NISAM LUD DA SE KAČIM S PUTINOM! Makron: Neću da se svađam s Rusijom, politika otpora prema Moskvi je propala!
Podeli vest
Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da je evropska politika otpora prema Rusiji poslednjih godina propala i da niko ne želi da se konfrontira sa Moskvom direktno, te da je jedina opcija blizak dijalog radi rešavanje nesuglasica
"Čujem otpor svih naših partnera. Nisam lud, to je potpuno neefikasan sistem", rekao je Makron na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji, prenosi Rojters.
Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je da će podržati početak pregovora sa Severnom Makedonijom i Albanijom, ako izveštaj Evropske komisije u martu bude pozitivan
15.02.2020
12:24
On je dodao da nije video da je ijedan od njegovih saveznika spreman da se konfrontira sa Rusijom.
"Treba tražiti drugi pristup i restartovati strateški dijalog, zato što danas pričamo sve manje i manje, konflikta je sve više, a mi nismo u stanju da ih rešimo", rekao je predsednik Francuske.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je da će podržati početak pregovora sa Severnom Makedonijom i Albanijom, ako izveštaj Evropske komisije u martu bude pozitivan
Ruske snage izvele su snažan raketni udar na objekat u selu Prikolotne u Harkovskoj oblasti, a prema tvrdnjama proruskih izvora, meta je bio važan punkt ukrajinske vojske u kojem su se nalazili i strani vojni stručnjaci.
Samozvani premijer lažne države Kosovo Aljbin Kurti, učestovao je na skupu u Barseloni na kom su bili i tajkun Dragan Đilas i njegovi zamenici, Marinika Tepić, Borko Stefanović, kao i Srđan Milivojević.
Dragan Cvetić, partner vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac, kog su ekipe GOSI službe i "Vaseljenske" danima pratile i tako ustanovile njegovo neobično kretanje, nakon toga je nestao, pa se tim povodom sada oglasio predsednik SRS prof. dr Vojislav Šešelj.
Lena Stokić glavna je blokaderka s Medicinskog fakulteta u Beogradu, koja je u noći između četvrtka i petka ove nedelje na toj visokoobrazovnoj instituciji zajedno sa grupicom svojih siledžijskih istomišljenika izazvala neviđeni haos, pa čak napadala i policiju.
Punih 13 godina Priština na čelu sa samozvanim premijerom Aljbinom Kurtijem odbija da sprovede Briselski sporazum. Isto toliko godina Evropa, koja je potpisnik i garant sporazuma, gura glavu u pesak i pravi se slepa kod očiju.
„Srbi su uvek imali duh da oproste, ali danas imamo i dovoljno samopoštovanja da pamtimo zlo koje nam se dogodilo“, poručila je ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski u Kozarskoj Dubici, na Memorijalnoj akademiji „Majka Kozara“ povodom obeležavanja 81 godine od proboja poslednje grupe logoraša iz koncentracionog logora Jasenovac.
Danas se održava centralni događaj 39. Beogradskog maratona, pa će zbog toga biti izmenjen režim saobraćaja na brojnim beogradskim ulicama, u određenim periodima u toku dana, dok će pojedini delovi grada biti zatvoreni od 7 do 20 časova.
Kreativnosti, inspiracije i nežnosti nikada nije na odmet, posebno kada na svet dolazi novi život, pa su tako tri sestre iz Čačka osmislile novi biznis.
U Srbiji će u danas, 19. aprila, biti pretežno sunčano i toplo vreme uz slab do umeren razvoj dnevne oblačnosti, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
U bolnici u koju su nakon pucnjave ispred kladionice u Beogradu prevezeni ranjeni radnik obezbeđenja M. A. (20) i osumnjičeni napadač M. J. (44), došlo je do novog incidenta kada je, maloletni sin muškarca koji je pucao napravio haos.
Beogradska policija pre dva dana u TC Galerija uhapsila je zbog iznude Dušana B. (24) i Luku M. (23) zbog sumnje da su skoro mesec dana iznuđivali novac od Aleksandra I. (19), a Informer je došao u posed svih detalja reketiranja.
Reditelj Dejan Zečević kaže da serija "Zvaćeš se Varvara" neće pomagati ljudima da se uspavaju uveče, već će ih na raznim frontovima protresti i zahtevati njihovu punu emotivnu uključenost.
U selu Dobroselica na Zlatiborskom okrugu snimljeni su mnogobrojni filmovi, a meštani bi voleli da njihov kraj ponovo postane centar filmadžija kao nekada.
Snima se treći nastavak planetarno popularne franšize "Top Gun", a holivudska zvezda Tom Kruz ponovo će obući pilotsku jaknu i uskočiti u kultnu ulogu Pita Maverika Mičela.
Danas se navršava 40 dana od stravične nesreće u kojoj je život izgubio Dragan Lazić, rođeni brat pevača Darka Lazića, a brojni prijatelji i porodica polako se okupljaju.
Danas se navršava 40 dana od tragične smrti Dragana Lazića, brata folk pevača Darka Lazića, čiji je prerani odlazak potresao porodicu, prijatelje i širu javnost.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar