IRAN PRETI ODMAZDOM: Osvetićemo se, SAD snose odgovornost za posledice svog avanturizma!
Podeli vest
Iranski zvaničnici osudili su ubistvo generala Revolucionarne garde tokom napada na aerodrom u blizini Iraka i zapretili osvetom Sjedinjenim Državama
Iran će ostati odlučan u nameri da se odupre Sjedinjenim Državama, rekao je danas iranski predsednik Hasan Rohani, kao odgovor na ubistvo šefa Kudsovih snaga Kasima Sulejmanija, javila je iranska državna televizija.
Usled dramatične eskalacije krvave borbe Vašingtona i Teherana, Bela kuća je saopštila da je američki predsednik Donald Tramp naredio vazdušni napad u kom je danas u ranim jurarnjim časovima u Bagdadu ubijen visokorangirani iranski general Kasem Sulejmani
03.01.2020
07:20
"Sulejmanijevo mučeništvo će učiniti Iran odlučnijim da se odupre američkom ekspanzionizmu i odbrani naših islamskih vrednosti. Bez sumnje, Iran i druge zemlje koje traže slobodu u regionu će se osvetiti", rekao je Rohani, prenosi Rojters,
Foto: AP PHOTO
Ministar spoljnih poslova Irana Dzavad Zarif osudio je ubistvo generala Kasema Sulejmanija, nazvavši ga američkim aktom međunarodnog terorizma, a ajatolah Ali Hamnei je zapretio osvetom.
"Američki akt međunarodnog terorizma, ciljanje i atentat na generala Sulejmanija izuzetno je opasna i bezumna eskalacija. SAD snose odgovornost za sve posledice svog avanturizma", napisao je Zarif na svom Tviter nalogu, opisujući komandanta kao "najefikasniju silu u borbi protiv" Islamske države, Al Nusre i Al Kaide, prenosi TAS S.
Iranski vrhovni vođa ajatolah Ali Hamnei proglasio je trodnevnu nacionalnu žalost zbog ubistva komandanta elitne jedinice Iranske revolucionarne garde.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Usled dramatične eskalacije krvave borbe Vašingtona i Teherana, Bela kuća je saopštila da je američki predsednik Donald Tramp naredio vazdušni napad u kom je danas u ranim jurarnjim časovima u Bagdadu ubijen visokorangirani iranski general Kasem Sulejmani
Kako naša GOSI služba javlja, blokaderi-kapuljaši zajedno sa ekipom antisrpske "N1", odlučili su da posete Orašac i okolinu kako bi pričali sa narodоm. Ipak, realnost ih je brutalno demantovala.
Posle skoro dva meseca pauze, proizvodnja naftnih derivata u Rafineriji Pančevo danas je zvanično obnovljena, saopštila je ministarka rudarstva i energetike, Dubravka Đedović Handanović.
Kako nezvanično saznajemo Vrhovna tužiteljka Zagorka Dolovac obećala je svom bliskom saradniku, predsedniku Visokog saveta tužilaštva Branku Stamenkoviću da će ga nakon isteka mandata u VST -u početkom aprila imenovati za predstavnika Srbije u Eurojust-u!
Nažalost, Amela Melegi je zbog povrede bila prinuđena da napusti Exatlon, a kako portal Informer saznaje ona je pokidala prednje ukrštene ligamente kolena, zbog čega joj preti operacija.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Danas je ispod Beogradske tvrđave, povodom Krstovdana, u organizaciji Kraljevskog reda vitezova održano plivanje za Časni krst, a 33 učesnika je u duhu zajedništva zajedno iznelo krst iz vode.
Edna iz Ugande i Momčilo iz Srbije upoznali su se pre sedam godina u Kampali, glavnom i ujedno najvećem gradu Ugande. Posle tri godine zabavljanja, usledilo je venčanje, ubrzo su postali roditelji devojčice, a od jesenas žive u Nišu!
Povodom obeležavanja velikog hrišćanskog praznika Bogojavljenja, sutra će se, širom Srbije plivati za Časni krst. Tradicionalno plivanje počinje nakon Liturgije, tačno u 12 časova.
Policajci u Somboru, uhapsili su N. P. (21), odgovorno lice privrednog društva „Mesokomerc“ iz okoline ovog grada, zbog sumnje da je izvršio krivična dela proizvodnja i stavljanje u promet škodljivih proizvoda i nedozvoljena trgovina.
Ćerka legendarnog glumca Tihomir Arsić, Vera Arsić, odlučila je da nastavi porodičnu tradiciju i krene putem glume, profesije po kojoj njenog oca pamti čitava Srbija.
Glumac Radovan Vujović govorio je o svojoj ulozi Branka u novom filmu "Saučesnici". Navodi da priča filma govori o tome da čovek može da spozna sebe tek onda kada dođe u situaciju da bira između dobra i zla.
Šest godina nakon što je spuštena zavesa na seriju" Moderna porodica", omiljeni Kam i Mičel ponovo su zajedno. Glumci Erik Stonstrit i Džesi Tajler Ferguson sreli su se u opuštenoj gastronomskoj atmosferi, povodom Fergusonovog podkasta.
Surutka, tečnost koja nastaje pri pravljenju sira, nekada je bila cenjena kao "sveta vodica" za organizam. Danas često završava u otpadu, ali je zapravo moćan prirodni čistač jetre.
Slavsko žito je tradicija koja se može obogatiti modernom kombinacijom, a ova verzija sa kokosom i žele bombonama donosi osvežavajuću notu, idealnu za slavsku trpezu, naročito za najmlađe.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar