KRAH! AMERIKU ČEKA NAJVEĆA FINANSIJSKA KRIZOM U ISTORIJI, lek FED za koronavirus biće poguban za ekonomiju!
Podeli vest
Amerika će se, posle kraha berze, suočiti sa najvećom finansijskom krizom u istoriji, smatra iskusni berzanski broker Peter Šif
Nakon što je početkom nedelje imala najgori dan od kraha berze 1987. godine, američka Uprava federalnih rezervi (FED) je najavila da će u finansijski sistem „ubrizgati" 1,5 biliona dolara, što je najveća intervencija od finansijske krize 2008.
Portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Žao Lijan odgovorio je danas na optužbe nekih američkih zvaničnika da je Kina sporo i nedovoljno transparentno reagovala na koronavirus da je moguće da je upravo američka vojska donela virus u kineski grad Vuhan, žarište epidemije
13.03.2020
09:21
- Ovo je početak najveće finansijske krize u američkoj istoriji - izjavio je Šif, izvršni direktor i glavni globalni strateg u komaniji „Juro Pasifik Kapital".
On je to izjavio komentarišući da li je potez američkog FED-a dovoljan za zaustavljanje sunovrata berze.
- Samo pogledajte brojke. Finansijska kriza u SAD iz 2008. će izbledeti u odnosu na ozbiljnost ove recesije. Imaćemo mnogo veću recesiju od one 2008 - smatra Šif.
Prema njegovim rečima, doći će do rasta cena i pada dolara, a situacija će biti gora od one od pre 10-12 godina.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Žao Lijan odgovorio je danas na optužbe nekih američkih zvaničnika da je Kina sporo i nedovoljno transparentno reagovala na koronavirus da je moguće da je upravo američka vojska donela virus u kineski grad Vuhan, žarište epidemije
Blokader dr Branimir Nestorović žestoko je kritikovao tajkuna Dragana Đilasa, podsetivši na, kako je rekao, simbol lošeg upravljanja i sumnjivih odluka iz vremena kada je Đilas bio na vlasti, a takođe se dotakao i ponašanja opozicije.
Napad na Novom Beogradu, u kojem je za sada nepoznati muškarac nožem ranio baku pred maloletnim unukom, Žaklina Tatalović, novinarka N1, sramno je iskoristila za politički govor.
Nova sezona "Političkog kviza" na vašoj omiljenoj Informer televiziji počinje sa emitovanjem u drugoj polovini januara 2026. godine, a prijave su otvorene!
Na današnji dan, 28. decembra, 1610. godine, rođen je Sveti Vasilije Ostroški Čudotvorac, koji je u narodu ostao upamćen po brojnim čudima, koja se i dan danas događaju u manastiru Ostrog.
Zvanično je proglašen samoubicom, ali sumnje nikada nisu utihnule. Veliki ruski pesnik Sergej Jesenjin pronađen je mrtav u hotelskoj sobi, a poslednju pesmu napisao je sopstvenom krvlju.
Brižit Bardo ostavila je neizbrisiv trag u svetu mode. Njen stil, koji je spajao jednostavnost, slobodu i seksepil, i dalje inspiriše i postavlja standarde u industriji.
Čišćenje stakla na vratima rerne može biti prava noćna mora zbog tvrdokornih mrlja od masnoće i hrane, ali postoji jednostavan trik koji može uštedeti mnogo vremena i truda.
U "Eliti 9" je došlo do svađe između Bore Santane i Luke Vujovića zbog Anite Stanojlović, a situacija je eskalirala do te mere da je reagovalo i obezbeđenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar