KAKAV UDARAC! Tramp pretio Kini, pa ga stigla bolna ekonomska kazna!
Podeli vest
Vrednost dolara na svetskim tržištima pala je prošle nedelje, nakon što je američki predsednik Donald Tramp zapretio Kini uvođenjem carina jer smatra da je kriva za širenje virusa korona
Indeks dolara, koji pokazuje vrednost američke u odnosu na ostalih šest najvažnijih svetskih valuta, pao je prošle nedelje za 1,2 odsto, na 99,08 bodova.
Gradski zvaničnik iz severne Kalifornije smenjen je nakon što je na društvenim mrežama predložio da bi ljude koji su bolesni, stari i beskućnici trebalo ostaviti da umru prirodnim putem tokom pandemije korona virusa.
03.05.2020
09:21
Kurs evra prema dolaru skočio je za 1,5 odsto, na 1,0980 dolara, navodi „SiBiz“ i dodaje da je u odnosu na japansku valutu, cena dolara pala za 0,5 odsto, na 106,90 jena.
Nakon dve nedelje rasta, dolar je prošle nedelje oslabio najviše zbog novih Trampovih pretnji Kini uvođenjem carina jer američki predsednik tvrdi da je Kina mogla da zaustavi virus korona pre nego što se proširio svetom.
Trump je poručio da njegova administracija sprovodi "ozbiljne istrage2 kako bi saznala šta se tačno dogodilo i da je njegov teško postignuti trgovinski sporazum s Kinom sada od sekundarne važnosti u poređenju sa pandemijom virusa korona.
Pretnja carinama podsetila je ulagače na finansijskim tržištima na prošlogodišnji trgovinski rat između SAD i Kine, pa se američka valuta našla pod pritiskom, prenosi Tanjug.
- S obzirom na veliki uticaj Kovida-19, sigurno postoji velik rizik od ekskalacije geopolitičkih tenzija. To bi bio još jedan udarac na trgovinu u svetu - kaže Derek Halpeni, direktor u MUFG.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gradski zvaničnik iz severne Kalifornije smenjen je nakon što je na društvenim mrežama predložio da bi ljude koji su bolesni, stari i beskućnici trebalo ostaviti da umru prirodnim putem tokom pandemije korona virusa.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić poručič je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić kriv jer je medijalna zarada sada duplo veća nego što je bila prosečna zarada pre 11 godina.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Ministar pravde Nenad Vujić oglasio se povodom postupanja predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića, istakavši kako to predstavlja otvoreno kršenje Zakona i Poslovnika o radu VST i nedopustiv čin institucionalne samovolje.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće u subotu, 27. decembra polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Član Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) i poslanik Nebojša Bakarec objavio je novu kolumnu s naslovom "Zlokobni antisemitizam blokaderskih plenuma, ZLF i SDA!" koju prenosimo u celosti.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apelovalo je na građane da budu odgovorni i ne koriste petarde i drugu pirotehniku tokom praznika, kako zbog opasnih posledica, tako i zbog zakonskih kazni.
Jelena Vuković (8), učenica drugog razreda Osnovne škole "Danilo Kiš", osvojila je 3. mesto u kategoriji likovnih radova na konkursu Centra za promociju zdravlja Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Pihtije su danas neizostavni deo praznične trpeze i bogatih menija u restoranima, pa zato i ne čudi što uoči praznika porcija od 300 - 400 grama, verovali ili ne, košta čak 900 dinara.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Slobodana M. (28) zbog postojanja opravdane sumnje da je 20. juna 2025. godine u okolini Lazarevca na podmukao način lišio života oštećenog Z.L, a potom njegovo telo isekao na više delova u nameri da prikrije izvršenje krivičnog dela.
Viši sud u Podgorici oslobodio je danas prvostepeno biznismena Duška Kneževića u predmetu "Global karbon krediti" zbog nedostatka dokaza, javljaju podgoričke Vijesti.
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Brazilka influenserka Ravena Hanijeli planira da postane "ponovo devojka", trošeći više od 19.000 dolara na operaciju vaginalnog pomlađivanja, ali jedan doktor upozorava na moguće rizike.
Pevač Boban Rajović biće deo nove sezone serije "Ubice mog oca" a, kako kaže, profesionalno će odraditi svoj deo posla i neće mu biti problem ni da se obnaži pred kamerama.
Rijaliti učesnica Milena Kačavenda tražila je savet od Maje Marinković u vezi njene silikonske zadnjice, te ispričala kako će nakon izlaska iz rijalitija i ona otići na istu operaciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar