Prošle jeseni udruženje "Red river valej borbeni piloti" zatražilo je od svojih 3.400 članova, sadašnjih i bivših vojnih pilota, da odgovore na istraživanje o tome da li im je dijagnosticiran rak. Odgovor je bio "zapanjujuć" rekao je vođa grupe.
Ukupno 894 članova udruženja, poznatih kao "rečni pacovi", odgovorili su na anketu sa sedam pitanja među kojima je jedno glasilo: "Da li vam je ikad dijagnosticiran rak?"
- 500 njih, što je 56%, je odgovorilo "Da, otkriven mi je karcinom." To je bilo zapanjujuće. Nisam bio spreman za to - rekao je penzionisani pukovnik, pilot aviona "F-15E udarni orao", Vins "Astek" "Alkazar, prenosi Mek Klači.
Alkazar, koji nema rak, radi u Odboru za zdravstvena pitanja udruženja.
- Od 500 ispitanika koji su odgovorili da imaju bar jedan rak, 13% njih je otkrilo da im je otkriveno više vrsta raka - rekao je Alkazar.
Foto: printscreen
Najčešći rak bio je melanom ili rak kože, a drugi najčešći je rak prostate, rekao je Alkazar.
Ograničenje istraživanja uključuje upozorenje da je zabeležen samo broj karcinoma među živim članovima i ne uključuje podatke koliko je bivših članova umrlo od raka.
Takođe, istraživanje nije uključilo ispitivanjena kom tipu aviona je pilot leteo kao ni starost kada je karcinom dijagnostifikovan.
Zbog zastrašujućih podataka, ovo udruženje priprema nacrt za obraćanje Kongresu kako bi zatražili da zakonodavstvo obavi iscrpniju naučnu studiju pod okriljem odeljenja za boračka pitanja i ministarstva odbrane kako bi se pregledala dokumentacija svih pilota, živih i umrlih, u poslednjih nekoliko decenija kako bi se utvrdilo koliko njih je obolelo od raka.
Džejms Džefri, specijalni američki izaslanik za Siriju i borbu protiv Islamske države, objasnio je je kako vidi svoj posao i ulogu američkih trupa: stvoriti novi Vijetnam ili Avganistan za Moskvu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Marko
pre 6 godina
Kako i ne bih oboleli koliko su neduznog naroda poubijali samo kod nas a plus po celom svetu zasluzili su da svaki amerikanac oboli po 18 puta
Džejms Džefri, specijalni američki izaslanik za Siriju i borbu protiv Islamske države, objasnio je je kako vidi svoj posao i ulogu američkih trupa: stvoriti novi Vijetnam ili Avganistan za Moskvu.
Kramatorsk je pretrpeo jedan od najtežih ruskih udara od početka rata, tvrde zapadni monitoring-kanali koji prate dešavanja na frontu. Prema njihovim navodima, na ciljeve u gradu obrušilo se najmanje 15 vođenih avio-bombi.
Ukrajina više nema ozbiljan protivvazdušni štit nad velikim delom teritorije, a problem se ne završava samo na raketama za „Patriot“ i iscrpljenim sistemima odbrane, ocenio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prokomentarisao je jednu od centralnih političkih tema u Srbiji - priznanje blokadera da studenata neće biti na takozvanoj studentskoj listi.
Aljbin Kutri, šiptarski ekstremista, takozvani kosovski premijer u tehničkom mandatu, prema svemu sudeći već sada je "kupio" više od 142.000 glasova Albanaca koji uopšte ne žive na teritoriji Kosova i Metohije!
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj poručio je da bi Srbi u Vladi Crne Gore morali da podnesu ostavke posle skandalozne odluke da se zabrani koncert Mirka Pajčina poznatijeg kao Baja Mali Knindža u Pljevljima.
Srpska napredna stranka u Mladenovcu reagovala je na jezivo blokadersko targetiranje njihove sugrađanke, samo zato što je iznela pohvale zbog napretka tog grada.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U Srbiji će biti malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima, a na jugu i jugozapadu Srbije se, uz više oblačnosti, posle podne ponegde očekuje kiša ili lokalni pljusak uz mogućnost grmljavine. Temperature od 5 do 23 stepena.
Kolumbijka Danijela privukla je veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je otkrila koji su je običaji u Srbiji najviše iznenadili dolaskom u našu zemlju.
Na današnji dan navršava se osam godina od brutalnog ubistva Luke Stevića iz sela Jablanica kod Lopara, čije je telo pronađeno 19. maja 2018. godine, tri dana nakon nestanka. Za njegovo ubistvo optužen je, a potom i osuđen, njegov kum Đorđe Bojkić.
Krvavi tragovi, sona kiselina, spaljeni dokazi i nestanci bez objašnjenja postali su novi obrazac najtežih zločina u regionu. Iako tela žrtava nikada nisu pronađena, istražitelji sve češće uspevaju da rekonstruišu ubistva do detalja, oslanjajući se na forenziku, kamere i digitalne tragove.
Ekipa Informera uz pomoć veštačke inteligencije, prema do sada poznatim zvaničnim informacijama, napravila je video snimak rekonstrukcije ubistva Aleksandra Nešovića.
Ruže mogu uspešno da se gaje i u saksijama, ali samo uz pravilnu negu i odgovarajuće uslove. Stručnjaci otkrivaju kako da vaše ruže budu bujne i pune cvetova, ali i koje greške obavezno treba izbegavati.
Supruga Slobe Vasića, Jelena Lela Vasić, nastavila je sa vođenjem poslova u njihovoj privatnoj klinici jer pored privatnih problema, posao ne sme da trpi.
Generalni direktor Javnog servisa Moldavije, Vlad Curkanu, podneo je ostavku nakon reakcija koje je izazvalo glasanje moldavskog žirija na Evroviziji 2026, održanoj u Beču.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar