogasaca sa 40 vozila a njihov glavni zadatak trenutno je da helikopterima obezbede vodu za gašenje požara.
Skoro 110 hektara šume zahvatio je požar u dolini Lesah u Koruškoj, koga od juče gasi skoro 250 vatrogasaca, a danas je u njegovo gašenje uključen i jedan helikopter.
Austrijske oružane snage takođe pomažu u gašenju požara.
Višeslojna snaga Štajerske: Spoj industrije, energije i tradicije
Štajerska se često opisuje kao jedna od najvažnijih pokrajina Austrije.
U središtu te priče nalazi se Grac, drugi po veličini grad u Austriji i jedan od ključnih industrijskih centara zemlje.
Za razliku od Beča, koji je više administrativni i međunarodni centar, Grac je proizvodna baza. Tu se razvija i proizvodi sve od automobilskih komponenti do naprednih inženjerskih rešenja.
Prisustvo kompanija poput Magna Steyr pokazuje da Štajerska nije lokalna industrijska zona, već deo globalnih lanaca proizvodnje.
Energetska stabilnost i prelazak na zelena rešenja
Energetski sektor dodatno učvršćuje njen značaj. Region ulaže u obnovljive izvore energije, posebno hidroenergiju i biomasu, što ga čini važnim za stabilnost austrijskog energetskog sistema.
U kontekstu Evrope koja pokušava da smanji zavisnost od fosilnih goriva, ovakvi regioni dobijaju još veću težinu.
Poljoprivreda kao stub ekonomske otpornosti
Poljoprivreda u Štajerskoj možda nije dominantna kao industrija, ali ima stabilizujuću ulogu. Vinogradi, voćnjaci i stočarstvo obezbeđuju kontinuitet i otpornost lokalne ekonomije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedna od najvećih termoelektrana-toplana u Bukureštu u Rumuniji izgorela je tokom noći, prenosi ruski Telegram kanal "Operacija Z" koji prenosi vesti sa ratišta u Ukrajini.
Estonski premijer Kristen Mihal izašao je sa drskim predlogom da se uvedu carine na robu iz Rusije za potrebe finansiranja obnove Ukrajine. Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev je uzvratio predlogom da i Rusija u tom slučaju simetrično odgovori.
Narodni poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov raskrinkao je tajkunski Danas, ali i sve one koji su na zlonameran način interpretirali reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Predsednica Skupštine Republike Srbije Ana Brnabić podelila je na društvenim mrežama utiske o tribini koju je danas sa glavnim urednikom Informera Draganom J. Vučićevićem održala u Glogonjskom ritu.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović, obišla je danas u Kostolcu novi proizvodni kapacitet Elektroprivrede Srbije - termoelektranu B3.
Nacionalni paviljon Republike Srbije na međunarodnoj izložbi Ekspo 2027 Beograd i kompanija VodaVoda potpisali su sponzorski ugovor, čime je VodaVoda postala zvanična voda srpskog paviljona tokom trajanja ove globalno značajne manifestacije.
Polcija u Smederevu efikasnim radom je identifikovala trojicu osumnjičenih za krivično delo razbojništvo u pokušaju, izvršeno u jednoj zlatari u centru Smedereva.
Ulcinjska policija podnela je krivičnu prijavu protiv N.C. iz tog grada nakon što su pretresom prostorija i vozila koje koristi pronađena dva pištolja bez odgovarajuće dokumentacije, saopštila je Uprava policije Crne Gore.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Bivša stjuardesa Nikola Dejlova otkrila je šta se događa kada posada posumnja da se dvoje putnika povuklo u toalet sa drugačijim namerama i zašto se takve situacije najčešće završavaju neprijatno po učesnike.
Dobar roštilj ne nastaje tek kada meso stigne na rešetku, sve počinje mnogo ranije, tokom pripreme. Iako se često misli da je presudan samo kvalitet mesa, pravi trik za sočan i ukusan zalogaj krije se u marinadi.
Direktor kompanije "Voneus Broadband" Hal Ponton, upozorio je na tri mesta u domu gde ljudi najčešće drže ruter, a koja zapravo ozbiljno kvare kvalitet interneta.
Naučna istraživanja ukazuju da redovno ispijanje soka od crne zove može imati pozitivan uticaj na varenje, može ubrzati metabolizam i olakšati održavanje telesne težine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar