IZVEŠTAJ UN ĆE DIĆI TRAMPU KOSU NA GLAVI! Talibani u Avganistanu i dalje u bliskom kontaktu sa Al kaidom!
Podeli vest
Talibani u Avganistanu i dalje održavaju bliske veze sa teroristickom mrežom Al-kaida, uprkos potpisivanju mirovnog sporazuma sa Sjedinjenim Američkim Državama u kome su se obavezali na borbu protiv ekstremističkih grupa, navodi se u izveštaju koji su danas objavile Ujedinjene nacije
Pobunjenici su odmah ocenili izveštaj neosnovanim i punim predrasuda, preneo je AP.
Vojnici Obale Slonovače i Burkine Faso sproveli su prvu zajedničku operaciju protiv džihadista, aktivnih blizu njihove zajedničke granice, u kojoj je ubijeno osam i uhapšeno 14 osumnjičeni militanata, saopštila je vojska Obale Slonovače
25.05.2020
07:35
Sporazum između SAD i talibana, potpisan u glavnom gradu Katara Dohi krajem februara, trebalo je da omogući američkim trupama da postepeno napuste Avganistan posle 19 godina i otvori put za unutaravganistanske pregovore koji bi oblikovati političku budućnost zemlje.
Prema tom sporazumu, talibani su se obavezali da će se boriti protiv drugih terorističkih grupa, uključujući Al-kaidu, koju su nekada podržavali i sprečavati ekstremiste da koriste teritoriju Avganistana da bi izvodili napade na Ameriku.
Taliban Still Backing Al-Qaeda in Afghanistan Despite Trump Deal: UN Report | National Review https://t.co/c1AjrV7qUI
— Steve LaTulippe MD (@LatulippeSteven) June 2, 2020
Komitet UN koji stoji iza izveštaja naveo je da je nekoliko značajnih pripadnika Al-kaide ubijeno tokom prethodnih meseci, ali da je jedan broj istaknutih lidera grupe, koju je nekada vodio Osama bin Laden, ostalo u Avganistanu.
U izveštaju se navodi da oni održavaju vezu sa mrežom Hakani, saveznikom talibana i da i dalje imaju značajnu ulogu u operacijama talibana.
Portparol talibana Zabihulah Mudžahid izdao je saopštenje na engleskom jeziku u kome osuđuje izveštaj UN.
Talibani, kako je rekao, u skladu sa sporazumom iz Dohe nikome neće dozvoliti da koristi tlo Avganistana protiv bilo koga drugog ili da održava kampove za obuku ili koristiti avganistansko tlo za prikupljanje sredstava protiv drugih.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vojnici Obale Slonovače i Burkine Faso sproveli su prvu zajedničku operaciju protiv džihadista, aktivnih blizu njihove zajedničke granice, u kojoj je ubijeno osam i uhapšeno 14 osumnjičeni militanata, saopštila je vojska Obale Slonovače
Sistemska nestašica avionskog goriva mogla bi da pogodi evropske aerodrome ako se prolaz kroz Ormuski moreuz ne uspostavi u naredne tri nedelje, upozorila je evropska aerodromska industrija.
Informer je došao do saznanja koja dovode u pitanje pojedine aspekte akademske i profesionalne karijere Sava Manojlovića, lidera opozicionog pokreta "Kreni-promeni".
Ana Brnabić, predsednica Narodne skupštine, odgovorila je na mreži Iks poslanici Evropskog parlamenta iz grupe Obnovimo Evropu (Renew Europe), Ireni Jovevoj, koja je na toj platformi iznela neistine o predsedniku Srbije.
Blokaderi su u Novom Sadu još jednom pokozali bezobrazluk, pošto više nema ljudi koji bi stali uz njih u maltretiranju građana blokadama oni su postavili bicikle i motore.
Članica Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Milica Nikolić reagovala je na komentar evroposlanice Irene Joveve povodom teksta koji je objavio "Politiko", a u kojem se navodi da "Evropska komisija razmatra da Srbiji uskrati do 1,5 milijardi evra".
Poređenje dva uporediva događaja najčešće se ne dogodi, ukoliko te događaje deli značajan protok vremena. Da bi do poređenja došlo potrebno je da se pamti duže od kokoške, i da se neko seti da su ta dva događaja sasvim uporediva. Potrebna je i dobra volja da se izvrši poređenje dva događaja.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Na današnji dan, 1957. godine, u mračnoj ulici nadomak Buenos Ajresa, Blagoje Jovović pucao je na zločinca Antu Pavelića, bivšeg poglavara Nezavisne Države Hrvatske.
Juče, na benzinskoj pumpi, na auto-putu kod Malog Požarevca, jedna mama na svet je donela dečaka. Majku i novorođenče zbrinula je ekipa Hitne pomoći Doma zdravlja u Sopotu.
Veliki petak, dan Hristovog stradanja i jedan od najvažnijih dana u hrišćanskom kalendaru, obeležava se s dubokim poštovanjem i strogošću. Uz post i molitvu, mnogi običaji i verovanja čuvaju se vekovima.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila na magistralnom putu kod Novog Pazara povređene su dve maloletne devojčice koje su se nalazile na električnom trotinetu.
Vaskršnji praznici donose radost, druženje i bogatu trpezu, ali za kućne ljubimce mogu biti rizični. Često zaboravimo da ono što je nama ukusno i bezopasno, za njih može biti štetno ili čak otrovno.
Jednostavan način da napravite jaja u mozaik stilu, i to bez mnogo truda, rezultat je dekoracija koja izgleda kao malo umetničko delo i posebno će se dopasti deci.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar