Imao je bogatstvo vredno 29 miliona dolara, idelan brak i sve što poželi. Posle poslovnog kraha napustio je sve i već više od 20 godina uživa na pustom ostrvu, samo u društvu svog psa
Nekadašnji milioner Dejvid Glašin imao je kompaniju koja je iskopavala zlato u Papua Novoj Gvineji. Poslovao je sa u to vreme najvećim svetskim biznismenima i kompanijama, a onda je, posle kraha berze 1987, izgubio veći deo bogatstva.
Kada ga je i žena napustila preselio se na malo ostrvo na severoistoku Australije.
– Želim da umrem ovde. Ovo je moj raj na zemlji. Kad sam došao na ostrvo bio sam otrovan željom za novcem. Novac truje ljude. Zbog njega mi se raspao brak – objasnio je Dejvid u dokumentarcu o njegovom životu.
Bivši milioner ističe da mu ponekad nedostaje razgovor sa ljudima i da bi voleo da ga neko poseti nekoliko puta godišnje. Voli prirodu koja ga okružuje, ali dodaje da može da se dogodi da ako se nađete u nevolji na ostrvu nema ko da vam pomogne i smrt je neizbežna.
Jednom godišnje napušta ostrvo kako bi sebi obezbedio namirnice za život.
Australijske vlasti sada žele da ga isele sa ovog ostrva.
Dvadesetjednogodišnji student, budući menadžer i košarkaš iz Leskovca Bratislav Janković nije ni sanjao da će, vraćajući se sa roditeljskog sastanka svog mlađeg brata, u sekundi postati pravi milioner.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dvadesetjednogodišnji student, budući menadžer i košarkaš iz Leskovca Bratislav Janković nije ni sanjao da će, vraćajući se sa roditeljskog sastanka svog mlađeg brata, u sekundi postati pravi milioner.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izjavio je danas da će ruska strana samostalno birati ciljeve za odgovor na razbojništvo i piratstvo zapadnih zemalja, pri čemu oni ne moraju da se nalaze u istim vodama.
Blokader Milan Grubetić iz Kostolca, jedan od lidera tzv. "Građanskog zbora Požarevac" i redovni učesnik blokada, svojim primerom pokazuje šta takvi poput njega, nude građanima Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da vlast neće produbljivati podele u društvu, već da će nastaviti da razgovara sa građanima i radi na razvoju zemlje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da Srbiji ne preti opasnost od regiona, ali da su političke pozicije Srbije i Crne Gore značajno različite, ukazujući na odnos prema tzv. Kosovu, NATO-u i sankcijama Rusiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je radove na izgradnji kompleksa Ekspo 2027 i poručio da je neophodno dodatno ubrzati sve aktivnosti, jer su ostala još tri i po meseca do predaje ključeva.
Vremenska prognoza je glasila: lepo i toplo vreme. Svako ko se bude odlučio da ode na veliku igranku koja će se održati na kupatilu „Partizana“ na Adi Ciganliji, najavljenu za sutradan, neće imati razloga za brigu zbog kiše.
Narodni muzej Užice vodi treću terensku kampanju na arheološkom lokalitetu Crkvine u selu Seništa. Radovi su na završnoj fazi istraživanja humke broj 1.
Ministar unutrašnjih poslova i komandant Štaba za vanredne situacije Ivica Dačić rekao je da se suočavaju sa dva velika problema – sa požarima na otvorenom i najnižim vodostajem Dunava u poslednjih 100 godina.
Srbin (57) uhapšen je u Italiji nakon dojave građanina, a policija je utvrdila da je koristio čak 16 različitih imena. Povezuju ga i sa velikom provalom iz 2018. godine.
Službenici Uprave carina u Podgorici prekinuli su nesvakidašnji pokušaj uvoza robe iz Sjedinjenih Američkih Država, nakon što su tokom redovne kontrole poštanskih pošiljki u carinskom skladištu Pošte Crne Gore izdvojili jedan sumnjiv paket.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila sinoć u Obrenovcu, na raskrsnici Ravnogorske i Ulice Carice Milice, životno je ugrožen biciklista Čedomir N. (72), kome se lekari bore za život.
Policija je prilikom pretresa stana u Staroj Pazovi pronašla oko 270 grama materije za koju se sumnja da je amfetamin. Protiv osumnjičenog M. M. (37) biće podneta krivična prijava.
Hrvatska starleta Ava Karabatić oglasila se nakon velikog požara koji je zahvatio područje Omiša i otkrila da je u vatrenoj stihiji ostala bez dela imovine.
Reperka Dia Kostić je bez zadrške govorila o porodici, detinjstvu, osećaju nepripadanja u Švajcarskoj, ali i o tome koliko je baka oblikovala njen karakter i životne stavove.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.