• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs/sputnjik/novosti

07.05.2020

11:07

MILOGORCI U HISTERIJI, PRIVODE SVEŠTENIKE ZBOG LITIJE! VLADIKA JOANIKIJE: Ispoštovali smo sve mere!

Vesti

MILOGORCI U HISTERIJI, PRIVODE SVEŠTENIKE ZBOG LITIJE! VLADIKA JOANIKIJE: Ispoštovali smo sve mere!

U Beranama je u sredu kasno popodne počelo uzimanje izjava od sveštenstva Eparhije budimljansko-nikšićke, zbog litije koja je prošla ulicama grada povodom slave Svetog Georgija, zaštitnika manastira Đurđevi stupovi, potvrdio je vladika budimljansko-nikšićki Joanikije

On je izjavio da je crnogorska policija pozvala nekoliko sveštenika iz manastira Đurđevi stupovi da daju izjave u beranskom Centru bezbednosti zbog održane Đurđevdanske litije ocenivši da za to nije bilo potrebe jer su sveštenici poštovali mere ograničenja.

Vladika je za podgorički Dan, povodom litije u Beranama, rekao da su sveštenici samo vršili svoju dužnost, uobičajenu za veliki verski praznik Đurđevdan kada se litija tradicionalno organizuje.

"Ovog puta sveštenici, zbog važećih mera usled novonastale epidemije, nisu organizovali litiju sa vernicima i u potpunosti su ispoštovali donete mere. Uostalom, ovo je bio jedini način da našim vernicima, kojima se neopravdano uskraćuje pravo prisustva službama u hramu, sveštenici čestitaju praznik", rekao je Joanikije.

Osnovno državno tužilaštvo u Beranama formiralo je u sredu predmet nakon što se u delu glavne beranske ulice određeni broj građana pridružio sveštenicima namesništva Eparhije budimljansko-nikšićke koji su predvodili Đurđevdansku litiju.

"Službenicima Uprave policije CB Berane je dat usmeni nalog da se izuzmu svi video snimci sa sadržajem navodnog spontanog okupljanja u Beranama, da se utvrdi broj prisutnih građana, da se identifikuju lica koja su učesnici događaja i od njih se prikupe potrebna obaveštenja, te utvrdi da li je reč o organizovanom događaju i ukoliko se utvrdi da jeste od strane koga", kazali su iz Osnovnog državnog tužilaštva u Beranama.

Oni su dodali da je uviđaj u toku i da će o svim daljim eventualnim merama i radnjama tužilaštvo u Beranama doneti odluku nakon što se dostave informacije za čije je prikupljanje već izdat nalog.

BONUS VIDEO:


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Užas! Žena iz Srbije silovana u Skoplju
Region

Užas! Žena iz Srbije silovana u Skoplju

Policija u Skoplju podnela je krivične prijave protiv dvojice muškaraca iz tog makedonskog grada koji se sumnjiče da su silovali ženu iz Srbije (32) koja živi u Skoplju, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.

21.07.2026

11:13

Zabava

Film "Odiseja" za samo jedan vikend zaradio 264 miliona dolara
Showbiz

Film "Odiseja" za samo jedan vikend zaradio 264 miliona dolara

Novi film britansko-američkog reditelja Kristofera Nolana "Odiseja", zasnovan na istoimenom antičkom epu starogrčkog pesnika Homera, ostvario je zaradu od 264,1 milion dolara na svetskim bioskopskim blagajnama tokom prvog vikenda prikazivanja, saopštio je studio "Universal Pictures".

21.07.2026

09:13

Magazin

Džet set