• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs/RTS

22.01.2020

13:54

SAUDIJCI NEGIRAJU DA SU HAKOVALI SMARTFON DŽEFA BEZOSA, UN najavile HITNU ISTRAGU!

Vesti

SAUDIJCI NEGIRAJU DA SU HAKOVALI SMARTFON DŽEFA BEZOSA, UN najavile HITNU ISTRAGU!

Podeli vest

Ambasada Saudijske Arabije u Vašingtonu demantovala je na svom Tviter nalogu priču objavljenu u britanskom listu Gardijan da su službe te države hakovale telefon jednog od najbogatijih ljudi na svetu Džefa Bezosa

"Medijski izveštaji da Kraljevina stoji iza hakovanja telefona gospodina Bezosa su apsurdni. Tražimo pokretanje istrage kako bi se utvrdile sve činjenice", objavili su na Tviteru.

Ministar spoljnih poslova Saudijske Arabije je u Davosu izjavio da su tvrdnje da je princ prestolonaslednik hakovao Bezosov telefon "blesave" i zatražio da im se pruže dokazi.

Ujedinjene nacije najavile su da će istražiti ovaj slučaj i uskoro izdati saopštenje.

Prema navodima Gardijana, Bezos i princ Mohamed bin Salman razmenjivali su redovno poruke preko Votsapa, a 1. maja 2018. bin Salman je Bezosu poslao video-klip u kojem je bio skriven program koji je omogućio neovlašćeno preuzimanje sadržaja iz telefona.

Nekoliko meseci kasnije u tabloidima su se pojavile privatne poruke Džefa Bezosa koje su ukazivale na bračno neverstvo zbog čega se prvi čovek Amazona nešto kasnije i razveo.

 

U oktobru 2018. u konzulatu Saudijske Arabije u Istanbulu ubijen je saudijski državljanin i kolumnista Vašington posta Džamal Kašogi koji je poslednjih godina kritikovao vlast princa Mohameda bin Salmana.

Saudijska Arabija isprva je oštro demantovala povezanost sa ovim ubistvom, ali je pod pritiskom objavljenih dokaza ipak priznala umešanost i kaznila odgovorne.

Džef Bezos je vlasnik dnevnog lista Vašington post.

Njegova služba za odnose sa javnošću odbila je da komentariše ovaj slučaj i moguću umešanost saudijskog princa, ali su objavili da Bezos sarađuje sa istragom.

Podsetimo, britanski Gardijan objavio je senzacionalnu vest da je telefon prvog čoveka onlajn prodavnice Amazon i vlasnika novina Vašington post hakovan od strane saudijskih službi u maju 2018. Saudijci kažu da su takve tvrdnje apsurdne.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Umro Čak Noris
Showbiz

Umro Čak Noris

Čuveni majstor borilačkih veština i zvezda akcionih hitova poput "Delta Force" i "Missing in Action", Čak Noris (86), preminuo je u četvrtak ujutru na Havajima, saznaje TMZ.

20.03.2026

15:02

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa
Showbiz

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa

Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".

20.03.2026

15:35

Magazin

Džet set