LEPE VESTI IZ KINE: 92 odsto obolelih od koronavirusa je izlečeno!
Podeli vest
U Kini je otprilike 92 odsto obolelih od virusa korona ozdravilo, pri čemu se taj broj povećava poslednjih nedelja, izjavio je zvanični predstavnik Svetske zdravstvene organizacije Tarik Jazarevič.
- Od 81.000 slučajeva zaraženih virusom korona - preko 74.000 osoba se oporavilo (odnosno 92 odsto) i otpušteno je iz bolnice. Taj broj nastavlja da raste poslednjih nedelja - rekao je on.
Turska agencija Anadolu objavila je 31. januara 2020. vest kako je Kina naručila 200 miliona zaštitnih maski. Zašto je ovo najbitnije u celom korona krizi?
31.03.2020
13:25
Jazarevič je podsetio da, u skladu sa preporukama SZO, pacijent može da bude otpušten iz bolnice nakon što su dobijena dva uzastopna negativna testa na koronu, sa razmakom od najmanje 24 časa.
Podsetimo, zvanični predstavnik Komiteta za zdravstvena pitanja Mi Feng saopštio je 29. marta da je Kina proglasila kraj epidemije.
Najmanje 98,6 odsto velikih industrijskih preduzeća u Kini koji su zbog korone morali da prekinu proizvodu, ponovo počelo da radi.
Ranije su mediji objavili da je u kineskoj provinciji Hubej (osim u Vuhanu), koja je poznata kao žarište širenja infekcije Kovid-19, nakon dva meseca obnovljen unutrašnji putnički avio-saobraćaj.
Karantin je u Vuhanu i provinciji Hubej trajao od 23. januara.
Pandemija virusa korona
Kineske vlasti su 31. decembra obavestile Svetsku zdravstvenu organizaciju o epidemiji nepoznate upale pluća u gradu Vuhan u centralnom delu zemlje. Kineski stručnjaci utvrdili su 7. januara uzročnika bolesti — to je korona virus 2019-nCoV (2019-nCoV), koji je kasnije dobio zvaničan naziv KOVID-19.
Svetska zdravstvena organizacija 11. marta proglasila je epidemiju novog virusa korona za pandemiju. Prvi slučajevi zaraze ovim koronavirusom zabeleženi su krajem 2019. u Kini. Prema poslednjim podacima u svetu je registrovano ukupno 785.807 slučajeva obolelih od korona virusa, preminulo je 37.820 ljudi, a oporavilo se 165.659.
Prema poslednjim podacima, u Kini je od početka pandemije bilo registrovano 81.439 slučajeva infekcije koronom, od kojih su 75.448 osobe ozdravile, dok su 3.300 umrle.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Turska agencija Anadolu objavila je 31. januara 2020. vest kako je Kina naručila 200 miliona zaštitnih maski. Zašto je ovo najbitnije u celom korona krizi?
Mađarski premijer Viktor Orban zatražio je od Evropske komisije da suspenduje sankcije na rusku naftu i gas kako bi se zaustavio nagli rast cena energenata u Evropi.
Biznismen Branko Babić, podelio je snimak na društvenoj mreži "Iks", na kome se vidi zastrašujuće lice blokadera sa njihovog jučerašnjeg skupa koji su održali u srcu Beograda. Tom prilikom smo videli zastrašujuće scene.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poklopio je blokadere i okorele lažove i opozicionare, poput Dragana Đilasa, u svega nekoliko rečenica, iznoseći činjenice - da na njihovoj listi studenata nema, a izjašnjavaju se kao ''Studentska lista''.
Petar Miletić, predsednik Izvršnog odbora Pokreta slobodnih građana (PSG), redovni gost tajkunskih televizija, nekadašnji je savetnik "premijera" lažne države "Kosovo" -Aljbina Kurtija.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta najoštrije osuđuje podmuklu laž hrvatskog pjevača Tonija Cetinskog da je novosadski SPENS bio logor za Hrvate.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je obišao kompaniju "Sigma", koja je osnovana 1989. godine i bavi se proizvodnjom i tehnologijama vezanim za dezinfekciona sredstva i tretman vode. Tom prilikom dočekali su ga brojni građani ali i oni najmlađi.
Učesnici crvenog tima Exatlona – Jovan Radulović Jodžir, Boško Marinković, Aleksa Erski i Elica Erski, lana Stanišić, Tijana Jović i Nevena Petrović – posetili su Ivanjicu, rodno mesto svog klupskog kolege Radojice Lazića.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Posle odličnih utisaka gledalaca nakon prve emisije, Igor Ćurčić u utorak uživo od 22 sata sprema nove divne priče i izuzetno lepo druženje sa gostima i gledaocima.
Profesor doktor Miloš Laban, politički analitičar i doktor Aleksandar Lukić iz Instituta za političke studije gostujući u Info jutru komentarisali su neuspešnu saradnju Amerike i Britanije u ratu na Bliskom istoku.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
U nemačkoj metalskoj i elektroindustriji ove godine bi moglo biti ugašeno do 150.000 radnih mesta, upozorio je danas predsednik udruženja poslodavaca Gesammetal Oliver Cander.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je tokom obilaska kompanije "Sigma" u Crvenki da će Srbija za 90 dana imati sigurne rezerve dizela i benzina.
Prema informacijama iz Predškolske ustanove iz Čačka, dečak (5) jutros je nešto posle osam časova izašao sam iz vrtića i uputio se na adresu na kojoj je ranije živeo sa majkom.
Rade M. iz Obrenovca, vlasnik šlep službe, juče je u teškoj saobraćajnoj nesreći na Šabačkom putu izgubio suprugu Marinu M. (49) i ćerku Valentinu M. (25).
Muškarac (73) iz sela Kosatica, kod Prijepolja, nastradao je danas popodne nakon što je na svom imanju pokušavao da ugasi požar koji je zahvatio nisko rastinje.
Tanja Miljković čestitala je rođendan suprugu Marku Miljkoviću, kojem se sudi za zloglasne zločine pred Specijalnim sudom u Beogradu, i to putem bilborda.
U Višem sudu u Nišu danas je održan prvi dan suđenja M.M.M. i M.M, roditeljima 13-godišnjeg dečaka koji je ubio svog vršnjaka Andreja Simića 2023. godine u Niškoj Banji.
Dečak Demir K. (13) koji je teško povređen u stravičnoj saobraćajnoj nesreći u Sjenici, trenutno je stabilno i njegovo stanje se iz dana u dan popravlja na Institutu za majku i dete u Beogradu.
Takmičarka u kvizu "Potera" ispravila je gramatičku grešku tragaču Žarku Stevanoviću, a na njegovom licu se videlo da mu zbog toga nije bilo nimalo prijatno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar