• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/DS

04.06.2020

11:59

LIBIJSKA VOJSKA PROTERALA HAFTARA IZ TRIPOLIJA! Premijer Fajaz Seraj pozvao pobunjenike da polože oružje! (FOTO/VIDEO)

Vesti

LIBIJSKA VOJSKA PROTERALA HAFTARA IZ TRIPOLIJA! Premijer Fajaz Seraj pozvao pobunjenike da polože oružje! (FOTO/VIDEO)

Podeli vest

Libijska vojska je ponovo stekla kontrolu nad glavnim gradom Tripolijem i napreduje prema strateškom gradu Tarhuni protiv snaga pučističkog generala Haftara, pošto se očekuje da će premijer Fajez al Seraj razgovarati s turskim predsednikom Redžepom Tajipom Erdoganom

Soba za vojne operacije Vlade Nacionalnog sporazuma (GNA) navela je u izjavi da ima kontrolu nad svim granicama administrativnog područja grada Tripoli.

Zasebno, izvor sa Haftarove strane je rekao je da će se u četvrtak završiti povlačenje iz tripolijskih okruga Ain Zara, Abu Salim i Kasr Ben Gašir prema gradu u blizini tvrđave Tarhuna.

U međuvremenu, libijski premijer Fajez al Seraj pozvao je mlade pripadnike milicije ratnog komandanta Halifa Haftara da polože oružje, dok je vojska oslobodila još dva grada nakon preuzimanja aerodroma u Tripoliju.

U svom obraćanju na libijskoj televiziji, Seraj je apelovao na vođe plemena i one čije se mišljenje poštuje da stvore atmosferu u kojoj dominiraju sloboda izražavanja i dijaloga, i principi građanske države.

Pozvao je mlade ljude koje je Haftar "prevario", a kojeg je opisao kao "ratnog zločinca", da se predaju legitimnoj vladi.

 

 

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Tajkunski život Nebojše Bojovića: Mesečno od države uzme 457.659 dinara - na ruci skup sat, a večera u luks restoranu
Politika

Tajkunski život Nebojše Bojovića: Mesečno od države uzme 457.659 dinara - na ruci skup sat, a večera u luks restoranu

Nebojša Bojović, nekadašnji dekan Saobraćajnog fakulteta i bivši predsednik Skupštine akcionara kompanije Infrastruktura železnice - čovek čiji se potpis nalazi na svim bitnim ugovorima vezanim za Železničku stanicu u Novom Sadu - baškari se u pravom bogatstvu, a uporno odbija da odgovori na pitanja o svojoj odgovornosti u vezi s tragedijom koja je odnela 16 života.

07.02.2026

07:00

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set